•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 799 fotografií NAROVINU
    • 57 654 fotografií Černobílé foto
    • 101 495 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Josef Holota
      Josef Holota | Diskuse ke galeriím | dnes 14:25
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Peak Design Everyday Backpack v2 20L

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Peak Design Travel Backpack 30L

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Shimoda Action X40 v2 Starter Kit

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Z kopca Vapec 6 [Vapec X.]

130(5.9) 48 hodin: 88 (5.8)
Lukas Ondrousek aka Jozef Hul Lukas Ondrousek aka Jozef Hul (180 929 bodů)
V galerii: Krajina

pano, 26 vertikalnych foto
73.3 MPX

Jedna letna, velmi prijemny vylet.

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • Ladislav Renner
    Ladislav Renner
    celkem 120 234 bodů
    |
    01.01.2012 20:10
  • Jan Bainar
    Jan Bainar
    celkem 0 bodů
    |
    01.01.2012 20:13

    Upravil bych soudkovitost (vypouklost) horizontu. 5+

  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    01.01.2012 20:14

    V čem sázíš to písmo, že máš tak poodskákaný ty velký písmena?

  • Martin Zíta
    Martin Zíta
    celkem 128 327 bodů
    |
    01.01.2012 20:16

    krásná podívaná

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 20:19

    Jan, neviem, mne sa zda rovny :-( (opar/svetlo samozrejme je do V)

    Rulisa, PS. Ale tymto sa vobec netrapim :-)

  • kkk 1
    kkk 1
    celkem 0 bodů
    |
    01.01.2012 20:21

    jj

  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    01.01.2012 20:23

    To je škoda. Když už je text součástí prezentace fotky, adjustace, zasloužil by si dodržení typografických norem. Minimálně aby neshazoval celé dílko na velmi amatérskou úroveň.
    Fotku si pamatovat nebudu, ale ty kazy textu určitě.

  • Jan Bainar
    Jan Bainar
    celkem 0 bodů
    |
    01.01.2012 20:23

    Lukáš: horizont na krajích vlevo a vpravo je výš než ve středu, je prohnutý.

  • JanMiklín.cz
    JanMiklín.cz
    celkem 2 235 bodů
    |
    01.01.2012 20:25

    na pismo si uprav kerning

    foto ++-

  • Karel Schebesta
    Karel Schebesta
    celkem 2 848 bodů
    |
    01.01.2012 20:28
  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 20:40

    rulisa, velmi originalny nazor, uz som sa pod svojimi fotkami docital vselico, ale to ze by som mal dodrziavat typograficke normy dost pravdepodobne vedie :-)

    Jan B, preco by to malo znamenat ze je prehnuty? su tam proste nizsie kopce, mensia nadmorska vyska.

    Jan M, kerning je rovnaky, ten font proste odsadzuje velke pismena. manualne ho menit pre 1 pismeno aby to opticky sedelo nebudem. inak, oproti tomuto napr to vidim dost na ++++ :-))
    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=791881&gal=photo

  • Jan Bainar
    Jan Bainar
    celkem 0 bodů
    |
    01.01.2012 20:47

    Ano to ano, myslím si však, že by se to samé neprojevilo i v obloze.

  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    01.01.2012 20:52

    Já to chápu, kdybys měl jinej názor, dal by sis s písmem práci. :-)
    Dobří sazeči si ji dávají i jen s jedinou literou.
    Ake pravda je, že dneska, kdy do tvorby textů dělá v reklamkách kdekdo, kdo udrží myš a moč, šla úroveň obecně hodně dolů. Jak vidno, tak natolik, že ani téměř umělcům její bída nevadí.
    Tak ji pošli dál. :-)

  • Roman Kopšo
    Roman Kopšo
    celkem 13 039 bodů
    |
    01.01.2012 20:55

    pekna

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 20:57

    Jan, myslim ze tato debata nikam nevedie. mam odtial 20 panoram, ranne vecene, vsade ten horizont vyzera rovnako. pozeral som aj jednotlive, nespojene fotky, ani opar anie svetlo nie su rovne. tu mas jeden RAW z rana: http://www.imageno.com/4a9yn8nicwempic.html

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 21:04

    rulisa, sme na fotografickom fore. odfotit takuto fografiu mimo ineho znamena: mat foto skill, kupit vybavu, vychytat miesto, vyskriabat sa tam, (casto) prespat tam, vychytat pocasie, najst kompo, nafotit, pripravit RAWy, spojit, spracovat, pripravit pre web, dat na web.

    Pracujem na marketingu a viem aku kvalitu prace agentury odovdzavaju. Ale zapodievat sa pri mojom hobby tym, ze ze su nejake pismenka v ramiku o 0,1 milimetra posunute oproti "typografickym normam" je uplne ale naozaj uplne mimo misu :-)

  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    01.01.2012 21:19

    Pokud by ten text byl vedle té fotky na papírku nalepeným na zdi, zasměju se úrovni pořadatele výstavy.
    Pokud je text součástí adjustace fotky od jejího autora, jednak se pousměju nad autorem (jedno, jestli nad jeho neznalostí, či povznesenou nedbalostí), druhak to táhne oko natolik, že z fotky jako takové už zůstane jen vjem fialové oblohy, ničeho víc.
    A o tom píšu.
    Nicméně - píšu i, že tě chápu. Neboj, pokud s rozpaly - či kerningem - ani nadále nic dělat nebudeš, opakovat ti to sem chodit nebudu. :-)

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 21:27

    rulisa, profesionalna deformacia - a ver mi, tiez to chapem a poznam :-)

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    01.01.2012 21:53

    no... ono to totiž hrozně uhodí do očí (ty deformované, ke kterým se počítám...) Tak... jako na nádherném ručně pleteném svetru pár nesprávně upletených ok... Jednou jsem si jednoho takového oka všimla... bohužel bylo v patnácté řadě (nebo sedmnácté? :)) neváhala jsem několikahodinovou práci vypárat až k němu... :))

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    celkem 51 380 bodů
    |
    01.01.2012 21:54
  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    01.01.2012 21:59

    Lenka, ked budem raz niekedy profesionalne riesit typografiu, budem si to pamatat - dovtedy ma to nezaujima :-)

  • Pavel Kornell
    Pavel Kornell
    celkem 491 bodů
    |
    01.01.2012 22:03

    super

  • Karel Návrat EFIAP
    Karel Návrat EFIAP
    celkem 41 309 bodů
    |
    02.01.2012 05:37
  • Vlado Hurajt - tjaruh
    Vlado Hurajt - tjaruh
    celkem 118 616 bodů
    |
    02.01.2012 07:52
  • Petr Louženský
    Petr Louženský
    celkem 13 534 bodů
    |
    02.01.2012 08:40

    velmi příjemná

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    02.01.2012 10:38

    jsi jako skvělý zpěvák, který se obklopí špatnými hudebníky a je mu to u... že pár lidí v publiku má hudební sluch

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    02.01.2012 10:44

    Lenka, mam lepsi priklad. Skvely spevak, ktoremu na koncerte zastavia 2 modni navrhari a je mu u.... ked mu budu tvrdit ze cyklamenova sa tento rok nenosi, ze teraz je v kurze olejovo modra a ze koli tomu posobi uplne amatersky :-)

  • rulisa
    rulisa
    celkem 16 436 bodů
    |
    02.01.2012 10:56

    Lukáši, barva oblečení poslech hudby neruší.

    Už jsem nechtěla vstupovat, ale mrzí mě, že to otáčíš až na tuhle úroveň. Kdybys chtěl pochopit, proč ti to tu píšem, pochopil bys.

  • Kamil Übelauer
    Kamil Übelauer
    celkem 584 bodů
    |
    02.01.2012 11:07

    Dovoluji si vstoupit do debaty - v otázce sazby písma se kloním k názoru rulisy a je trochu škoda, Lukáši, že tomuhle problému nepřikládáš vůbec žádný význam. Kdybys tohle prezentoval v tištěné podobě někde na výstavě, nechal bys to tak a bylo by Ti to fuk ? Žádný zastánce grafické čistoty si toho nedokáže nevšimnout. To, že Ti to nevadí, je sice Tvoje věc, ale názor druhé strany bych nepodceňoval :)

    Foto je jinak fajn a do nového roku přeju vše dobré ...

  • Jan Bocek
    Jan Bocek
    celkem 39 659 bodů
    |
    02.01.2012 11:39

    Obloha mi nesedí

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    02.01.2012 11:59

    Kamil, rulisa, ja o typografii neviem vobec nic. nemyslim si ze budem produkovat dokonalu typograficku pracu ak si budem davat pozor a pismenka medzery budu rovnake. tuto chybu odstranim, dalsich 10 spravim. ak niekedy najdem sponzora/investora, ktory zafinancuje nejake profi dielko s mojimi fotkami, tak ja dodam profi fotky a niekto iny doda profi DTP. Urcite sa do toho nebudem pustat sam.
    Na amaterskej urovni (FA, vystava niekde vo fotoklube) to z mojho pohladu naozaj nic nezmeni. Nehovoriac o tom, ze tento ramik simuluje realnu paspartu a aj keby tak nezvyknem tlacit text.

    Ja si cenim, ze mi chcete pomoct a nesnazil som sa to otocit na ziadnu uroven. Akurat proste neverim, ze typografia ramiku na webe nejakym sposobom ovplyvni komercnu uspesnost mojich fotografii.

  • MalejJarda
    MalejJarda
    celkem 6 429 bodů
    |
    02.01.2012 12:38
  • Tomáš Holub
    Tomáš Holub
    celkem 31 478 bodů
    |
    02.01.2012 13:17
  • Pavel Bílek
    Pavel Bílek
    celkem 0 bodů
    |
    02.01.2012 15:05
  • Revive
    Revive
    celkem 22 787 bodů
    |
    02.01.2012 15:38
  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    02.01.2012 16:32

    :)

  • Adam Bernauu
    Adam Bernauu
    celkem 3 860 bodů
    |
    02.01.2012 21:35
  • Marián Vargic
    Marián Vargic
    celkem 34 209 bodů
    |
    03.01.2012 18:30

    Ahoj, nič v zlom, len skutočne nechápem čo na tom kopci toľko vidíš, kompozične mi odtiaľ z tvojich fotiek ani jediná nijak extra nesedí. áno máš tam vychytané svetlo, počasie, spracovanie, ale jednoducho u mňa e e a navyše som už týchto pohľadov z tohto kopca presýtený

  • Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    Lukas Ondrousek aka Jozef Hul
    celkem 180 929 bodů
    |
    03.01.2012 19:47

    Majo, neviem, tazko taketo nieco zdovodnit. Proste je to pre mna s okoloim Rozsutca najlepsi vyhlad (popredie, stred, pozadie + to ako tam svieti) na Slovensku, ktore som zatial mal tu cest navstivit. Vysoke Tatry su pre mna napriklad katastrofa na fotenie. (Belianky ako tak. Zapadne supa.)
    Co sa kompo tyka, toto je pre mna kompozicna dokonalost.

  • Pischek
    Pischek
    celkem 18 452 bodů
    |
    03.01.2012 19:55
  • MarkuSnakus
    MarkuSnakus
    celkem 19 605 bodů
    |
    03.01.2012 20:52

    Dobrý vlny.

  • Ivan Šteiner
    Ivan Šteiner
    celkem 40 041 bodů
    |
    04.01.2012 19:04
  • milan barta 22
    milan barta 22
    celkem 3 882 bodů
    |
    06.01.2012 20:07

    pěknej pohled

  • Jozef Oravec
    Jozef Oravec
    celkem 0 bodů
    |
    09.01.2012 21:49
  • Alexander Jamernegg
    Alexander Jamernegg
    celkem 23 119 bodů
    |
    11.01.2012 19:54
  • MTurcaN_NikoN
    MTurcaN_NikoN
    celkem 24 827 bodů
    |
    14.01.2012 12:13
  • stano jellus
    stano jellus
    celkem 14 059 bodů
    |
    02.02.2012 16:29

    moc pekne poproedie...paci

Další informace

Vloženo: 1. 1. 2012
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 309 x
Fotoaparát: Canon EOS 400D

Štítky fotografie

  • hory 20038x
  • krajina 68027x
  • panorama 3623x

Další fotky autora

  • Mödrudalur [Iceland X.]
  • Schrammsteine 4 [Sachsische Schweiz 23.]
  • Z kopca Vapec 5 [Vapec IX.]
  • Z Predneho Kopskeho sedla [Belianske Tatry IV.]
  • Ziarska dolina [Zapadne Tatry X.]
  • Baranec [Zapadne Tatry IV.]
  • Hreben Otrhancov 2 [Zapadne Tatry VII.]
  • Posledny den planety Zem [Julske Alpy XV.]
  • Landmannalaugar 3 [Iceland XIV.]
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • --- Mondeval ---
  • Neomrzí, nezevšední...
  • České středohoří..
  • ...za závojem je jezírko....
  • Ždárské vrchy
  • --- u kaluže ---
  • Z Pálavy
  • Myslíkovská vyhlídka
  • ***
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.