• Petr Beneš 4
    Petr Beneš 4
    28.12.2009 11:21

    Zachytne ostreni funguje jen pokud je prepinac MF a AF i na objektivu (maji to DA * objektivy). Na tele se nastavi AF, na objektivu MF a drzi se zmacknuta spoust. Pri detekci zaostreni na danem miste, se zaverka automaticky spusti...

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    28.12.2009 13:26

    "a drží se.." - od kterého okamžiku? Měl jsem na těle AF-A, na objektivu (DA) přepnul na MF a zmačknutí (držení) spouště kdykoliv exponovalo. Mám za to, že postup je třeba v manuálu detailně popsat. Tj. co, kdy a v jakém pořadí stisknout, přepnout, držet atp., abychom exponovali v námi požadované rovině zaostření.

  • oldabasak
    oldabasak
    28.12.2009 21:34

    Podle mě nevidět u zrcadlovky byť té nejlevnější ostřící body při pohledu do hledáčku a zaplém autofokusu mi přije jako naprosto zásadní nedostatek.Konstruktéři asi zapoměli na fakt,jak malá je oproti kompaktům hloubka ostrosti a mít pod kontrolou ostřící bod je podle mě klíčové pro dosažení kvalitních snímků.Pochybuji,že by režim živého náhledu byl schopen ostřit rychlostí,na jakou je většina uživatelů zrcadlovek zvyklá.Ale možná je tento "klenot"natolik inteligentní,že pozná,kam chce fotograf zaostřit,když se díva do hledáčku.Jestli to neumí,přijde mi to jako foťák naprosto k ničemu.

  • Jaroslav Tvrdy
    Jaroslav Tvrdy
    28.12.2009 23:44

    No tak ono je na tuhle hracku treba pohlizet jako na lepsi kompakt ...

  • Jindra Kodýdek 1
    Jindra Kodýdek 1
    28.12.2009 23:59

    Izáku,
    ale prý to běhá pod nějakou novou linux distribucí... :-)

  • Jaroslav Tvrdy
    Jaroslav Tvrdy
    29.12.2009 11:58

    No vsak linux beha i v hodinkach od IBM ... tak proc ne v kompaktu ;-))

  • Martin Vozka
    Martin Vozka
    29.12.2009 12:34

    Izak: "No tak ono je na tuhle hracku treba pohlizet jako na lepsi kompakt ..."

    Opravdu kvalifikovaný názor zkušeného odborníka.
    Co jako má K-x společného s kompaktem?
    APS-C čip?
    Výměnné objektivy?
    Kvalitu snímku z čipu Exmor?
    To už je stejně blízko kompaktu (v některých případech i dále), jako D90, 500D, E620 nebo K20.

    Oldbas: Že nevidíš v hledáčku ostřící bod je jistě blbé, ale pro ty, kteří nenechávají výběr ostřícího bodu na technice, případně jsou zvyklí fotit na střed, to zas tak nevadí.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    29.12.2009 13:03

    2Kluzo: Pohled do hledáčku tu je a to reálný - podívejte se a odhadněte, kde končí a kde začíná středový "bod". Když budete ostřit třeba na oko, tak nos je tak blízko... Takže to vyřešíte pomocí LV.

    Ale jinak souhlas.

  • Walther Krupinsky
    Walther Krupinsky
    29.12.2009 17:27

    Pomocí LV muzu fotit leda Brunclíka nebo modelku co usnula. Ja s tim fotim krajinu.

  • Stanislav Lokaj
    Stanislav Lokaj
    29.12.2009 20:52

    zdravím pánové profíci, nevim jestli vaše hodnocení je či není objektivní ale mě to připadá jakobyste hledali z muchy z čiré závisti, že ten aparát nemáte doma. jak jinak si vysvětlujete, že na všech ale opravdu všech zahraničních stránkách a fotoservrech se píše o supr obrazové kvalitě, která se dá porovnat s nejlepšími amat. zrcadly. a to je prosím pěkně foceno bez ostřících bodů v hledáčku. jinak pentax to vysvětluje tak, že jeho aparát má
    malinký pentagonální hranol z důvodu co nejmenších rozměrů. zatím zdarec pánové profíci.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse