Bitva objektivů 70-200 mm – Canon vs. Sigma

  • omar gore
    omar gore
    18.02.2008 08:26

    Ten canon šel nový za cenu okolo 25 sehnat už před dvěma lety, dnes to bude o dost míň, takže se obávám, že ta sigma je s touto cenou mírně řečeno nekonkurenceschopná...

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    18.02.2008 08:32

    2 omar gore: Nepleteš si to náhodou s Canonem EF 70-200/4L USM?:-)

  • Jiří Cvrk
    Jiří Cvrk
    18.02.2008 11:03

    co rychlost AF, njn, jak to měřit..

  • Ivo Martinka
    Ivo Martinka
    18.02.2008 11:12

    suprove srovnani .. diky

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    18.02.2008 11:18

    2 Jiří Cvrk: V tom je ten problém. Rychlost AF je podle mě jedna z věcí, který jdou posoudit jen subjektivně. Někdo sice může namítnout, že lze změřit čas, za kterej motorek projede celej rozsah tam a zpět, ale tady bych zase narazil na různý rozsahy u testovanejch obejktivů. Navíc v 95% případů nemusí objektiv "prozkoumat" celej rozsah 2x, aby si našel svůj "cíl", tudíž by to zkreslovala i ta malá prodleva na jednom konci, než se AF začne "vracet". Jinak co se týče samotný rychlosti motorků, tak jsem nepozoroval mezi objektivy rozdíl.

  • iggy
    iggy
    18.02.2008 11:43

    Test v protisvetle bol robený aj na AF? :) Ci len si mal manualne zaostrene na kus rohu tej budovy? :) Lebo co som ja fotil v protisvetle so sigmou 70-200,tak zoom sa pretáčal ale nezaostril :)

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    18.02.2008 11:49

    2 iggy: AF jak u Canonu tak u Sigmy na spodní ostřící bod

  • Mnohonásobný mistr světa ve fotografování
    Mnohonásobný mistr světa ve fotografování
    18.02.2008 12:38

    měl jsem tu čest fotografovat s oběma objektivy. při sportovní reportáži mě zajímá hlavně díra 2,8 a canon je jednoznačně lepší. a co se týče autofokusu při těch nejtěžších disciplínách jako je hokej, lety na lyžích, fotbal....je sigma líná a podstatně pomalejší. a přejíždění ostření v menším protisvětle bylo se sigmou pomalu na chocholouška. můj závěr:....kdo chce fotit pohodičku vezme sigmu, kdo ale potřebuje fotit fofr, pro něj nexistuje jiná volba než canon! jinak s report ok

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    18.02.2008 13:24

    2 MAHONY: Smím se zeptat, jakou verzi Sigmy jsi používal? O tý pomalosti AFka mi říkalo víc lidí, ale když jsme se dostali k přesnější verzi toho skla, tak se ukázalo, že používali starší "nemakro" verzi. Jinak souhlasím, že na f2,8 je kresbou Canon lepší a díky možnosti omezení rozsahu ostření taky rychleji ostří na objekt, ale o tom už jsem psal.

  • Borek Lupoměský
    Borek Lupoměský
    18.02.2008 13:53

    Docela mě překvapuje, jak je Sigma lepší v protisvětle.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse