Dotaz ke zveřejňování nových soutěží

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    Autor
    02.01.2021 21:48
    Reaguje na KIV 02.01.2021 11:09:

"Opravuji tedy: Místo na "hlavní straně" jsem měla psát na "hlavní straně..." - zobrazit celý komentář

Pořád nechápeš rozdíl mezi článkem a stránkou pro vkládání fotek. Příklad: https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/290/ https://www.fotoaparat.cz/clanek/2322/souteze-galerie-cervenec-2018/ Co se o soutěži dozvíš z prvního odkazu? Víš jaká je to soutěž? (TD, dvouměsíční, okem profesionála ? ...co a jak vkládat? ...kdy a do kdy? ...kdo hodnotí a jaké jsou "ceny" ...? ) Ale tobě je to nejspíš fuk.Za což bohužel může částečně i redakce. Soutěžíš s čímkoli a kdekoli. Nepřijde ti divný, že možná stojíš na startu závodu ve sprintu, určeného ale pouze paraplegikům :-( Naštěstí jsou tu i jiní a ti se o soutěž zajímají dříve, než do ní fotky vloží

• Jakub Kapaník
    Jakub Kapaník
    Admin
    02.01.2021 22:14
    Reaguje na tencosiudělilban 02.01.2021 21:38:

"Děkuji za snahu. Jen pořád vidím jakési nedorozumění mezi námi. A to, že je..." - zobrazit celý komentář

Nemyslím si, že v galerii se lidé nedozví o soutěži nic jiného, než název. U každé soutěže je i bližší popis tématu, který vždy jen kopíruji do zmiňovaného článku. Jediné, co zde tedy oproti článku chybí, jsou podrobnější pravidla.
    Osobně si myslím, že článek s vyhlášením soutěží stačí uvádět zároveň se začátkem soutěže v galerii. Každá soutěž vždy probíhá minimálně měsíc, takže si myslím, že není třeba další doba na "přípravu" pro soutěžící ještě před začátkem soutěže. Jedinou výjimkou je TD, které ale probíhá vždy až první čtvrtek v měsíci, takže od evt. vydání článku 1. den v měsíci je předstih dostatečný.
    Musím se přiznat, že mi zatím nedochází, pro co by měla být určena doba mezi vydáním článku s uvedením soutěží a samotným vypsáním soutěže v galerii?

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    Autor
    02.01.2021 22:53
    Reaguje na Jakub Kapaník 02.01.2021 22:14:

"Nemyslím si, že v galerii se lidé nedozví o soutěži nic jiného, než název...." - zobrazit celý komentář

Netrvám sice na přestihu článku. Ale zpoždění je něco jiného. A co se lidé v galerii dozví? ...viz. předchozí příspěvek pro Karen. Odpověď? ...vůbec nic. Až na, často i zkrácené, zadání tématu. I když tentokrát alespoň v odkazu nechybí datum, od kdy do kdy soutěž probíhá a tak se dá uhodnout, že jde o soutěž "dvouměsíční". Pak i ví, co taková soutěž obnáší. Což ale uhodnou lidé, co takovou soutěž znají. Ne nováččci, či lidé, kteří nikdy nesoutěžili a nezajímali se

• Jakub Kapaník
    Jakub Kapaník
    Admin
    02.01.2021 23:13
    Reaguje na tencosiudělilban 02.01.2021 21:48:

"Pořád nechápeš rozdíl mezi článkem a stránkou pro vkládání fotek. Příklad:..." - zobrazit celý komentář

Zde s Vámi musím nesouhlasit, protože z prvního odkazu, který jste zde vložil se člověk dozví, od kdy do kdy soutěž trvá, co a jak vkládat i jaká je to soutěž (logicky - jiná soutěž než dvouměsíční zde v galerii netrvá 2 měsíce, i když přiznávám, že to nemusí každému dojít :)). A jak jsem psal, to zadání (i když třeba krátké) je dle mého dostačující a přesně to stejné zadání kopíruji i do článku o probíhajících soutěžích. Ve výsledku opravdu článek obsahuje navíc jen podrobná pravidla a to, jaké jsou ceny. (které bych mohl doplnit i k zadáním soutěží přímo v galerii...)
    Ještě nerozumím tomu, když teď už píšete, že na předstihu netrváte. Proto si Vás dovolím citovat: "A tak je pak nakonec jedno, jestli je článek opožděný o tři, nebo třicet dní. Vyhlášení soutěže (článek a seznámení s ní i jejími atributy) by mělo soutěži předcházet." Chápal jsem Váš příspěvek tak, že Vám jde právě o ten předstih. Můj návrh je vydávat článek současně s vypsáním soutěží v galerii, příp. s MINIMÁLNÍM zpožděním, pokud už např. některá soutěž běží od konce předchozího měsíce.

• Jakub Kapaník
    Jakub Kapaník
    Admin
    02.01.2021 23:23

Každopádně si myslím, že hlavní problém jsme společně vyřešili. A to ten, že článek o probíhajících fotosoutěžích bude vydáván každý měsíc hned na začátku nebo koncem měsíce předchozího. Menší problém může vzniknout jen tehdy, pokud se začátek všech soutěží začne výrazněji lišit. Také už by se nemělo stávat, aby nová soutěž zůstala po svém začátku skryta v záložce soutěže.

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    Autor
    02.01.2021 23:39
    Reaguje na Jakub Kapaník 02.01.2021 23:13:

"Zde s Vámi musím nesouhlasit, protože z prvního odkazu, který jste zde..." - zobrazit celý komentář

Už jsem chtěl psaní zanechat, ale ještě odpovím na dotaz " ...nerozumím tomu..." Jde o to, že článek s nějakými shrnutími soutěží může být v dnešní podobě sepsán kdykoli. Je to pořád jen shrnutí, od kterého se nic jiného neočekává, než jen přehled. Pak by ale nesmělo chybět místo, článek, který soutěži předchází a obsahuje vše potřebné. Někdy se hodí příklad, ve formě ukázkové fotografie, jako bývá ve článcích, protože ne každý chápe určité fotografické pojmy (např. triptych) Je potřeba to vnímat i z pozice nováčů a začátečníků. PS: Ano. V uvedeném odkazu je, jak jsem ale psal, alespoň datum. To ale není a nebylo pravidlem, stejně jako název, téma soutěže. A neúplné, zkrácené téma jsme minule taky řešili. A nedořešili

• KIV
    KIV
    03.01.2021 11:46
    Reaguje na tencosiudělilban 02.01.2021 21:48:

"Pořád nechápeš rozdíl mezi článkem a stránkou pro vkládání fotek. Příklad:..." - zobrazit celý komentář

"Ale tobě je to nejspíš fuk.Za což bohužel může částečně i redakce. Soutěžíš s čímkoli a kdekoli. Nepřijde ti divný, že možná stojíš na startu závodu ve sprintu, určeného ale pouze paraplegikům Naštěstí jsou tu i jiní a ti se o soutěž zajímají dříve, než do ní fotky vloží“

Tak to rozeberme – „Soutěžíš s čímkoli a kdekoli“
    a) Hloupé napadání
    b) Je lepší to co děláš ty – nesoutěžit s ničím a nikdy, jen kritizovat mne?
    c) Jsem tu kolem 10 let a paraplegická fotosoutěž tu neběžela.

„Naštěstí jsou tu i jiní a ti se o soutěž zajímají dříve, než do ní fotky vloží.“ No, tak povídej….
    Mám teď trochu jiné starosti, jsem na internetu míň než obvykle, ale až se třeba zas připojím, ráda si počtu…

Co se týče toho prvního odkazu, pro začátek to obvykle stačí, a když potřebuju vědět víc, pohledám, počtu, jednou jsem se dokonce redakce poptala…

Tady se prostě seběhlo na pár dní víc soutěží, které se nevešly na tu jednu stránku. Příště to prostě stačí časově sehrát, aby se těch pár dní nepřekrývalo, poběží jen 4 najednou, a vejde se to tam. Holt časem nejsme jenom starší, ale i zkušenější … :-)

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    Autor
    03.01.2021 17:39
    Reaguje na KIV 03.01.2021 11:46:

""Ale tobě je to nejspíš fuk.Za což bohužel může částečně i redakce...." - zobrazit celý komentář

Že všechno co jsem napsal je pravda dokládají např. tyhle odkazy. Zadání soutěže: https://www.fotoaparat.cz/clanek/1959/okem-duben-2017-portret-lavrencik/ Tvoje "pochopení" (i neúplnost v článku galerie, který, jak říkáš ti stačí) https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/430553/?page=a4356723caa1c02c4b9cabf40f780ee7 Evidentně jsi článek vůbec nečetla, nezajímala se a přitom soutěžila. Samozřejmě jsi nebyla sama. Ale to je problém, na který jsem se snažil upozornit

• KIV
    KIV
    03.01.2021 18:14
    Reaguje na tencosiudělilban 03.01.2021 17:39:

"Že všechno co jsem napsal je pravda dokládají např. tyhle odkazy. Zadání..." - zobrazit celý komentář

"Evidentně jsi článek vůbec nečetla, nezajímala se a přitom soutěžila."
    Ale notak, a s kterou fotkou jsem soutěžila, že o tom nevím...

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    Autor
    03.01.2021 19:34
    Reaguje na KIV 03.01.2021 18:14:

""Evidentně jsi článek vůbec nečetla, nezajímala se a přitom soutěžila." Ale..." - zobrazit celý komentář

Pardon. Překlep v odkazu. Tak znova: https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/430553/?page=a4356723caa1c02c4b9cabf40f780ee7 ..když už ti neslouží paměť, nebo si neumíš ve článku prohlédnout soutěžní fotografie. Mimochodem: Nebyla to jediná soutěžní fotka ani jediná soutěž, kde soutěžíš s fotkou, která se soutěže ani v nejmenším netýká

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse