Fotografování krajiny: Šumava, řeka Vydra - jaro

  • rosicak
    rosicak
    18.08.2020 08:17

    Myslím, že voda se dá vyfotit daleko zajímavěji, využít světlo, odrazy, kapky, slunce . Aby divák poznal, že na fotce je voda, k tomu není třeba z ní udělat vatu. Tento styl hravě zvládne i začátečník stylem pokus-omyl. Vždycky alespoň jedna vyjde.

  • KIV
    KIV
    18.08.2020 09:26

    Milý kolego rosicaku : Vždycky se dá všechno vyfotit jinak, to je právě na fotografii to hezké. Že byste nám tedy ukázal, jak byste to pojal vy? Že byste tedy napsal článek, kde byste napsal postup a podal výsledné fotografie.
    Upřímně – já jsem ráda za každý odborný článek zde, obzvlášť když tam je popis a výsledné fotografie… Prosím, sepište to, moc ráda si to přečtu…

  • E.B.E
    E.B.E
    18.08.2020 12:03
    Reaguje na KIV 18.08.2020 09:26:

    "Milý kolego rosicaku : Vždycky se dá všechno vyfotit jinak, to je právě na..." - zobrazit celý komentář

    To je zase dětinská reakce na hlavu ...pokud ti "ukáže", jak to líp vyfotit, bude to jeho fotka, nápad a k ničemu ti nebude. Ostatně: Internet je plnej vhodných ukázek. Rady, jak na lepší fotku, by měly být součástí komentářů pod fotkama v galerii. Ale tam o ně nikdo evidentně nestojíte a stejně jako předešlá Rosicakova(konkrétní) rada, dočká se jen nepochopení a "protiopatření", jaké zrovna předvádíš

  • KIV
    KIV
    18.08.2020 15:28
    Reaguje na E.B.E 18.08.2020 12:03:

    "To je zase dětinská reakce na hlavu ...pokud ti "ukáže", jak to líp vyfotit..." - zobrazit celý komentář

    Ale notak, já jen chci vidět konkrétně to o čem píše - možná si to taky rád přečteš... :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    18.08.2020 20:30
    Reaguje na KIV 18.08.2020 15:28:

    "Ale notak, já jen chci vidět konkrétně to o čem píše - možná si to taky rád..." - zobrazit celý komentář

    Já ale vím, o čem píše (i bez ukázky) ...a dokonce vcelku souhlasím. Je smutný, že tobě jeho připomínky smysl nedávají. Každopádně má na ně právo

  • KIV
    KIV
    18.08.2020 21:24
    Reaguje na E.B.E 18.08.2020 20:30:

    "Já ale vím, o čem píše (i bez ukázky) ...a dokonce vcelku souhlasím. Je..." - zobrazit celý komentář

    Romane, má právo i odpovědět mi sám...

  • E.B.E
    E.B.E
    18.08.2020 22:41
    Reaguje na KIV 18.08.2020 21:24:

    "Romane, má právo i odpovědět mi sám......" - zobrazit celý komentář

    To určitě...ale upřímně: Co by z toho měl. Všechno už řekl a jak říkávala babička: "Na blbou otázku blbá odpověď"

  • Miskacl222
    Miskacl222
    20.08.2020 18:24

    Dobrý den. Mohu se zeptat, jestli bude stačit normální digitální fotoaparát https://yeselektro.cz/digitalni-fotoaparaty/910854-digitalni-fotoaparat-sony-dsc-hx90-18-2-mpix-zoom-opticky-30-x-cerna.html ? Popřípadě který foťák používáte Vy. Předem díky.

  • E.B.E
    E.B.E
    20.08.2020 20:54
    Reaguje na Miskacl222 20.08.2020 18:24:

    "Dobrý den. Mohu se zeptat, jestli bude stačit normální digitální fotoaparát..." - zobrazit celý komentář

    Pojem "normální fotoaparát" neznám, ale každý fotoaparát je použitelný, i když ne nejvhodnější. Pokud je to dotaz k fotkám z článku a jde o jejich "napodobení", pak kompaktní fotoaparát není vhodný. A to z několika důvodů. Jednak na něj nejdou nasadit filtry, v článku uvedené, za druhé zoom nezačíná na dost širokém konci a objektivy měnit nelze, no a nakonec není ani dost světelný, aby vznikly stejné fotky. I tak sním fotit lze. Jen je potřeba neočekávat stejné výsledky. Co se týká používaného fotoaparátu, je pod každou fotografií uveden.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    23.08.2020 08:20

    Vydra mě fascinuje. Na Turnerce jsem spal, když mi bylo deset. Pokaždé co sem přijdu, najdu něco jiného. Minulý týden bylo Slunce a hodně tmavá voda. S polarizákem se krásně fotily kameny pod vodou. Zase úplně jiné fotky. Tyto články jsou spíš pro inspiraci. Ti, co znají Šumavu možná nějaká místa poznají..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse