Nový monitor

  • Rattatuie
    Rattatuie
    Autor
    28.12.2019 16:05

    Dobrý den, rozhodl jsem se pořídit si nový monitor na úpravu fotek (PS) a potřeboval bych poradit nějaký dobrý monitor do 7 000. Zatím jsem vybral dva favority a to https://www.alza.cz/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm a https://www.alza.cz/27-philips-276e8vjsb-d5481748.htm ale stále si nejsem úplně jistý pro co se rozhodnout, budu rád za každou radu a doporučení.

  • kikiris
    kikiris
    28.12.2019 18:16

    Nedávno jsem také koupil fotografický monitor a to BenQ SW 270 C. Mám ho primárně na zpracování fotek. Stál sice 20 000kč, což je o hodně více, než chceš vydat ty. Ale je to zase méně, než za papírově podobné Eizo CG 2730 za 43 000 kč. Takže si musíš zvážit priority a co vlastně od monitoru očekáváš. Je to podobné jako při výběru foťáků a objektivů. Já u monitoru trávím hodně času u zpracování fotek a tak jsem chtěl už něco lepšího, než jsou kancelářské monitory...

  • Rattatuie
    Rattatuie
    Autor
    28.12.2019 19:12
    Reaguje na kikiris 28.12.2019 18:16:

    "Nedávno jsem také koupil fotografický monitor a to BenQ SW 270 C. Mám ho..." - zobrazit celý komentář

    Momentálně je pro mě focení pouze koníček, takže z mého pohledu je zbytečné investovat větší peníze do monitoru. Vím že nad 10000 začínají už docela dobré monitory viz BenQ SW240 což je nižší model. Zajímalo mě jestli někdo nemá zkušenosti s levnějšími monitory a neřešil podobnou situaci co já.

  • kikiris
    kikiris
    28.12.2019 20:22

    Já se také focením neživím a jsem jen hobbík. Ale jelikož mám fotovýbavu za asi 160 tisíc, tak by asi nebylo úplně fér mít v celém tom řetězci na konci "laciný" monitor. Takže jestli používáš nějakou levnou základní zrcadlovkou s podprůměrným seťákem. Nebo máš jen nějaký kompakt, fotíš jen do JPEGu a tu úpravu bereš jako nutné zlo a nezáleží ti na tom, tak ten BenQ GW 2765 HT co máš ve výběru, tak by byla dobrá volba. Já jsem dříve jel na iiyamách a byl jsem spokojen. Tak pokud by ti nevadil větší, 32 palcový monitor, tak bych ti doporučil iiyama XB 3270 QS za 7 000 kč.
    Tak se nezlob, že jsem ti moc nepomohl, snad se tu ozve někdo ze svým názorem na monitor vhodný na úpravu fotek... :-)

  • Rattatuie
    Rattatuie
    Autor
    28.12.2019 21:32
    Reaguje na kikiris 28.12.2019 20:22:

    "Já se také focením neživím a jsem jen hobbík. Ale jelikož mám fotovýbavu za..." - zobrazit celý komentář

    Tak to samozřejmě chápu volbu monitoru v takové cenové relaci. Seťák už jsem vyměnil za lepší "univerzálnější" objektiv ale stále peníze radši dám do nových objektivů než do drahého monitoru. Každopádně úprava fotek mě baví :D. Po iiyamách jsem koukal také také i po monitorech od Viewsonic, ale takových "lepších" kancelářských monitorů je spoustu a nemůžu najít stoprocentní řešení. Každopádně velmi děkuju za reakci a hlavně za tip :)

  • E.B.E
    E.B.E
    29.12.2019 20:28
    Reaguje na Rattatuie 28.12.2019 21:32:

    "Tak to samozřejmě chápu volbu monitoru v takové cenové relaci. Seťák už..." - zobrazit celý komentář

    "Stoprocentní řešení" ...úsměvný spojení slov v cenové relaci do sedmi tisíc :-) Ale ani v cenové hladině několikrát vyšší ho bude zbytečný hledat. A to už z důvodu nevhodné použité zobrazovací technologie. Každopádně hledat grafickej monitor, který by zvládal vysoký kontrast, pozorovací úhel, vyšší gammut, pivot, kalibraci sondou atd, je zbytečný hledat v cenách pod desítky tisíc. A tak rozdíl mezi monitorem za tři, nebo sedum tisíc bude jen ve výbavě, velikosti, značce. Nikoli v kvalitě obrazového výstupu (ve skutečnosti je i použitej panel jeden a ten samej) Takže doporučuju nezatěžovat hlavu hledáním "dokonalosti" a v takhle omezeným rozpočtu vybrat to, co se ti líbí, vyhovuje výbavou (repro, HDMI, RGB...) Po vhodným nastavení nikdo rozdíl nepozná a i tak je tu spousta věcí, které výslednou fotografii znehodnotí víc, než nevhodný monitor (osvětlení místnosti, nekalibrovaný prohlížeč, editor, špatně zvolený profil...)

  • KIV
    KIV
    30.12.2019 13:48
    Reaguje na E.B.E 29.12.2019 20:28:

    ""Stoprocentní řešení" ...úsměvný spojení slov v cenové relaci do sedmi..." - zobrazit celý komentář

    Ahoj, ráda tě zase po čase vidím... A protože to tu čtou i jiní, jako třeba i já (a znamenám si, neboť řekněme po novém monitoru zatím pokukuju jedním očkem), tak se poptám, co říkáš na ten BenQ SW 270 C za dvacet táců, co zmínil výše kikiris, ten bys nám schválil? Koukla jsem a na Vánoce se po něm v internetových obchodech jen zaprášilo, jde tedy dost na odbyt...

  • kikiris
    kikiris
    30.12.2019 18:31

    KIV: Pokud můžeš těch dvacet tisíc za ten SW 270 C dát, tak na to od nikoho schválení nepotřebuješ, protože ten monitor je na práci s fotkami fakt výborný... :-)

  • Rattatuie
    Rattatuie
    Autor
    30.12.2019 22:09
    Reaguje na E.B.E 29.12.2019 20:28:

    ""Stoprocentní řešení" ...úsměvný spojení slov v cenové relaci do sedmi..." - zobrazit celý komentář

    Samozřejmě jsem nepočítal s tím že bych v této cenové kategorii našel nějaký monitor dělaný na úpravu fotek, ale tím že jsem měl vždycky notebook kde mě zajímalo co je uvnitř tak s monitory a jejich výběrem mám nulové zkušenosti. A nakonec možná zvolím iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 nebo BenQ PD2700Q které sice jsou lehce přes mojí hranici ale s tou jde vždy o něco hýbat :D Každopádně děkuji za komentář :)

  • Rattatuie
    Rattatuie
    Autor
    30.12.2019 22:09
    Reaguje na E.B.E 29.12.2019 20:28:

    ""Stoprocentní řešení" ...úsměvný spojení slov v cenové relaci do sedmi..." - zobrazit celý komentář

    Samozřejmě jsem nepočítal s tím že bych v této cenové kategorii našel nějaký monitor dělaný na úpravu fotek, ale tím že jsem měl vždycky notebook kde mě zajímalo co je uvnitř tak s monitory a jejich výběrem mám nulové zkušenosti. A nakonec možná zvolím iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 nebo BenQ PD2700Q které sice jsou lehce přes mojí hranici ale s tou jde vždy o něco hýbat :D Každopádně děkuji za komentář :)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse