Téma dne "Račte vstoupit" čtvrtek 7. 11. 2019

  • E.B.E
    E.B.E
    08.11.2019 16:21
    Reaguje na KIV 08.11.2019 13:57:

    "1) Prosím o upřesnění, kam mám poslat elektronickou potvrzenku od doktora a..." - zobrazit celý komentář

    Jen k výmluvám o nedostatku času: Když jedeš na onen fotomarathon, či jinou akci a chceš tam, čas si uděláš. To se ostatně týká jakékoli akce. Od sportovní, po cestu na úřad. A když čas nemáš, nebudeš prostě soutěžit.Nikdo tě přece nenutí. Můžeš jindy.Svět se nezboří. No a pak je tu ještě to, že soutěž probíhá celý den. Nemyslím, že sou všichni v práci od rána do noci. Nějaká ta hodka se dycky najde. Konečně soutěž nemusí probíhat jen ve čtvrtek. Víkendy bývají v tomhle volnější

  • MSD
    MSD
    08.11.2019 16:45

    Klasické dostihy běhají výlučně tříletí koně, aby se ukázalo, kdo je v daném ročníku nejlepší. To je TD bez archivu!
    Ale pak se vypisují dostihy tříletých a starších, aby se ukázalo jak se vyvíjí chov. Zda ti tříletí jsou lepší než starší ročníky (archiv). Jistě, starší ročníky mají výhodu, zkušenost, sílu, apod. A proč ne? Když je to (v souladu s propozicemi) mimořádné. To si musí každý vypořádat se svým svědomím. A můžeme to eliminovat nehodnocením starých fotek.
    Kdyby šlo o prestižní soutěž o hodnotné ceny, budu zásadně proti archivu. Ale tady jde o TD!!! Zábavu. A z tohoto pohledu si myslím, že propozice jsou dokonalé! A jsem moc rád, že jsou konečně využívány v plné šíři a našli se odvážlivci, kteří se neostýchají bodovat vlastní tvorbu :-)))

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    08.11.2019 16:54

    Právě pro různé nesmyslné úvahy, díky těm vyjímkám, by měla soutěž mít pevná pravidla. Polovina soutěžících je okamžitě vezme za své, jen proto, že je archiv pro ně nejjednodušší.
    Pro mne taková soutěž tím ale ztrácí smysl.
    Ten čas, měl by to být přibližně měsíc, má povzbudit lidi ke kreativitě a focení, hledat nápady, hrát si, vymýšlet. Pak
    prostě soutěžit se stejnými parametry. Jinak je to nefér soutěž, pokud se někdo snaží, dává do toho kus sebe a času, druhý sáhne jen do archivu, vybere fotku, která se mu zrovna hodí do soutěže.
    Já myslím, že tady na FA je jiných soutěží hodně, kde se běžně probírají archivy a je možnost je vyvětrat.
    .
    Jinak nevím jak to bude tentokrát s vyhodnocením, v úterý mi vyhořel počítač, zatím mám na tři dny půjčený, takže nevím jestli budu připojena.
    .
    V hodnocení prosím nezapomínejte psát hlavně- JMÉNO autora a NÁZEV fotografie, případně i link. Bez jména a názvu, se musí ten kdo hodnotí vracet mezi všechny fotografie a vyhledávat, nejen že to hodně zdržuje ale vzniká tím spousta chyb a člověk musí často začínat od začátku.
    Děkuji..

  • Festa
    Festa
    08.11.2019 17:02

    Při tomto TéDé, nedošlo k žádnému porušení pravidel.
    Proto nevidím důvod neakceptovat bodování.
    Někdo snad ano? :-))
    V

  • MSD
    MSD
    08.11.2019 17:07
    Reaguje na Míla Vildová 08.11.2019 16:54:

    "Právě pro různé nesmyslné úvahy, díky těm vyjímkám, by měla soutěž mít..." - zobrazit celý komentář

    Úplně nerozumím. Sama píšeš: "má povzbudit lidi ke kreativitě a focení, hledat nápady, hrát si, vymýšlet". A o to jde! Představ si téma: LAGUNA. A budeš soutěžit s někým, kdo před pěti lety strávil dovolenou v Polynézii. To přece: "má povzbudit lidi ke kreativitě a focení, hledat nápady, hrát si, vymýšlet". Mýlím se? Myslíš, že mu nemůžeš konkurovat? Proč?

  • E.B.E
    E.B.E
    08.11.2019 17:12
    Reaguje na MSD 08.11.2019 16:45:

    "Klasické dostihy běhají výlučně tříletí koně, aby se ukázalo, kdo je v..." - zobrazit celý komentář

    ...a máš dojem, že když máš něco vyfotit právě teď, dnes, pak už to není zábava ? ...a naopak. Přide ti nějak zvlášť zábavný soutěžit tak, že prolistuješ pár tisíc starých cvaků a něco vložíš ?

  • E.B.E
    E.B.E
    08.11.2019 17:14
    Reaguje na MSD 08.11.2019 17:07:

    "Úplně nerozumím. Sama píšeš: "má povzbudit lidi ke kreativitě a focení,..." - zobrazit celý komentář

    Tenhle příspěvek jsem nějak nepochopil ?

  • MSD
    MSD
    08.11.2019 17:17
    Reaguje na E.B.E 08.11.2019 17:14:

    "Tenhle příspěvek jsem nějak nepochopil ?..." - zobrazit celý komentář

    Tímhle jsem chtěl říci, že fotit proti archivu je ještě větší výzva než fotit proti dalším aktuálním fotkám :-)))

  • MSD
    MSD
    08.11.2019 17:25

    Naopak. Já chci fotit právě teď! Ale nevadí mi soutěžit proti archivu. Musím fotit, ale nemusím vyhrát, když jsou starší ročníky lepší :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    08.11.2019 17:28
    Reaguje na MSD 08.11.2019 17:17:

    "Tímhle jsem chtěl říci, že fotit proti archivu je ještě větší výzva než..." - zobrazit celý komentář

    Ano...tohle nejspíš platí pro lidi jako ty. Dokázat si, že na to "mám" a bavit se při tom. Jenže ostatní soutěží jen z důvodu vyhrát. A to jakkoli. To dokazuje už to, že se ani nesnaží fotit, ale jen prolistují archiv. Jak asi chápeš. A já v tomhle žádnou soutěž prostě nevidím. propozice bych tedy klidně zkrátil na : "Dnešní den najděte v archívu fotku na téma dveře. Bude se hodnotit jako jakákoli jiná, dnes vložená fotografie, jen s tím rozdílem, že autor fotky s nejvíce body navrhne příště hledání fotky s jiným tématem"

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse