"Fotografická dvojice" Říjen 2018

  • KIV
    KIV
    16.10.2018 12:44

    Ale jen nás pane Pánku moc neomlouvejte, Raul má pravdu, ani se nekoukneme na to že fotka je v soutěžní kategorii, líbí se nám, a šup tam s šestkou. Právě jsem to málem udělala
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/452922/#article-comment-14141371
    Dík Raule.

  • Z9
    Z9
    16.10.2018 13:16

    Souhlasím s KIV, omluvy nejsou na místě. Evelyn je další, kdo si buď nepřečetl zadání nebo, jak píše Raul, zmátly ho fotky předchozích autorů. Škoda, je to pěkná fotka.
    Raulovi díky za velmi inspirativní odkaz, to jsou opravdu perfektní dvojice!

  • E.B.E
    E.B.E
    16.10.2018 14:53
    Reaguje na Raul Zelený 15.10.2018 23:56:

    "Dobrý večer, pokud byste si pozorně přečetli můj komentář, zjistili byste,..." - zobrazit celý komentář

    Sice už se nechci pouštět do debaty. Ale jen na vysvětlenou. Ani já jsem nikdy nechtěl a netvrdil, že se mají nějaké fotky mazat

  • E.B.E
    E.B.E
    16.10.2018 14:55

    ...jen stačí upozornit a nebrat fotky v úvahu při vyhodnocování

  • Z9
    Z9
    17.10.2018 00:16
    Reaguje na Redakce 16.10.2018 09:38:

    "Dobrý den, naopak se domnívám, že to je důkaz toho, že se soutěže původně..." - zobrazit celý komentář

    Dobrý den, obávám se, že se šotkem nemáte pravdu - jen pro pořádek, už 6.12.2017 je u této fotky komentář Míly V. ve smyslu, že ty vánoce jí k tomu nesedí …. - viz odkaz KIV i Raula https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/439095/
    Jinak mazat fotografie, které nesplňují zadání soutěží určitě není potřeba. Nápravu bychom měli zvládnout sami. Jednoduše stačí nedávat hvězdy někomu, kdo nesplnil zadání soutěže, i kdyby šlo o pěknou fotku. Když to budeme důsledně dodržovat u všech soutěží, třeba se i další "fáčkaři" pak taky časem naučí číst :-). Je to sice běh na dlouhou trať, ale komu na úrovni FA záleží, dá si tu práci. A tím taky rovnou sami vyloučíme i případnou "ignoranci" robota ?, který u soutěží, kde rozhodují body by případně mohl zas eskortovat na pomyslnou bednu fotku, která nesplní soutěžní téma - takže "dvě mouchy jednou ranou" :-)

  • KIV
    KIV
    17.10.2018 10:14

    Sherlocka Holmese na nás!
    Tak prosím, tady je co se na 99% stalo:
    Autor fotku vložil omylem do soutěžní kategorie. No, taky se mi to málem stalo...
    Profesionál nám rozebral fotky, a to velmi kvalitně, a vyhlásil jednu vítěznou fotku.
    Redakce sestavila článek, kde postupovala logicky. První místo má fotka, kterou určil profesionál, a další místa jsou podle počtu bodů od fáčkařů. Proč ne? Jak jinak to určit?
    Takže, má pravdu kolegyně Z9, dobrý postřeh.
    A hlavně má pravdu Raul.
    A k tomu dotazu pana Pánka, jak jinak to řešit v budoucnu, kromě mazání fotek?
    Asi jednoduše.
    My musíme být pozornější, když teď víme, jak naše bodování může ovlivnit výsledek – prostě neudělovat žádné body soutěžní fotce, která podle nás nesplňuje zadání. A když se nám to stane a uvědomíme si to, napsat redakci žádost, aby ty naše body vymazala.
    A ten kdo bude psát v redakci článek o pořadí vítězných fotek v soutěži zkoukne, jestli mezi prvními deseti není fotka, která tam nepatří, protože jasně nesplňuje zadání, a když ano, tak ji do článku nedá.
    Takže dík, Raule.
    A tohle vlákno je podle mne důkaz, že když se redakce i členové na FA spojí, tak se dají věci řešit, a má to smysl, a taky, že diskuse na foru může být užitečná věc.

  • Z9
    Z9
    18.10.2018 00:30

    OK fáčkaři, domluveno :-))
    … a takhle by to mohlo fungovat v praxi
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/452958/#article-comment-14141592
    Díky !!!

  • KIV
    KIV
    18.10.2018 10:35

    Připomínka pod bodovanou soutěžní fotkou bude ovšem fungovat jenom u těch soutěží, kde jsou odkryté komenty průběžně, tedy třeba u soutěže "Okem profesionála".
    U těch (dvouměsíčních) soutěží, kde je hodnocení i koment skrytý po dva měsíce, nás ale nikdo neupozorní, že jsme právě přidělili šestku/sedmu fotce, která nesplňuje zadání, a protože tam hodnocení body rozhoduje o vítězném pořadí, bude vše nakonec záviset na tom, kdo píše článek, a přidělí medajle. Tam bude rozhodující, aby prvních 10 míst obsadily jen fotky, které splnily zadání.
    Jistě, budeme opatrnější, ale zas, musíme počítat s tím, že je a bude spousta nových lidí, a tak ta naše pojistka bude nakonec ten "náš senát". :-)
    A znovu dík Raule.

  • Redakce
    Redakce
    18.10.2018 11:03
    Reaguje na Z9 17.10.2018 00:16:

    "Dobrý den, obávám se, že se šotkem nemáte pravdu - jen pro pořádek, už 6.12..." - zobrazit celý komentář

    Dobrý den, máte pravdu, tento komentář jsem přehlédl, za to se omlouvám.
    Vaše navrhované řešení vypadá velmi dobře :-)

  • Redakce
    Redakce
    18.10.2018 11:14
    Reaguje na KIV 18.10.2018 10:35:

    "Připomínka pod bodovanou soutěžní fotkou bude ovšem fungovat jenom u těch..." - zobrazit celý komentář

    Vaše dva poslední komentáře jsou velmi trefné. V tom prvním s Vámi souhlasím, na 99 % se to tak stalo, ale jistý si být nemohu, neb správu galerie nemám přímo na starosti. Podle toho, co vím, tak se pořadí fotek vždy kontroluje - jak u dvouměsíční soutěže, kde by se to desítky neměla dostat fotka nesplňující zadání, tak i u Okem profesionála (u TD je regulováno dobře pravidly). Teoreticky se však může stát, že se v procesu vyskytne nějaká chybka jako u vánočního tématu.
    Hledal jsem možnost, jak fotce odebrat druhé místo, ale v systému jsem takovou možnost nenašel. Informoval jsem příslušného redaktora, který je teď mimo ČR a na situaci se po návratu podívá - je v nastavení galerie zběhlejší, takže možná zjistí, jak na to :-)
    S mazáním již přidělených bodů by snad problém být neměl, důležité však bude ohlídat všechny soutěžící. Upozorňování od dalších hodnotících je výborné, např. zde:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/452958/?page=6819e934f9bebb3ba461093aff20e07f
    Takové upozornění v kombinaci s hlídáním si přidělování bodů soutěžním mi přijde jako dobré opatření. My v redakci si zase dáme pozor při vyhlašování a zadávání tématu.
    Na takových opatřeních se tedy všichni shodneme? :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse