Test digitální zrcadlovky Nikon D40

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 16:26

    Iggyno: U jinych znacek je to stejne, jako u originalnich skel, zkousel jsem treba Sigmu 150/2,8 a 100-300/4 ktere maji HSM motor a vse funguje bez problemu ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 16:38

    Vasek: V podstate souhlas ale u teto kategorie aparatu neni nejcastejsim pripadem pouziti pouze zakladniho setove skla, pripadnym druhym sklem pak neni 50/1,8 D ale AF-S 55-200 pripadne AF-S 70-300 VR, ktere D40 bez problemu podporuje.

  • Ten jehož šíři nelze změřit
    Ten jehož šíři nelze změřit
    11.12.2006 17:32

    Jo, tak to je fakt, že touha po seťáku vlastnit i tele bývá velká ;o)

  • JT
    JT
    11.12.2006 17:37

    nuz...priznam sa,ze cele som to necital(komentare)..ale zachytil som nieco o tom,ze nie kazdy dnes ma na zrkadlovku a 10 objektivov..to je pravda..ale dnes uz neplati,ze telo by malo byt len asi 1/2 az 1/3 ceny vybavenia?asi nie...ale ak si dnes niekto kupi DLSR a nenecha si rezervu na objektiv(slusny)...tak je podla mna vôl...a aj preto DSLR nemam..na telo by som mozno naskriabal...ale co potom? 2 roky cakat kym bude aj na prislusenstvo? To radsej fotim Prakticou a obcas EVFkom..

  • tomas.starik
    tomas.starik
    11.12.2006 19:03

    Hm jak to ctu tak proste tu vetsina nevidi zamereni toho fotaku.. Kapsa ma recht, je proste par lidi kteri nemaj statisice a pokud nejakej objektiv tak za dlouhej cas a spis neco lacineho.. A tem D40 bude plne sedet, je to jasne a absence AF.. No holt si priznejme ze Nikon stejne jako ostatni vyrobci tu jsou predevsim proto aby delali zisk a pokud si nekdo mysli ze to je od Nikonu nepromyslene tak se plete.. ;-) Ti panove by nas marketing mohli ucit! A pokud nekdo chce lepsi sahne holt po D80 nebo necemu od Canonu.. Vest diskuze o tom ze je to fotak na nic je zbytecne, najde se spousta lidi kterym je to usito na telo.. A blondyne cpat sem ten tvuj objektiv, to jako kdybych na D60 od Canona cpal ten setak kanonackej.. jiste chapes tu moji ironii :-) T. Starik

  • FILIPP
    FILIPP
    11.12.2006 21:33

    takze mam tomu rozumiet tak, ze ak si kupim tento fotak so setovym objektivom, pripadne si dokupim iny so systemom SWM, tak mi bude automaticky ostrit, ako napr. canon eos 400, ci d80 ??.. nebude uz potom ziadne obmedzenie ??..som uplny zaciatocnik,nemam ani digi kompatkt, ale zvazujem kupu..inac ja si myslim, ze tento nikon je velmi dobra alternativa pre zaciatocnikov..pokial som cital rozne fora, pise sa v nich, ze ani najlacnejsej zrkadlovke sa nevyrovna ziadny EVF fotoaparat..tak preco zbytocne nahanat kvalitu, ked clovek, ktory len zacina a aj napriek tomu, ze ma ambicie, nema pratkticke skusennosti a nemoze dopredu vediet, ci sa ozaj jeho ocakavania z fotenia naplnia..je lepsie podla mna zacat skromnejsie, postupne doplnovat vedomosti z fotoproblematiky, vela fotit a casom si kupit nieco lepsie..poznam vela takych a netyka sa to ani fotenia, ale roznych oblasti, ze pod vplyvom marnomyselnej chtivosti kupuju drahe veci, ktore nedokazu ani v ich plnej miere vyuzit..myslim, ze niekedy je menej ozaj viac..a taktiez, mam niekedy pocit, ze niektori pri pohlade na foto v pocitaci nevidia krasu tej fotky, ale len technicke nedostatky..pride mi to uz ako urcita deformacia, ktora viac berie ako dava..nemam nazvys tolko penazi,aby som len pre "dokonalu" cistotu fotky dal za fotak, ci objektivy niekolko desiatok tisic..tento fotak je podla mna dobry start do fotosfery..

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 21:41

    FILIPP: Pokud chces teprve zacit, tak je to pro tebe myslim dobra volba. Pokud zvolis jakykoli objektiv s SWM motorem (taky oznaceni AF-S), tak ti bude ostrani fungovat uplne stejne jako na D80 nebo jinem aparatu. Do zacatku je AF-S 18-55 se kterym se D40 prodava dobrou volbou a pripadne to pak muzes doplnit i o setovy teleobjektiv AF-S 50-200 nebo pripadne i o AF-S 70-300 VR, ktery ma i stabilizator ....

  • FILIPP
    FILIPP
    11.12.2006 22:29

    vdaka za odpoved..prave sa pozeram, maju ho s oboma objekt. za 539 libier..no canon 400d za 480 libier..zvazujem.. :)

  • Jan Trkal
    Jan Trkal
    11.12.2006 22:58

    A co je na tom nejkrásnější, že Nikonu trvalo skoro 20 let, než okopírovali princip bajonetu Canon EOS ;-)

  • Fotograf 59
    Fotograf 59
    11.12.2006 23:49

    Mel bych dotaz ikdyz ohledne D80ky (v te diskuzi asi je uz mrtvo, tak proto pisu sem :o). V ACDSee v3.0 se mi po kliknuti na Properties nezobrazuji Metadata...ale u nekterych snimku, ktere maji ISO 1000, 1250 nebo 1600 se Metadata zobrazuji. Nevite jak na to aby se zobrazovala u kazdeho snimku? Diky

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse