Test digitální zrcadlovky Nikon D40

  • iggy
    iggy
    11.12.2006 11:45

    mne osobne príde ten setak na obtiaz...no nevadí,komu nevadí,ze nebude moc si za rozumnu cenu dokupit lepsie objektivy (tj. tie starsie) tak je to jeho vec.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 11:51

    Iggyno: Proc by nemohl, k dispozici jsou treba vyborne 18-70DX nebo 18-135DX ....

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    11.12.2006 12:02

    ja som zas videl ovela lepsie zabery z lacnejsich kompaktov, ktore maju vecsie rozlisenie, nizsie iso a rozhodne mensi rozmer. samozrejme vec vkusu. k tomuto telu by som urcite moj 70-200VR nenasruboval, lebo by asi vylomil zavit z troho plastu von :D

    len dufam, ze ide naozaj o low cost zrkadlovku, a ze to nebude trend vsetkych novych nikonov, nedavat rotacny motorcek pre nevyuzitie non AF-S objektivov.

  • Ali Scott
    Ali Scott
    11.12.2006 12:04

    hm s dobrým sklem to nebude marny...

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 12:13

    blondyn: To verim - ale pro skutecne porovnani by jsi musel vyfotit ten samy zaber. Pak jsem presvedcen, ze z kazdeho kompaktu by to bylo jeste horsi.
    To s tim 70-200/2,8 si to nemyslim, ja fotil s D70 a Sigmou 100-300/4 (ktera je vetsi a tezsi) bez problemu, pritom mechanicka konstrukce je podobna. Staci dodrzovat zasadu, ze se drzi objektiv, nikoli telo ....
    Jinak absence motoru je podle jen u toho modelu kvuli snizeni ceny.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 12:16

    Protest: I ten setak je slusny - neni o nic horsi, nez kterykoli jiny v teto kategorii a naopak znam jeste horsi ....
    Jinak ale souhlas - D40 je obrazove o fous lepsi, nez predchudce D50 a D70 ....

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    11.12.2006 12:34

    stale sa obavam, ze cele to stoji a pada na cipe. fun factory mi poslal fotku z 5Dcka a plastoveho hnusneho lacneho setoveho objektivu a kresba fotky bola uzasna. A to ma fakt na tejto znacke stve, ze kupujem sony cip s nikon objektivmi :(

    uz len ostava verit, ze nove generacie tiel budu lepsie a preto sa oplati investovat do skiel.

    btw - nemala D70 celokovove telo obalene plastom narozdiel od D50/40?

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 12:43

    Blondyn: Ne, ne - D70 i D80 ma taky plastove telo. Nicmene je plast natolik silny a kvalitni, ze to ani neni poznat ....
    Za skutecne spatnych podminek se da "vyrobit" spatna fotka prakticky cimkoli. Navic nemyslim, ze by 5D bylo opravdu vyrazne lepsi, jak tva D200 ....

  • iggy
    iggy
    11.12.2006 13:17

    Kapsa,pokial tvrdíš,že D40 je obrazovo lepsia ako D50/70...tak nemyslis,že prave o to je viacej na skodu? predsa len,D40 je len Telo...osobne mi velke rozdiely v tých telach nepridu podstatne ako v optike (tá istá cenova skupina) ...setaky so svojou svetelnostou moc moznosti nedaju...pokial bych casom niekedy chcel prejst na analog nikon(co mne sa aj stalo u canona),tak som asi v pazi...Pokial si obycajný zaciatocnik moze dovolit D40 so setakom teraz,moze si dovolit teraz aj D50ku,že? Alebo Pentaxa,ci Canona 350D...o pol roka budu ceny vseobecne viacerých fotakov nizsie,nielen D40

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 13:56

    Iggyno: To je sice pravda, D50 stoji dokonce o neco mene ale to uz jen vyprodej. Ostatni D-SLR jinych znacek jsou ale o poznani drazsi a v tom je prave velka vyhoda D40 (a v soucasnosti i D50). Tezko vsak soudit, zda je lepsi D40 nebo D50, protoze kazda nabizi neco trochu jineho a je i jinak koncipovana.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse