Test digitální zrcadlovky Nikon D40

  • David Svatoš
    David Svatoš
    11.12.2006 09:10

    No nevím.. Měl jsem D50 (teď D80) a tahle D40 mi proti D50 připadá hóódně očesaná.. Nemá AF motorek, stavový displej a jen tři AF body. Je mi jasné, že cena v obchodech bude nižší než ta doporučená výrobcem, ale podívám-li se na dnešní ceny D50 které jsou už velmi solidní, nechápu že by si tohleto mohl někdo koupit... Snad jen opravdu nějaká ženská s malou rukou která D50 neunese :-)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 09:28

    Blaťouch: Na tom sice neco je ale D50 konci a je ted za vyslovene vyprodejovou cenu, kdezto D40 teprve startuje. D40 ma taky ale navic velky LCD, vetsi hledacek a vymakany rezim pro upravy snimku. Ja to spis vidim pozitivne hlavne z toho hlediska, ze se cena nejlevnejsich D-SLR + setovy objektiv zacina trvale blizit zlomove hranici 15.000 Kc vctne DPH ....

  • David Svatoš
    David Svatoš
    11.12.2006 09:38

    Kapsa: S tím displejem a cenou máš recht, ale celkově mi ta D40 připadá (i těmi funkcemi úprav snímků), že je to vlastně jen lepší kompakt, kterýmu náhodou přidělali zrcadlo :-) Ten stavovej displej a jen tři AF body by se daly oželet, ale tím, že to nemá AF motor to podle mě Nikon pohnojil. Právě začínající amatér (nebo uživatel analogu) by třeba rád využil starší skla.. Anebo je to vlastně od Nikonu vychcanost - musíš si kupovat jen nový (a drahý) AF-S skla..

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 09:56

    Blaťouch: S kompaktem bych to nesrovnaval, zrcadlovka je hlavne o vyssi obrazove kvalite a moznosti vymeny objektivu, coz D40 splnuje ....
    Jinak ja i ten AF motor celkem chapu - smyslem jeho vynechani je podstatne zlevneni, pockej kolik bude D40 stat za pul roku. Navic s temi objektivy je to spis tak, ze uzivatele, kterym je D40 urcena stejne pouzivaji temer vyhradne jen dvojici setovych objektivu.

  • iggy
    iggy
    11.12.2006 10:43

    Kapsa: tem co pouzivaju len setak a nikdy nenasadia iný objektív...na co je im zrkadlovka?

  • Elaine Blath
    Elaine Blath
    11.12.2006 10:51

    Iggyno: nie každý má hneď ako si to zmyslí na zrkadlovku a desať objektívov, niektorí sú radi, že vôbec majú seťák kým splatia zrkadlovku a našetria na nejaký ďalší objektív.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 11:00

    Iggyno: Divil by jsi se ale dela to tak drtiva vetsina uzivatelu nejlevnejsich zrcadlovek, staci se podivat treba i tady do Galerie.

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    11.12.2006 11:15

    No pred kupovanim by si kazdy mal pozriet nasledujuce plne snimky zo stranok Kena Rockwella

    prvy - ukazka "kresby"
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d40/images/examples/DSC_0668.JPG

    druhy - ukazka aberacie
    http://www.kenrockwell.com/nikon/d40/images/examples/DSC_0884.JPG

    ak vas to stale neodradilo, tak potom je to fotak pre vas ;)

  • Gwann - Nejširší muzejník kustod širokých sbírek
    Gwann - Nejširší muzejník kustod širokých sbírek
    11.12.2006 11:37

    Blondyn...vytecne...

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    11.12.2006 11:37

    blondyn: Je treba si uvedomit, o jakou cenovou kategorii jde a to predevsim u objektivu. Vzhledem k tomuto faktu mi prijdou oba snimky vzhledem k skutecne extremni svetelne situaci (velmi jemne detaily v protisvetle, aktivni umele svetlo v tmavem skladu) jeste uplne v pohode. Videl jsem i horsi a pritom z drazsich modelu ....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse