Test fotoaparátu Nikon D80

  • Máriuš
    Máriuš
    26.12.2007 00:15

    Zdravim, uvažuju už dlouho o koupi D80 (mám Nikon 8400) a rád bych přešel na zrcadlovku, ale nechce se mi do D50 nebo D40, protože bych časem pokukoval po něčem lepším :-) ...jinak jaký máte názor pro "univerzální" objektiv (třeba super na cesty) 18-200 se stabilizátorem (cena je teď kdesi pod 20tisíci), no je to furt dost (teda na mě..:-) díky

  • Smeli
    Smeli
    28.12.2007 19:20

    Chtěl bych se zeptat. Má smysl šetřit do letních prázdnin na tento stroj, nebo plánuje Nikon vydání nějakého nástupce? A stojí to za to pro pokročilého amatéra přejít z Panasonicu Lumix DMC-FZ30 na tento stroj? Už po něm pokukuji od jeho vydání, ale ještě jsem nenašetřil tolik peněz... :-(

  • Smeli
    Smeli
    29.12.2007 10:00

    Nebo jsem ještě koukal na Canon EOS 400D. A tak mám trochu dilema, který z nich je lepší. Je fakt, že Canon je levnější a má, podle mn+, více skel, ale zato Nikon se mi líbí víc. Ale o to nejde. Hlavně by mě zajímalo, co má lepší snímky, a případně, který je lepší jako celek. Poradíte mi, prosím?

  • Máriuš
    Máriuš
    04.01.2008 09:57

    Smeli: no podle mě je ten Nikon o třídu výš (ale to je jen můj názor), když se tedy srovnává s Canonem 400D...i tou cenou jsou oba trochu jinde!

  • Tomáš Komárek
    Tomáš Komárek
    19.01.2008 23:37

    to Smeli: Co se šetření do letních prázdnin týče.. Šetřit určitě smysl má, ale nevím jestli na D80. Na tomto odkazu je krásná spekulace, která hodně napoví:
    http://www.photographybay.com/2007/12/22/nikon-d90/
    I já chci kupovat D80-ku a abych řekl pravdu ještě chviličku to vydržím. Nikon nedávno vydal D300 s živým náhledem (jedna novinka) a D80 je na trhu už cca 1,5 roku. Věřím, že by mohl přijít i nástupce D80 a je jedno jestli to bude D80x nebo D90. Každopádně by pak mohla jít D80 do výprodeje, aspoň v to doufám :)
    Ať už se nástupce představí na PMA 2008, což je ani ne za 14 dní nebo později, hádám, že D80 do léta nevydrží. Nuže uvidíme :-D

  • cc355
    cc355
    07.03.2008 12:37

    Smeli: Mám D80 a chodím fotit s kamarádem, který má D400. Závěry: D80 je prostě mohutnější a hledáček je úplně někde jinde, co se týká velikosti. Nevím co je pro tebe důležité, ale ten hledáček je opravdu hodně rozdílný. U Nikona si můžeš navolit zobrazení mřížky, což se mi moc líbí a přijde mi to praktické pro focení krajiny. Rozdíl je také v hmotnosti. Jinak je pravda, že Canon má více objektivů na trhu se stálou světelností 4. Vybíral bych tedy více podle objektivů, které si chceš pořídit. Pokud budeš spoléhat hlavně na seťák, tak je Nikkor 18-70 kvalitnější, a také si myslím, micro-nikkor 105VR je také lepší než u konkurence. O více objektivů jsem se zatím moc nezajímal.ahoj :-)

  • Petr Černý 2
    Petr Černý 2
    13.03.2008 11:04

    možná blbý dotaz, ale budou objektivy z D50 kompatibilní s D80, že...

  • Jan Vašulín . obrjen
    Jan Vašulín . obrjen
    08.04.2008 00:21

    Calhoun:jasně

  • J_Arty
    J_Arty
    25.07.2008 23:31

    nechápu to rozplívání se nad setovými objektivy...vždyt je to neostré a málo prokreslené.šum žehlen.I panasonic FZ10 dělal hezčí fotky.Taky nechápu jak něko může tvrdit že C 400D je jiná třída jen podle ceny.Spíš to říká ženikon je předražená věc.Za ty prachy a nevyhody co se týká manipulací objektivů a cen je pro většinu tady na to domácí focení lepší kde jaká EVF

  • javelin
    javelin
    16.08.2008 18:31

    J-Arty ...tym EVF a Panasonicom si tomu dal klobúk... kup si hyperzoom aspom 18-násobný a bud štastný....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse