Test fotoaparátu Nikon D80

  • trojtečka
    trojtečka
    02.10.2006 10:38

    Ach jo, zase chyby. Kyž už si dáte práci s článkem, tak si zkontrolujte tech.údaje. Synchro pro blesk je 1/200. Další chyba je popisek pod obrázkem s ukázkou režimu BW, kde je popisek 26. Vyklopený vestavěný blesk. Pro ukázku focení do BW jste si mohl vybrat také lepší prostředí a "model". A ještě pár slov k hodnocení. Nikon v této třídě prostě měření s MF mít nebude, to by mohl rovnou D200 stáhnout z prodeje. Nicméně MF skla v pohodě fungují a odhad expozice pro zkušeného amatéra není problém. Dále nerozumím "podstatné znevýhodnění setů s objektivy oproti předchozímu stavu", sety s obj. 18-70 a 18-135 jsou cenově stále velmi výhodné, nesmíte koukat na doporučované ceny, ale na ceny za které se sety opravdu prodávají. Jinak hledáček je opravdu na tuto třídu digizrcadel exceletní (nutno vidět :-). Ale článek se jinak celkem povedl.

  • Michal H.
    Michal H.
    02.10.2006 10:44

    Uz se na nej tesim, ve stredu si du pro nej :-))), clanek fajn :-))

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.10.2006 11:05

    M.Hanzal: Moc dekuji za upozorneni, nejaky preklep se vzdy vloudi ;o) a chyby jsem jiz odstranil.
    Co se tyce prodejnich setu, tak samozrejme vychazim z realnych cen v obchodech a ne z tech doporucenych. Prumerne vychazi objektiv v setu kolem 8.500 Kc vcetne DPH, coz je minimalne o 2.000 vic, jako tomu bylo u setu s D70 a D70s. Navic myslim, ze novy objektiv AF-S 18-135 DX by mel byt vzhledem ke konstrukci alespon o fous levnejsi bez AF-S 18-70 DX - realne totiz stoji oba sety stejne. Nicmene souhlasim, ze oba sety jsou vzhledem ke kvalite objektivu porad jeste dost vyhodne, jen uz ne tolik ....
    Pokud jde o mereni expozice s MF skly, tak to by na rozdil od D200 stacilo treba bez primeho prenosu clonu nebo treba jen v jednom rezimu ale proste aspon neco.
    Hledáček souhlas, ten je opravdu super.

  • Tomáš Felix
    Tomáš Felix
    02.10.2006 12:13

    Zajímavé. Rozdíl D80 - D200 asi nebude na první pohled příliš patrný. Dá se však očekávat, kromě magnesiového těla, i kvalitnější (trvanlivější) vnitřek? Např. větší výdrž závěrky či přesnější ostření, i když modul je stejný? Lze k tomuněco najít na síti?
    Díky T.Felix

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.10.2006 12:23

    tofix: Nejen magneziove telo ale i vodo a prachu odolna uprava, trvale zobrazeni ISO v hledacku, rychlost snimani 5 snimku za vterinu, mereni s MF objektivy vcetne prenosu clony, vetsi LCD displej, moznost pripojeni Wi-Fi a GPS a asi jeste par dalsich drobnosti ...
    Hlavnim rozdilem ale zustava to telo, ktere ma D200 opravdu mimoradne kvalitni. Obrazova kvalita je v podstate stejna.

  • Helenasotis
    Helenasotis
    02.10.2006 12:35

    A odpovídá ten rozdíl D80 x D200 i rozdílu cenovému? Jinými slovy, není reálná šance, že by D200 šla s cenou dolů?

  • David Svatoš
    David Svatoš
    02.10.2006 12:37

    Škoda, že tady nejde vložit fotka, jak zrovna slintám.. Sice jsem s D50 + 18-70 DX spokojený, ale tohle je teda strojek.. Tak Vám teda pěkně děkuju :-(( Nasadili jste mi pěknýho brouka do hlavy :-) Rozhodně mám o čem přemýšlet. A jen tak na okraj - Uživatele D70 přechod na karty SD asi zamrzí (mě ne), ale dnes jsou ceny SD karet opravdu "směšné", takže myslím, že to nebude tak finančmě tragický přechod..

  • David Svatoš
    David Svatoš
    02.10.2006 12:43

    Jen malý dotaz na autora. K D50 mám objektiv 18-70.. Chtěl bych slyšet Váš názor - Je ten nový 18-135 jen "prodlouženou" verzí té 18-70 i s jeho kvalitami, nebo je to bohužel "něco za něco" a obrazová kvalita jde dolů? Jednoduše - pokud bych kupoval D80, mám koupit pouze tělo, nebo set s 18-135 a svou 18-70 prodat? Díky moc za Váš názor.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.10.2006 12:45

    Helenas: Myslim, ze ten rozdil adekvatni je, protoze opravdu kvalitni a masivni telo je vzdy drahe - drazsi nez elektronika. Proto predpokladam, ze D200 dolu s cenou nepujde a to i kvuli velmi silne pozici na trhu ....
    Spis bych rekl, ze je velka skoda, ze nejsou v prodeji zvyhodnene sety, treba s 18-70DX ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    02.10.2006 12:47

    Blaťouch: SD karty jsou ted opravdu levne, videl jsem i 4GB za cca 1.600 Kč, takze souhlasim, ze to neni zadny problem ....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse