Nový / Použitý

• 10.11.2017 09:15
  • Ondi
  • 34
  • Romanxyz
    Romanxyz
    16.11.2017 19:50
    Reaguje na Ondi 16.11.2017 16:31:

"Vím že se tady bavíme furt o cenně a každý říká že focení stojí dost peněz,..." - zobrazit celý komentář

Názor je pořád stejný. Každej rozumnej fotograf ti napíše to samý. Ať je to na tomhle, nebo jiným serveru. Navíc jsi doteď neřekl, co chceš fotit a co budeš s fotkama dělat. Pokud chceš cvakat dovolenku a fotky si skovávat do PC, nebo na fejs, kup si kompakt.To mi připomíná tvůj příměr k superbu. Mimochodem mě rozesmál. Jestli to chceš takhle, tak scháníš závodní auto (zrcadlovku) se silným motorem za padesát tisíc a už ti nezbývá na benzín a kola. Ano...jezdit to bude, ale když si nerozbiješ hu...pusu, tak to budeš každej týden spravovat a mezitím čekat, jestliti soused neodsrkne trochu benálu ze svojí feldy, abys mohl dojet. Jo...dá se koupit i nová zrcadlovka se setovým objektivem do patnácti tisíc. Ale věř, že když ne hned, za pár týdnů budeš schánět objektiv další, budeš nas...štvanej, jak hrozně fotky vypadají nejen za slabšího světla a ke všemu zjistíš, že s tím a s tím ohniskem nevyfotíš to, nebo ono. Obojí vede k tomu, žes vyhodil prachy zbytečně za zanedlouho pořizuješ prakticky všechno znovu. Proto ti radím, co jsem psal prve. Kup si za čtverku ojetý tělo a koukej si rovnou pořídit kvalitní sklo. A i to může být bazarový. A kvalitní skla...myslím dnešní, automatický, stojí dost přes deset tisíc. Ať si každej říká co chce. I když se najde u každé značky jednoduchá plastová padesátka která se s trochou dobré vůle dá použít a nestojí tolik, není to nejspíš co hledáš. Na krajinky to není, do bytu je to dlouhý, ptáčky s tím nevyfotíš a k hrátkám s HO a portréty začátečník nejspíš nebude. Tak teď věř nebo ne, ale takhle to je. Resp. bude, pokud si koupíš to, na co ses prve ptal. Nemluvě o blesku, stativu, UV a polarizačních filtrech, ke kterým se časem všichni propracujou.... tvoje rozhodnutí. A to nenavrhuju žádnou konkrétní značku. Je to vlastně fuk

• Romanxyz
    Romanxyz
    16.11.2017 19:54
    Reaguje na kikiris 16.11.2017 16:52:

"Nemusíš jít do bazarových, na Fotoškoda se dá koupit za 14,990 kč nový..." - zobrazit celý komentář

...a ty furt nenuť začátečníkovi předraženýho škodu s pevnou padesátkou. Co s tím asi vyfotí? ...resp. Kolik toho nevyfotí. Raděj mu najdi konkrétní inzeráty slušných skel a objektivů

• Romanxyz
    Romanxyz
    16.11.2017 20:02
    Reaguje na Ondi 10.11.2017 09:15:

"Ahoj, Chtěl bych si pořídit zrcadlovku ale jsem hodně na váškách. Určitě..." - zobrazit celý komentář

...tady máš pár ukázek, že i za pár tisíc koupíš těla a objektivy o dvě třídy lepší. Pro začátečníka nejrozumnější volba. Než vyhodit prachy za nejlevnější šmejd. Nepř. https://www.paladix.cz/bazar/index.php?from=36&bmid=1&btid=15 https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?text=canon&categoryId=100894 https://www.sbazar.cz/579-zrcadlovky https://foto.bazos.cz/

• kikiris
    kikiris
    17.11.2017 05:01

... a ty furt nestraš a nenuť začátečníkovi nějaké bazarové ojetiny s
    nejasným původem, jaké jsem viděl v inzerátech tebou nalezených...
    A jen fotografický demagog může tvrdit, že "co asi vyfotí s pevnou
    padesátkou", vyfotí s ní skoro vše a na učení je to lepší, než cokoli
    jiného, s jednou vyjímkou a to pevnou 35kou. Ondra sice neuvedl
    co chce převážně fotit. Ale já mám osobní zkušenost, že s 35mm
    sklem odfotím jak krajinu (nechápu ten všeobecně zažitý "zákon",
    že na krajinu musí být širokáč), tak reportáž a i v té místnosti se
    dá udělat fotka. Na portrét je také, na ptáčky nebo vážky to jistě
    bude problém. A než doporučovat další příslušenství jako blesky,
    nebo filtry, je lepší se učit i s těmi, jak ty říkáš nejlevnějšími šmejdy
    komponovat, využívat přirozené denní i večerní světlo a hlavně
    pochopit, jak funguje expoziční trojúhelník, než naříkat nad
    pomalým autofokusem a malým počtem AF bodů, je lépe se učit
    ostřit na ten jeden středový a používat manualní ostření. Pochybuji
    totiž, že začátečník se bude hned pokoušet o akční scény typu
    letecké bitvy nad Kanálem. Proto si myslím, že než doporučovat
    bazarové FF nebo APSC vyšší třídy, bude lepší nový (i když z roku 2013)
    aparát, stále dobře použitelný. Nevím tedy zda je škoda předražený, ale
    15 litrů za zrcadlovku se slušným sklem je dobrá cena a navíc s dvouletou
    zárukou. Neumím si představit, jak bude majitel fotoojetiny řešit
    reklamaci (pokud bude ještě v záruce), když to kupoval někdo jiný na
    své jméno...

• Romanxyz
    Romanxyz
    17.11.2017 09:22

Nestraším. Naopak. Uklidňuju. Odpovídám navíc na otázku jestli nový, nebo se bát použitýho. Sám jsem měl spousty foťáků z druhé ruky. Nikdy žádnej problém. Zato vím, jakej problém je vyreklamovat špatně ostřící , nebo jinou drobností oplývající novinku...nehledě na to, že za čtyři tisíce mě vůbec nebude mrzet foťák za rok klidně i zahodit(nikde jsem nedoporučoval FF). K tomu všichni víme, jak rychle elektronika "stárne". Zato objektivy zůstávají. A mají na výsledek daleko větší vliv, než tělo na který je nasadíš. A ano...netvrdím, že se s padesátkou, nebo pětatřicítkou nedá fotit. Ale pevný(jediný) ohnisko je pro někoho vyhraněnýho. Spíš pro zábavu. Každej si časem pořídí pevný, světelný sklo. Ale jako třetí, čtvrtej objektiv. Většinou ne jedinej.A dva, tři objektivy stojí prachy. Do patnácti tisíc je nekoupíš, i když to budou levný plasťáky. Tak to chodí. Třeba jsi ale vyjímka a jedinej ti stačí. Vleze se ti do padesátky nebo pětatřicítky rodinka v panelákovým bytě, uděláš tím detail dítěte na trojkolce, houpačce a dostaneš do něj i auto s odjíždějící, mávající babičkou. Když budeš stát pod pódiem, i oblíbenou zpěvačku. No ostatním jedno ohnisko nestačí.

• kikiris
    kikiris
    17.11.2017 10:25

Já se s tebou určitě nechci přít a ani nebudu :-). Ty máš svůj názor
    podpořený zkušenostmi a to je dobře. Já zase ten svůj. A jak je vidno,
    tak tazateli je to úplně jedno, neb svůj "problém" řeší na Fotorádci, kde
    se mu dostává rad, které chce slyšet...
    A také souhlasím s tím co píšeš o tom, že objektivy zůstávají a těla se mění.
    A s tím "stárnutím "elektroniky bych to neviděl až tak černě, nemyslím si totiž,
    že s pět let starým foťákem budu mít propastně horší fotky co se týče obrazového
    výstupu, než s poslední novinky. Ano, bude tam novější snímač, který umožní
    použít vyšší ISO, rychlejší AF, hromada AF bodů, kulometná dávka snímků za
    sekundu, super video a já nevím co ještě, ale na těch fotkách to až tak vidět
    asi nebude, nebo se mýlím? Co se týče objektivů, tak ano, jsem vyhraněný a
    fotím si jen pro svoji zábavu, neživí mě to. Prostě zoomy nemusím a ztotožňuji
    se z názorem jednoho brazilského fotografa (jeho jméno si už nevybavím), že
    "zoomy jsou cestou do fotografického pekla" :-). Já jsem zredukoval počet skel
    na zrcadlovku ze čtyř jen na dva a to 43 a 85mm. To mé potřeby plně pokrývá
    a zůstává čistá hlava, když nemusím řešit, co nasadit. Ale zároveň přiznávám,
    že vlastně formu širšího objektivu mi nahrazuje Fuji X100ka s 23mm. To využívám
    v interiérech a vždy, když potřebuji být blízko dění a lidí. Například svatba, pohřeb,
    hospoda, ulice atd. Takže žiju a fotím s třemi ohnisky a pokud se vyskytne případ,
    že mi zrovna to přítomné na něco nestačí, tak mi to nevadí, prostě to nevyfotím,
    svět se mi k vůli tomu nezhroutí...

• Romanxyz
    Romanxyz
    17.11.2017 13:49
    Reaguje na kikiris 17.11.2017 10:25:

"Já se s tebou určitě nechci přít a ani nebudu :-). Ty máš svůj názor..." - zobrazit celý komentář

Já přece nikoho nepřemlouvám. A jak tě poslouchám, vlastně jen dokazuješ, co jsem psal. Jednak "nabízím" začátečníkovi starší tělo s tím, že poslouží minimálně stejně, jako to nový a "zachraňuju" mu investice do seťáků, který bude co nejdřív nahrazovat něčím kvalitnějším. To že ty ses už někam propracoval, máš několik foťáků i objektivů to jen potvrzuje. Všichni jsme si tím prošli a všichni (až na vyjímky) se zbavovali skel při pokukování po lepších. Dokud člověk nevidí rozdíl mezi nima na vlastní oči, neuvěří :-)

• Romanxyz
    Romanxyz
    17.11.2017 13:57

PS: schválně jsem se byl podívat :-) ...vlastně to samý. Prvně mu nabídli nějakej inzerát na jetej 700D a tak to bude dokola. Ti chytřejší řeknou co já, ti ostatní doporučí právě ten jejich. Protože to je to pravý :-D ...evidentně je ale potřeba to zkoušet dál. Co kdyby..

• MSD
    MSD
    17.11.2017 16:50
    Reaguje na Romanxyz 17.11.2017 13:57:

"PS: schválně jsem se byl podívat :-) ...vlastně to samý. Prvně mu nabídli..." - zobrazit celý komentář

Souhlasím se starším tělem. Ale kdysi mi někdo říkal (nebo jsem četl, už nevím), že tělo vydrží cca 6000 snímků. Jak ohlídáš, že to"starší tělo" má před sebou ještě perspektivu několika let?

• Romanxyz
    Romanxyz
    19.11.2017 16:58
    Reaguje na MSD 17.11.2017 16:50:

"Souhlasím se starším tělem. Ale kdysi mi někdo říkal (nebo jsem četl, už..." - zobrazit celý komentář

Tak nevím, co ti kdo říkal, ale stačí si přečíst údaje výrobců. To, co je u foťáku namáhaný je jen mechanická závěrka. A ta měla u starších těl životnost, resp. byla testována na cca 100000 cvaků. U novějších, nebo lepších strojů třeba 250000. Přijde ti to tak málo? ...co se perspektivy týká, asi tím nejde označit životnost. Ale stačí se porozhlédnout po galerii FA a jak nádherný fotky produkují deset let starý těla. Samozřejmně nikdo nikomu nebrání si koupit to nejlepší na trhu, ani co rok ho měnit za novější. O tom debata nebyla

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace