Nový / Použitý

• 10.11.2017 09:15
  • Ondi
  • 19
  • Ondi
    Ondi
    Autor
    10.11.2017 09:15

Ahoj,

Chtěl bych si pořídit zrcadlovku ale jsem hodně na váškách.
    Určitě bych chtěl značku Canon, mám s ní nějaké zkušenosti a nějak k Nikonu nemůžu přilnout.

Moje otázka zní:
    Koupit novou 1300D (možnost počkat na 1400D-dle drbů by měla vyjít v Q1/2018) nebo pohledat v dobrém stavu, nejlépe v záruce použitou 700D/750D/70D a lepší modely?

Vím že zrcadlovka stojí dost peněz ale chtěl bych se vejít do 15tis nejlépe i se základním objektivem.

Pokud bych zvolil koupi použité zrcadlovky s objektivem, zjistí mi, pokud jí zanesu do autorizovaného servisu, že je 100% v pořádku?

Předem díky za odpověď

Ondra

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    10.11.2017 19:25

Ahoj, doporučím článek, který jsme k tomuto tématu před časem vydali:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/1869/vybirame-fotoaparat-v-bazaru-zrcadlovky/

• Romanxyz
    Romanxyz
    10.11.2017 20:06

Dobrej článek, ale myslím, že zakopanej hafík je jinde. Spousta lidí si myslí, že koupí zrcadlovky, coby "lepšího" přístroje oprati dosavadnímu kompaktu získá lepší fotky. Ne...spousta lidí tvrdí, že je zrcadlovka drahá. Není ... co je drahý a co dělá fotky je příslušenství. Především objektivy. Zrcadlovka je otevřenej formát oproti kompaktu a tak koupí těla všechno jen začne. Najednou to doma člověk zapne, udělá cvak. A co to? ....fotky jsou horší, neostrý, oproti předchozímu kompatku?...čím to? :-) Tak ve zkratce. Než 1300D, raděj cokoli strašího, tím i levnějšího. Další věc je, bez setových objektivů. To jsou jen vyhozený peníze. I když si tím asi projde každej. "Normální objektivy začínají někde přes deset, spíš dvacet tisíc. Slušný a kvalitní stojí násobky. Navíc se zrcadlovka málokdy obejde bez dalšího objektivu. Dva jsou takové minimum. Jeden široký. Na krajinky, město a rodinku doma, kde není místo. Další delší, na to, k čemu nemůžeme dojít na pár kroků. A protože Fotky dělá především fotograf, hned po něm objektiv, radím tomuhle přizpůsobit nákup. A určitě bych se nebál nákupu "ojetin". Navíc za pár korun. za trojku, čtverku koupit tělo, zato slušný sklo. Potom přijde přikupování. Blesk...filtry...stativ.... ale to je život. Nikdo neříkal, že je to levnej koníček :-)

• Romanxyz
    Romanxyz
    10.11.2017 20:11

Odpověď na dotaz: Ne...nikdo, a to ani značkovej servis, ti nezaručí stav a výdrž foťáku. Prostě to nejde. Co můžeš zjistit je, jestli nemá čip vadné pixely a kolik má doopravdy nacvakáno. Na druhou stranu. I podle statistik. Většina závad se ukáže do několika měsíců po koupi. Co chodilo tři roky, bude dál. :-)

• kikiris
    kikiris
    11.11.2017 07:17

Zdravím Romane,
    s většinou co jsi zde uvedl musím souhlasit, jen trochu mi "nesedí"
    ty objektivy. S těmi setovými máš pravdu, ty nejsou žádný zázrak i
    když se s nimi dá také určitě fotit (když mají dost světla). Na lámání
    chleba dojde, když se zazoomuje na 55mm a clona skočí na 5,6 a je
    třeba ještě přiclonit k vůli HO... Ale pořídit si slušný (myslím opticky
    a obrazovým výstupem) objektiv lze i hodně pod deset tisíc. Měl jsem
    tzv. "plasťáky" od Pentaxu 50 a 35mm a ty jsou známé dostatečně
    kvalitním výstupem. Mám Samyang 85/1,4 a ten byl též pod deset,
    také mám Pentax Limited 43/1,9 a ten byl pod dvacet tisíc. Takže se
    dají pořídit i dobrá skla aniž by člověk musel vysázet na prkno násobky
    tisíc peněz. Jinak naprostý souhlas, kdo se chce focení věnovat opravdu
    vážně a mít slušné výsledky, tak výdajům se nevyhne. A není to jen foťák
    a objektivy ale i paměťové karty, baterie, sluneční clony, brašny, popruhy,
    počítač, monitor, SW na úpravu fotek (jsou k mání i free verze) a další
    příslušenství co jsi uvedl ty. Takže začínající fotograf by si to měl pořádně
    rozmyslet a zvážit si své finanční možnosti, priority a co od focení očekává,
    jinak je lepší volba fotit mobilem, ušetří tím dost peněz...

• Romanxyz
    Romanxyz
    13.11.2017 18:40
    Reaguje na kikiris 11.11.2017 07:17:

"Zdravím Romane, s většinou co jsi zde uvedl musím souhlasit, jen trochu mi ..." - zobrazit celý komentář

...a tak nebudeme řešit, že existují i kvalitní objektivy třetích stran. Ovšem především manuální a pevný ohnisko. Což nebude nic pro začátečníka a nejspíš nic pro někoho, kdo položil dotaz nahoře. Ostatně. Myslím, že je vůbec zbytečný tu cokoli dál řešit. Zatím si nepamatuju, že by tázající někdy rady četl. Viz pár předešlých dotazů. Většinou jde o někoho, kdo tu nikdy nebyl a nevložil jedinou fotku. Zřejmně to bude takhle i tentokrát

• KIV
    KIV
    13.11.2017 23:10

Ondi
    statistiky uživatele (???)
    0 bodů
    0 fotografií
    0 komentářů
    0 udělených hodnocení
    0 přijatých komentářů
    0 zobrazených fotek

Dotaz: Prosím tě, na co by „uživatel“, který nejeví zájem o fotografie, potřeboval zrcadlovku?

• Ondi
    Ondi
    Autor
    16.11.2017 16:28

Všem děkuji za komentáře a odpovědi.
    Stále tak váhám, jelikož názorů je dost.
    Jaké by jste třeba doporučili použité tělo a k tomu tedy i použitý objektiv aby jste se vešli do 15tis?
    @KIV: Tím že jsem nový uživatel tohoto fóra přeci neznamená, že bych neměl zájem o fotografie?

• Ondi
    Ondi
    Autor
    16.11.2017 16:31

Vím že se tady bavíme furt o cenně a každý říká že focení stojí dost peněz, to vím také, ale neviděl jsem například začínajícího řidiče který si ihned sedá do nového Superba :) Myslím že bych se také měl trochu potlouci na "slabší" úrovni, nemyslíte?

• kikiris
    kikiris
    16.11.2017 16:52

Nemusíš jít do bazarových, na Fotoškoda se dá koupit za 14,990 kč
    nový Pentax K-50 + 50mm f1,8. Pokud ovšem trváš na Canonu, s kterým
    máš, jak říkáš zkušenosti, tak hledej u Canonu...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace