Prosím o přidání akčních fotogalerií, aspoň ty co tu byly dřív

  • 01.02.2016 15:04
  • KIV
  • 22
  • KIV
    KIV
    Autor
    01.02.2016 15:04

    Prosím přidat galerie street-photo, momentky, reportáž, humor, sport, případně i rodina a přátelé, případně další.

    Nevím proč byly některé z těchto akčních kategorií zrušeny, je tu snad málo místa, nebo si tento druh katerogií nezaslouží svou galerii?
    Víte o tom, že jsme tu měli (nejméně) dva lidi oceněné v Czech Press Photo?
    A že jsme tu měli několik (polo)profesionálů co vkládali fashion fotografii?
    Nemluvě o sportu, který se snad zcela přestal vkládat.
    Měla jsem za to, že portál se předělal proto, aby šel s dobou.
    V těchto kategoriích probíhají světové soutěže, a my pro ně nemáme místo na samostatné galerie?

    ---------------------------

    photopost kategorie:
    abstrakce, akt, architektura, bw, cestopis, dokument, experiment, fashion, foceno mobilem, glamour, grafika, humor, inscenovaná, klasický film, krajina, makro, pinhole, pod hladinou, portrát, přátelé a rodina, příroda, reportáž, sport, streetfoto, zátiší, zvířata, ostatní

    photoextract kategorie:
    abstraktní, architektura, astro, černobílá, cestování, detail, děti, dokumentární, emotivní, experiment, fashion, na film, fotografika, hdr, hory, humor, industriál, infračervená, inscenovaná, koncerty, krajina, lidé, makro, město, minimalistická, momentky, moře, obloha, ostatní, panorama, pinhole, portrét, příroda, reklamní, reportáž, retro, rodina, sport, starými skly, streetphoto, surrealistická, technika, umělecká, vesnice, voda, wildlife, zábava a přátelé, západovky-východovky, zátiší, ženské kouzlo – glamour, zvířata

    -------------------------

    Nejde jenom o to, že člověk, který fotí akční foto, chce svou fotku zařadit do dané kategorie, jde i o to, že si chce vytáhnout a prohlížet fotky jiných z té které kategorie.
    A nemělo by být nutné k prohlížení třeba street fotek procházet řekněme 5 galerií a nespočet štítků.
    Takže znovu poprosím návrháře o přidání galerií.
    Děkuji.

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 15:59

    Sport tam je. Pod Dokumentem:)) Ten, kdo galerie vymýšlel, zřejmě netuší, co je fotografický dokument.
    Street je v současnosti jeden z nejmódnějších žánrů a svou galerii by si určitě zasloužil.

    Ale (budu se opakovat) - tak jak žánrové galerie fungují teď, jsou k ničemu. Chce-li autor vložit černobílou dokumentární fotku lidí, musí si vybrat mezi Černobílé foto, Dokument a Lidé, přičemž v těch zbylých dvou se fotka neobjeví. Takže pro záměr "vytáhnout a prohlížet fotky jiných z té které kategorie" to nefunguje. Muselo by jít zaškrtnout kategorií vícero, jako to jde na zmíněném photoextractu.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    01.02.2016 16:04

    souhlas a podpis

  • KIV
    KIV
    Autor
    01.02.2016 16:17
    Reaguje na Taky.. 01.02.2016 15:59:

    "Sport tam je. Pod Dokumentem:)) Ten, kdo galerie vymýšlel, zřejmě netuší,..." - zobrazit celý komentář

    Jojo, to už jsem tu přesně tak psala. Ale bylo mi zodpovězeno, že tak je to navrženo, vybrat jednu galerii a basta, přes to vlak nejede. Tak jsem to zkusila pomaloučku polehoučku znovu, pro začátek aspoň přidat ty galerie, a pak třeba .... Ale fakt je, že pro člověka který fotí vše co má dvě nohy a co je v pohybu, akční a aktuální, tak je tohle navržení konečná.
    Dokument je taky zdokumentování jak přibývaly stěny na baráku stavěném 9 let svépomocí, či že se někde narodily koťátka, či že v lednu v krajině vykvetl petrklíč, či že v téaté ulici je teď jednosměrka nebo je rozkopaná kanalizace...

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 16:38
    Reaguje na KIV 01.02.2016 16:17:

    "Jojo, to už jsem tu přesně tak psala. Ale bylo mi zodpovězeno, že tak je to..." - zobrazit celý komentář

    To je dokumentace, ne dokument.
    Dokument je je fotografický styl.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Dokument%C3%A1rn%C3%AD_fotografie

  • KIV
    KIV
    Autor
    01.02.2016 16:44

    Aha, dobře. Takže zdokumentování na fotografii, že je někde rozkopaná kanalizace to je nebo není dokument?
    Možná v tom nemám jasno, učím se "on the go", a jsem za to ráda, že tady na FA se dost dozvím od lidí, kteří znají...
    Když si ale zobrazím všechny fotky vložené do kategorie "dokument" v novém systému (a nezahrnu ty co tam byly přeřazeny z kategorií street, momentky atd. ze starého systému), tak je vidět, že tam lidi dávají i přesně to, o čem mluvím. Takže za případnou osvětu dík.

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 17:06

    Pokud je to jen dokumentace stavebních prací za účelem nějaké jednorázové praktické informace, pak to není dokumentární fotografie. Pokud by ses zaměřila na focení kanalizací, měla nějaký koncept, nějaký čas se tomu věnovala a pak udělala nějaký výsledný výběr, který by byl zajímavý i pro někoho, kdo v té ulici nebydlí ani to neprojektoval (například kanalizace ve své různorodosti, v proměnách času, v kontrastu k okolnímu životu apod.), pak to jde nazvat dokumentární fotografií. Samozřejmě není tu žádná jasná hranice mezi těmi dvěmi šuplíky a čím víc nad tím přemýšlím, tím je nejasnější:-)

  • KIV
    KIV
    Autor
    01.02.2016 17:16

    Hmmm, já tak trochu měla za to, že takový časový sběr těch focení kanalizací by byla třeba reportáž, mám v tom asi pěknej galimatyáš...

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 17:29

    Já měl na mysli spíš nějaké dlouhodobé změny, kterých si člověk normálně nevšimne, a které třeba i o něčem vypovídají. Fáze nějaké stavby ale asi taky spadají pod dokument. Reportáží se obvykle myslí zachycení průběhu nějaké akce. Ale zase není tam žádná jasná hranice (někdo řadí reportáž pod dokument).

  • Taky..
    Taky..
    01.02.2016 17:33

    Přesnější definice a formy dokumentu by ti vysvětlil ornitolog TomT, ten má na to i přednášky..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse