Co bych si přál ještě změnit - II

  • 27.01.2016 00:39
  • KIV
  • 24
  • KIV
    KIV
    Autor
    27.01.2016 00:39

    "Můj účet" – klik na "můj feed"
    Dá mi celou historii toho, co vložili či publikovali moji „sledovaní“, a to v této podobě:

    „CO JE NOVÉHO?“
    „Aktuální tok informací …. o uživatelích, které sledujete“
    „Za poslední týden“ – jsou tam 3 fotky
    „Od 13.1. do 19.1.“ – 1 fotka a 1 článek – 10 řádků i s fotkou k tomu článku
    „Od 6.1. do 12.1.“ – jsou tam 3 fotky
    „Od 30.12. do 5.1.“ – 3 fotky
    „Od 23.12. do 29.12“ – 2 fotky
    „Od 16.12. do 22.12.“ – 2 fotky
    „Od 9.12. do 15.12.“ – 4 fotky
    „Od 2.12. do 8.12.“ – 3 fotky

    Může mi někdo vysvětlit na co je to pro mne dobré, a to to tam bude takhle přibývat, až tam budou tisíce seznamů všeho co kdo z mých oblíbených publikoval?
    Fakt chci jen prostý seznam mých OBLÍBENÝCH uživatelů, nechci je sledovat, a už vůbec nepotřebuji historické podchycení kdy každý jeden z nich vložil každou jednu fotografii.
    Může mi někdo říct, jestli jediný způsob jak tohle zrušit je kompletně vymazat všechny své oblíbené z mého seznamu?
    Děkuji.

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.01.2016 10:46

    Toto pro mne rozhodně není prioritou, vím, že máte jiné důležitější věci k řešení, ale chtěli jste, abychom pomohli najít drobné mouchy, tak vám to oznamuji.
    ---------------------------------

    Můj účet:

    Oblíbené fotografie: Celkem 219 fotografií, vše v pořádku.

    Fotky sledovaných: 7841 Zcela zbytečný údaj, protože nikdy se nebudu proklikávát „Načíst další“ „Načíst další“ „Načíst další“, abych si zobrazila 7841 fotek, když už, tak půjdu k jednotlivým autorům rovnou do jejich galerie si prohlížet jejich fotky. Ale budiž.

    Oblíbené fotky sledovaných: Celkem 223 fotek. Tady to v pořádku rozhodně není.
    1) Logicky – mám-li celkem 219 oblíbených fotografií, i kdyby všechny byly od mých sledovaných autorů, tak se pořád nedopočítáte k číslu 223, ale nanejvýš k 219.
    2) Jsou mezi nimi fotky, které se mi líbí velmi, ale i fotky, které se mi nelíbí ani trochu, a na první pohled vím, že bych si je mezi oblíbené nikdy nedala.
    Dokonce tam je hned zkraje i fotka autorky, která mě má na „blacklistu“, a tudíž jí fotky nekomentuji, a tudíž není možné, abych si její fotku dala do oblíbených od sledovaných, protože ani ji nesleduji.
    Taky je tam fotka, kterou si ani prohlédnout nemohu, protože mi to u ní píše, že k této fotografii nemám přístup, protože je soutěžní.

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    27.01.2016 11:42

    a já se chci zeptat na anonymitu soutěží... Vloží-li někdo z mých sledovaných lidí fotku do soutěže, hned na mě ona fotka vyskočí. Sice nevidím, kdo ji vložil... ale dá se vypátrat, např. autor této včera vložené fotky https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/409902/?page=01cad38230e3d5e2433163ad629195ad má v sekci DALŠÍ FOTKY AUTORA náhled i své soutěžní fotografie :))

  • Radik
    Radik
    27.01.2016 13:33

    A ja bych vas rad pozadal, abyste tyhle dotazy napsaly do samostatnych vlaken s jasnym tematem, ktere bude napsano v nazvu vlakna. Nazev "co bych si pral zmenit" proste nikomu nic nerekne. Proc nemohou vzniknout tri vlakna, jedno treba "K cemu je dobry muj feed", druhe "Statistiky v profilu" a treti "Anonymita soutezi"?

    Psal jsem o tom ve vlakne "Fotografie tydne..." a prinejmensim Lenka to asi cetla, protoze do tohop vlakna potom prispivala.

    Dekuji. toto vlakno bych pak uzavrel.

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    27.01.2016 14:05

    jenže pak by se mi to tu zdálo výt převláknováno :) Proč zakládat kvůli mému dotazu další vlákno, na které čekám jen jednu odpověď, ne žádnou debatu. To pak mám pro každý můj dotaz založit další vlákno? ;) Chápu však, že se vám v tom pak také těžko orientuje. I já v tom mám pěkný guláš... Možná by bylo rozumější třeba můj předchozí dotaz zaslat někomu z adminů poštou...

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.01.2016 15:38

    Radiku, pamatuješ, ve starém systému taková ta přehledná stránka všech vláken, s malým písmem, název vlákna, kdo vlákno založil, (dokonce i datum kdy byl přidán poslední příspěvek do toho vlákna, kdo ho přidal, a ještě to svítilo červeně, když jsem to ještě nečetla), to vše datově seřazeno, pěkně přehledné, a ještě na hlavní straně fora na jedno kliknutí získatelné?
    Tak to tu chybí. Pak můžeme tvořit nová a nová vlákna, vše se dá dohledat.
    Teď tu za týden dva nenajdu ani svůj vlastní dotaz, natož moct systematicky vyhledat, jestli tu už neexistuje vlákno na stejné téma.

  • KIV
    KIV
    Autor
    27.01.2016 18:30

    A ještě chci přidat, že můj první příspěvek vůbec není o "K čemu je dobrý můj feed".
    "Můj feed" je dobrý, a moc! Když mi dá vědět, že někdo něco připsal pod mou fotku, nebo že někdo přidal příspěvek do vlákna, které mám označené sledovat.
    To, že sledování je tady u oblíbených uživatelů vynucené, to je jiná věc.
    A navíc se vytváří dlouhodobá historie kdy kdo co z těch 35 lidí ten který týden vložil nebo napsal, a ta historie je reportována v mém feedu, to přeci nemá vůbec co dělat s "AKTUÁLNÍM tokem informací".

  • Radik
    Radik
    28.01.2016 01:07
    Reaguje na KIV 27.01.2016 15:38:

    "Radiku, pamatuješ, ve starém systému taková ta přehledná stránka všech..." - zobrazit celý komentář

    Slava, tak mame jeste o dalsi tema navic... omlouvam se, ale fakt sem odpovidat nebudu, rad bych tenhle zvyk zmenil.

    Jedine co reknu je, ze naprosto nechapu narek nad forem...
    pokud jsem na https://www.fotoaparat.cz/forum/kategorie/8 tak ze tveho seznamu nedostatku:
    ve starém systému taková ta přehledná stránka všech vláken - TO JE TA STRANKA
    s malým písmem - NAZVY VLAKEN SE NEPISI VERZALKAMI
    , název vlákna, kdo vlákno založil, (dokonce i datum kdy byl přidán poslední příspěvek do toho vlákna, kdo ho přidal, - TO VSE TAM JE
    a ještě to svítilo červeně, když jsem to ještě nečetla) - ANO, TOTO NEMAME, ALE MAME MOZNOST VLAKNO SLEDOVAT A MAS HO NA HLAVNI STRANCE FORA I S TIM SVICENIM
    , to vše datově seřazeno, - TO MAME, NAVIC MUZEME DULEZITA VLAKNA PRIPICHNOUT NAHORU
    pěkně přehledné, a ještě na hlavní straně fora na jedno kliknutí získatelné - NA HLAVNI STRANE FORA TO NEBYLO, TAM BYL STEJNY PREHLED FOR JAKO TED, NA JEDNO KLIKNUTI TO NEBYLO, TED JE TO NA JEDNO KLIKNUTI Z MENU.

    Navic mame ve vlaknech strankovani
    Navic mame moznost skocit ze seznamu vlaken na posledni stranku
    Navic muzeme vlakno zamknout nebo pripichnout
    Navic moznost sledovat
    Navic moznost reagovat

    Takze ano, myslim, ze buxde vice vlaken lepsi.... a pokud se ti nelibi muj nazev, pouzij klidsne jiny.

  • Radik
    Radik
    28.01.2016 01:13
    Reaguje na Lenka Strnadová 27.01.2016 14:05:

    "jenže pak by se mi to tu zdálo výt převláknováno :) Proč zakládat kvůli..." - zobrazit celý komentář

    Urcite ne postou, vlakno sem patri...

    Vsak je to v poradku, zalozis vlakno, dostanes JEDNU odpoved, vsechno jasne vidis. Nemusis ji hledat mezi dalsimi X otazkami, tematy, narazkami, utoky, atd.... Casem vlakno odpluje mezi stara a je to.

    A pokud ho spravne nazves, treba ho otevre i nekdo jiny.

  • Taky..
    Taky..
    28.01.2016 10:46

    OK, navrhuji, aby každý, kdo má požadavek, který je pro něj nějakým způsobem důležitý, vytvořil nové vlákno s jasným názvem. Pokud je to něco, co se tu již řešilo (to bude asi většinou), nechť si dá tu práci a zkopíruje ze starých vláken všechno, co k tomuto tématu kdo napsal, ať je to pěkně přehledně na jednom místě. Pomůže tím nám všem.
    Starší vlákna, ze kterých může čerpat, jsou tato:
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/1628 (tam toho je nejvíc)
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/1705
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/1728
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/1782

    Zároveň prosím, aby nikdo v takovém vlákně neodbočoval od tématu a mluvil k věci.

    Administrátory zároveň prosím, aby nám sdělili, na jakých změnách pracují nebo chtějí pracovat, abychom o to nežádali zbytečně.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse