• Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    07.01.2010 09:25

    1. "Do ISO800 se množství detailů podstatně nemění"
    Nesouhlasím. Na výřezech střechy jsou u ISO 800 zcela jasně a podstatně tašky "rozmazané" - a to je světlá scéna.
    2. Škoda, že součástí recenze není i hledáček. Režim "live-view" - tedy focení v tělocvičném režimu předpažení je trochu mimo.

  • David Nogol
    David Nogol
    07.01.2010 09:42

    Ke článku bych ještě dodal, že s nasazenou pevnou dvacítkou GF1 neukládá do fotek informaci o natočení foťáku...takže je pak nutné všechny fotky focené na výšku otáčet v počítači ručně. Což je dost nepraktické.

  • David Nogol
    David Nogol
    07.01.2010 09:42

    Ke článku bych ještě dodal, že s nasazenou pevnou dvacítkou GF1 neukládá do fotek informaci o natočení foťáku...takže je pak nutné všechny fotky focené na výšku otáčet v počítači ručně. Což je dost nepraktické.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    07.01.2010 09:55

    2Miroslav Zitka: v poměru 1:1 na montoru, tedy velikosti fotky cca 1m delší strana, by to už asi bylo vidět. Proto slovo "podstatně".

    2 David Nogol: Neotáčí, to je pravda. Já osobně však nesnáším jakékoliv automatické úpravy, takže tohle mám dokonce v editorech vypnuté a ve fotoaparátu to neřeším. Je totiž řada situací, kdy není jasné, kde je dole :-).

  • Jefin Mikštejn
    Jefin Mikštejn
    07.01.2010 10:28

    Aparát jsem koupil, manželka ho používá jako kompakt, celá rodina pak jako lehkou cestovní alternativu zrcadlovky. Opomenu-li cenu(ta mě ale příjde vždycky vysoká), jsem s aparátem velmi spokojen. Nabízí opravdu blbuvzdorné ovládání, impozantně ostří i s méně světelným setovým zoomem (s ním dokonce otáčí snímky a antišejkuje) a může se pochlubit opravdu výtečnou výdrží na jedno nabití.

  • David Nogol
    David Nogol
    07.01.2010 10:31

    Petr Koritina: automatické úpravy taky nemám moc rád, ale v tomto případě se jedná o velmi užitečnou úpravu. Těch nestandardních situací moc není, teda alespoň v mém případě :)

    Jen mě to docela sklamalo že to Panasonic nevyřešil lépe. Automatické otáčení funguje jen se stabilizovanými objektivy.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    07.01.2010 10:54

    Já jen čekám, kdy některého výrobce napadne udělat takovýto kompakt s dálkoměrným hledáčkem a nepřehnaným rozlišením čipu do 8 MPix. K tomu by stačila 2 pevná skla 15 a 30 mm se světelností ne horší než 2 a pak by to byla bomba, kterou by asi většina zrcadlovkářů, jako 2. pohotový záznamník brala. Zatím to napadlo jen Leicu, ale ta je cenově jinde.

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    07.01.2010 11:52

    Jinak přesnější označení této třídy fotoaparátů, které se v zahraničí stavá běžné je : Interchangeable Lens Compacts (ILCs) - kompakty s vyměnitelnými objektivy.

  • Václav Kramář
    Václav Kramář
    07.01.2010 17:55

    Bez optického hledáčku? Děkuju nechci.

  • Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    07.01.2010 18:12

    Václav Kramář: ta glorifikace optického hledáčku je spíš jen tradice. Mám třeba Canona G10, který optický hledáček má (tak trochu to byl argument při koupi), ale realita je pak úplně jiná, prakticky jsem optický hledáček nepoužil vůbec (zcela jistě méně než 1% snímků). Kvalita displejů šla opravdu velice nahoru a opravdu to problém není. Podotýkám, že ani náhodou nejsem odchován až digitální dobou, fotím už skoro 30 let a přístrojů mám velmi širokou škálu :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse