NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE TÝDNE ZA ROK 2022

  • Frantiszek
    Frantiszek
    17.01.2023 11:36

    Reklama na Nikon D500 :))

  • Frantiszek
    Frantiszek
    17.01.2023 11:37

    Jinak fotka Standy Pavouka je naprosta bomba

  • Marie
    Marie
    17.01.2023 16:32

    Moooc pěkné fotky - všechny.

  • E.B.E
    E.B.E
    17.01.2023 18:25

    Já nějak unešenej nejsem. Ne ani tak, že by byly fotografie přímo špatný, ale viděl jsem spoustu povedenějších. Jak v tomto roce, tak pořízených dávno a daleko starší technikou. Nejvíc mě mrzí, že jde pouze o "technické" fotografie. Žádné zvláštní světlo, moment a už vůbec se nenosí kreativita. Ani se neptám, kdo rozhodl o oněch "nejlepších" fotografiích

  • Karel Endler
    Karel Endler
    18.01.2023 06:39

    Líbí. Obzvlášť mě potěšila nepřítomnost černobílých převodů - tuhle fotografickou nouzovku už vysloveně nesnáším.
    A že existuje spousta lepších fotek? Asi ano, ale tohle je výběr z tohoto serveru za jeden rok.

  • Eff
    Eff
    18.01.2023 07:47
    Reaguje na Frantiszek 17.01.2023 11:37:

    "Jinak fotka Standy Pavouka je naprosta bomba..." - zobrazit celý komentář

    Naprostý souhlas, je krásná a z exotického prostředí

  • Frantiszek
    Frantiszek
    20.01.2023 12:37
    Reaguje na Karel Endler 18.01.2023 06:39:

    "Líbí. Obzvlášť mě potěšila nepřítomnost černobílých převodů - tuhle..." - zobrazit celý komentář

    Strasne povrchni zkratka. Ze cb prevod je fotograficka nouzovka? Takove nazor zas nesnasim ja. Hrozne cb pohled, kdyz uz jsme u te cb.

  • E.B.E
    E.B.E
    20.01.2023 19:32
    Reaguje na Frantiszek 20.01.2023 12:37:

    "Strasne povrchni zkratka. Ze cb prevod je fotograficka nouzovka? Takove..." - zobrazit celý komentář

    Ale ono je to tady přesně tak ( Dokonce s přiznáním autorů. "Ty barvy byly hrozný, tak jsem to dal do BW")

  • Tamy
    Tamy
    21.01.2023 10:43

    Myslím, že čb fotografie podstatně zjednodušuje práci, ale také dává fotce silný kresebný výraz, zvýrazňuje myšlenku , ale na úkor poezie a estetického zážitku. Také na své pravdě netrvám a možná ji časem přehodnotím. Rádi jsme se zbavili černobílé televize, nechodíme do kina na černobílé retro, i když ne všichni. My lidé vidíme především barevně a barvy v nás zanechávají větší citový a estetický prožitek. Mají svou emoční sílu.
    Takové úvahy ráda přivítám, zajímají mě a děkuji dopředu.

  • E.B.E
    E.B.E
    21.01.2023 11:54
    Reaguje na Tamy 21.01.2023 10:43:

    "Myslím, že čb fotografie podstatně zjednodušuje práci, ale také dává fotce..." - zobrazit celý komentář

    Přesně: "Zjednodušuje" práci. Ale to je právě chyba. Dobrá fotografie je o dobrém oku a často pořádné "práci". Navíc co se týká černobílé fotografie, ta by měla vznikat už s černobílým záměrem. Nehodí se pro jakýkoli styl, scénu, objekt. Tím pádem ani pozdější převedení jí neprospěje. U černobílé fotografie jde především o tom, aby barvy neodváděly pozornost od toho podstatného. Jde především o fotografie různých linií, stínů, hry světel. Navíc převod do černobílé je docela "fuška". Není to o prostém odbarvení. Je třeba použít barevné filtry...dát si tu práci. Ano. Pamatuju doby, kdy se fotilo černobíle, ale jen proto, že nebyla jiná možnost, nebo byla příliš nedostupná. Jak jsme tenkrát toužili pobarvách. Jenže doladit správně barvy je taky fuška, tak bude jednodušší je prostě odstranit a říkat tomu retro (ale netvrdím, že tuhle cestu zastávají všichni. No je jich většina)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse