Tamron SP AF 17-50/2,8 XR LD Asp. Di II

  • David Karas
    David Karas
    04.12.2007 10:43

    Všichni tady tento objektiv hodně vychvalovali a ted mám dojem že zas tak dobrý není. Co mi ale doporučíte jako lepšího, rychlejšího v této cenové kategorii?

  • Petr Louženský
    Petr Louženský
    04.12.2007 11:03

    Zrovna přemýšlím, že vyměním svůj seťák na KM Dynax 5D za něco lepšího a tohle byl docely horký kandidát. Po přečtení tohoto testu mě ale chuť docela přešla. Další o kterých přemýšlím jsou Sigma AF 17-70/2,8-4,5 DC, Sigma 24-70/2,8 EX, nebo Sigma 18-50/2,8 EX. Máte někdo zkušenosti? Dokážete poradit? Díky.

  • Nikdo 4
    Nikdo 4
    04.12.2007 11:04

    Zkus Sigma 15-30/3.5-4.5 EX DG ASPHERICAL... mám jí... její nevýhoda je velikost a váha. Ale pokud není problém s váhou. Problém je ještě, že někteří lidí (na esnici) nejsou zvyklí na foceni, tak to má špatný pschol.účinek, jelikož to je hoodně velky. Ale s kvalitou snímku jsem spokojen....

  • Petr Louženský
    Petr Louženský
    04.12.2007 11:07

    Já bych chtěl trošku širší rozsah. Líbí se mi ta 24-70, ale nevím co ten krátký konec, jak mi to bude vadit. Přece jen jsem teď zvyklej na 18-70.

  • Petr Louženský
    Petr Louženský
    04.12.2007 11:07

    Já bych chtěl trošku širší rozsah. Líbí se mi ta 24-70, ale nevím co ten krátký konec, jak mi to bude vadit. Přece jen jsem teď zvyklej na 18-70.

  • Štefan Kačurák
    Štefan Kačurák
    04.12.2007 13:05

    no neviem... mam ten objektiv a som s nim nad mieru spokojny... nic podobne v tejto cenovej relacii sa kupit, aspon pokial mam info, neda...

  • Honza Kameník
    Honza Kameník
    04.12.2007 14:16

    Měl jsem Sigmu 24-70/2.8 a velice rychle jsem ji vrátil. Kresba v rozsahu clon 2.8-4 byla příšerná a i v porovnání s obyčejným Canonem 18-55/3.5-5.6 byla kresba u Sigmy při stejném zaclonění a ohniskové vzdálenosti horší...
    Nevím jestli to byla vada jen jednoho kusu, ale při reklamaci mě vrátili peníze a nic jsem se nedozvěděl.
    Nadruhou stranu mám Sigmu 50-500 a s tou jsem spokojený.

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    04.12.2007 16:06

    Omlouvám se za pozdní odpovědi, ale bohužel dříve to nešlo.

    2 David Karas: Bohužel podle zatím otestovaných objektivů této kategorie nevidím žádné ideální řešení. Patrně budeš muset více investovat nebo se spokojit s horší kvalitou (optickou nebo mechanickou). Co ti je milejší, si už musíš rozhodnout sám - každý má jiné priority. Navíc "vychvalování" uživateli hodně záleží právě na jejich speacializaci. Kdybych s objektivem fotil jen statické motivy za dobrých světelených podmínek, byl bych taky velmi spokojen, ale...

    2 Petr Louženský: Test Sigmy 18-50/2,8 EX DG Macro je tady také. Jak je na tom starší verze bohužel nevím - stejně jako u tvých dalších kandidátů.

  • vojkovsky.com
    vojkovsky.com
    04.12.2007 16:13

    za jedna Martas .)

    Taky jsem ho mel moznost testovat, a vse jak rikas .)

    Co se tyka pomeru: kvalita/vykon/cena = nena konkurenci !

    Zalezi co s nim clovek hodla fotit :)

    Cao Karlos

  • Petr Luňák
    Petr Luňák
    04.12.2007 16:37

    No nestacim se divit.Nevim zdali to je tim, ze jej mam na nikonu, nebo se jedna o zalezitost vyrobniho kousku, kazdopadne co se tyce aberace, vinetace a predevsim chovani v protisvetle, tak mi to prijde, jako by se jednalo o uplne jiny objektiv nez vlastnim.Prostisvetlo je primo vynikajici(rad dodam ukazku, budeli mit nekdo zajem), koneckoncu v digifotu ho za to vynaseli do "nebes".S vinetaci nemam absolutne zadny problem ani s nasazenym polarizakem ci ochrannym filtrem a aberace je u vyssich clonovych cisel v podstate miziva, pouze pri plnem odcloneni se mirne vyskytuje.
    Zkresleni je plus minus identicke, stejne tak jako rozliseni, kde na 17mm je kresba vytecna uz na 2,8 ve stredu snimku, naopak na 50mm je treba priclonit alespon na F3,5, jinak je kresba hodne mekka.
    Co se ostreni tyce, sem velice rad, ze nejsem nucen vyuzivat tech levnych motorku u objektivu.S ostrenim nemam absolutne zadny problem, jak co se tyce rychlosti, tak spolehlivosti.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse