Tamron SP AF 17-50/2,8 XR LD Asp. Di II

  • Leoš Suchánek Trhač
    Leoš Suchánek Trhač
    05.12.2007 00:11

    Tak za prvé - vynikající test! Z takového provedení, pečlivosti a fundovanosti by si mohl vzít příklad kdokoli u nás i ve světě! Klobouk dolů!

    Za druhé - já o něm uvažuji pro Minoltu D5D. Takže mě "vlastnosti motorku" nezajímají. Při prvním vyzkoušení u Škody se mi s ním pracovalo znamenitě. Průměr 67 mm je mile málo, v ruce sedí dobře, práce s clonou 2,8 v přirozeném světle byla velice dobrá, AF rychlý. Mám vytipovaný obchod s dobrou cenou (http://www.digitalni-foto-shop.cz/Tamron-SP-AF-17-50-2-8-XR-Di-II-LD-Sony-Minolta-gid1895.htm) a málo alternativ - Minolta 18-70/3,5-5,6 je přeci jen seťák, Minolta (by Tamron) 17-35/2,8-4 je znamenité filmové sklo, ale na DSLR jako stand. zoom má krátký rozsah, Zeiss 16-80/3,5-4,5 má poloviční světelnost a dvojnásobnou cenu...

  • Slavomír Džadoň
    Slavomír Džadoň
    05.12.2007 10:06

    Chválim autora ze recenziu - super.
    Tak isto vlastním tento kus a jednoducho mi sadol a vyhovuje mojim potrebám (fotím prevažne krajinu). Ostrosť, kresba, svetelnosť je špičková.Ak by som sa mal rozhodovať podľa týchto informácii asi by som veľmi váhal - naštastie som si ho kúpil už dávnejšie a vôbec neľutujem.
    Teším sa na dlašie recenzie!!

  • Jiří Oravec
    Jiří Oravec
    07.12.2007 11:42

    Chtel jsem tento objektiv zakoupit s Nikonem(D80 mozna D200) misto setoveho skla Nikkor 18-70. Nevim jestli toto rozhodnuti bude spravne po precteni teto recenze. Chtel bych zakladni zoom max. do 20.000. Chci fotit portrety, momentky a prirodu. Diky za kazou radu.

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    08.12.2007 16:10

    2 jirio: Jak je na tom Nikkot 18-70 (a další Nikkory) ti bohužel neřeknu, protože s nimi nemám zkušenost, ale Michal Kupsa s ním fotí, tak mu zkus napsat. Pokud bude testovaný objektiv dobrou volbou si už musíš odpovědět ty sám. Každý má jiné priority a záleží jen na tobě, jaké vlastnosti jsou pro tebe nejdůležitější. Pokud bych ti ale měl poradit na základě tvých fototémat:

    portréty: Tady bych neviděl problém, objektiv kreslí velmi dobře už na "plnou díru" a světelnost f2,8 není k zahození ani v tomto oboru. Pomalý AF ti pravděpodobně nebude vadit.

    momentky: Tady je prvořadá pohotovost obejktivu, ale já jsem tento Tamron testoval na Canonu a bohužel ti nedokážu říct, jak je tom při nasazení na tělo Nikon.

    příroda: Není příroda jako příroda. Musel bys specifikovat, co tím myslíš. Pokud krajinu, tak bych ti testovaný obejktiv mohl vřele doporučit až na jednu situaci a tou je fotografování se sluncem v záběru. Zbytek neduhů objektivu tě nemusí moc zajímat, protože aberaci se dobře vyhneš přicloněním a pomalý AF ti taky nebude vadit.

  • Petr Luňák
    Petr Luňák
    08.12.2007 23:33

    Prolezl jsem archiv a k tematu protisvetlo pridam dva snimecky:
    http://home.tiscali.cz/fz30foto/slunce.jpg
    http://home.tiscali.cz/fz30foto/mesic.jpg

  • Miro Hriňák
    Miro Hriňák
    10.12.2007 10:06

    2Petr Lunak: Mal som rovnaky problem s mojim objektivom, pouzivany na D80. Po troch mesiacoch pouzivania sa uvolnila predna objimka (montuju sa na nu filtre). Nechal som si to spravit v servise 3K Foto, Praha 2, za 290kc skoro na pockanie. Je to autorizovany servis na Tamrona, mam nato zaruku 6 mes.

  • Forex
    Forex
    10.12.2007 11:27

    Proč se ten test dělal až rok po tom, co se již prodává? A další otázka - proč se děkuje za zapůjčení zastoupení firmy? Půjčili by nějaký špatný? Jděte ho koupit do krámu nebo si půjčte nějaký běžně prodávaný. Rád bych Vám dal třeba ten můj. První mi v 3K Foto vzali zpět a rovnou poslali pro peníze s tím, že je špatný (jedna strana přiměřeně ostrá, ale druhá mázlá v celém rozsahu), kresba v rozích je strašná. Myslím, že i tady na foru jsem se dozvěděl něco o tom, že za rohy by se styděl i mobil. Vinětace - ano, je tam. Normálně nic tragického, jednolitá modrá obloha je pak dost nepříjemná. To samé bylo i u druhého. Kresba na 5,6 byla tragická skoro na každém ohnisku. U třetího jsem to již vzdal. Asi to nebyly chyby, ale ten objektiv je opravdu takový a to ostatní bylo ještě horší (ostatní mé objektivy jsou v pohodě). Abych kupoval orig Nikon 17-55, tak to je zase trochu drahá sranda. Takže jsem si ho nechal, ale fotím s ním s krajním odporem.

  • Martin Holek
    Martin Holek
    Autor
    10.12.2007 12:03

    2 Forex: Test se dělal rok po jeho uvedení na trh z nekolika důvodů - testovaly se i jiné objektivy, dohodnutí vypůjčení a samotný test taky něco trvá, testování objektivů mě neživí a mám i jiné povinnosti - jmenovitě studium na medicíně. Poděkovat firmě za to, že nám umožní zcela zadarmo fotit s jejich fototechnikou (a že mnohdy nejde o nic levného) není podle mého názoru nic jiného než obyčejná slušnost. Konkrétní kus si opravdu nevybíráme, ale pokud tě to zajímá, objektiv dorazil v originálním balení a podle všeho byl můj fotoaparát ten první, na kterém byl nasazen. Samozřejmě je tu i možnost vypůjčení objektivu od samotných uživatelů, ale osobně neznám nikoho, kdo by se vzdal svého objektivu na měsíc i déle. Podle toho, co popisuješ, jsi měl asi smůlu na kusy s nějakou výrobní vadou a pak je ovšem na místě reklamace.

  • Petr Luňák
    Petr Luňák
    10.12.2007 13:53

    MiroHrinak : mno, za dotahnuti tri sroubku 3 kilca, to je panecku kseft.

  • Taffey
    Taffey
    22.12.2007 22:36

    No, vidím z testů, že jediný skvělý model od tamronů bude asi ta 90/2,8 makro, ten je brilantiš vždycky. Protože se chci vyhnout problémům, v testu(ech) obsaženým, fotím zásadně značkovými skly s pevnými ohnisky. Mimochodem-David Karas i jiní se tady podivují nad tím, že se tady tento model do nebes vychvaluje, ale v testu vyšel ne zrovna dobře. Abych pravdu řekl, mě to vůbec nepřekvapuje. System tady ve fóru, že zde může ( to je v pořádku ) a taky mluví kdejaký trouba a papouškuje ( to už ne ) názory, co si včera přečetl tady ve fóru od sobě podobného, se mi nejeví jako prostor, kde by měl kdokoli čerpat jakékoli relevantní informace při rozhodování, kam nastrká kupu peněz. Líbí se mi, tady v této diskusi, že tady majitelé uvedeného skla jsou ochotni poslat fotografie v plném rozlišení, třeba na udělání v labu. To je pak hned jiná a informace jsou z první ruky. Proto mám tyhle recenze rád, kór, když devótně nepřizvukují zapůjčovateli vercajku. Tenhle článek se mi líbí. Díky Martine. 7+ Taffey.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse