Sýria – nehostinná krajina pohostinných ľudí

  • Peter Chrenka
    Peter Chrenka
    Autor
    17.10.2007 13:06

    Marián a ost.: ja som žiaden súd nevyniesol, ani vynášať nebudem. Skúste to čítať inak. Ďakujem! Hawk.

  • Pavel Koutný 1
    Pavel Koutný 1
    18.10.2007 11:43

    Pôsobil som dlhodobo profesionálne v Sýrii.Pochodil som, čo sa dalo.Príspevok je veľmi povrchný a popletený.Veľa nesprávnych názvov, výrazov atď.
    Také nepresností ako "araménčina", "Krak","Maalula" je plno. V časti o Damašku sú fotky z Palmyry (napr. Diokleciánov tetrapylon).
    Snaha bola. Krásne je aj to "hawk" na konci komentára autora zo 17.10. Asi chcel napísať známe slovo z indiánok. Ale to sa píše celkom ináč, že? A on ukončil svôj urazený prednes slovom sokol. No krásne som sa pobavil. Ách jo.

  • Pavel Koutný 1
    Pavel Koutný 1
    18.10.2007 11:49

    A ešte dodám, že mlyn slúži na mletie.
    Ak má niečo vodné koleso, nemusí to byť mlyn. A v prípade Hamy to tiež platí.
    To nie sú mlyny, ale vodné kolesá slúžiace na vynášanie vody do aqaduktov (zavlažovanie políčok a záhrad).
    Editor by mal zvážit uverňovanie diletantských príspevkov.

  • Peter Chrenka
    Peter Chrenka
    Autor
    19.10.2007 09:15

    Pavel: vďaka za komentár. Nemôžem neakceptovať pripomienky. Ja som v Sýrii strávil menej času, išlo o to, nacpať celú cestu do jedného článku.. Čo sa týka názvov, videl som ich tak, ako ich mám ja, aj v slovenskom prepise, nevenoval som sa im detailne. Budem rád, ak mi ich upresníš. O noirách máš pravdu.
    Na obhajobu: 1.) fotografie usporadúval do článku editor, nie ja; okrem toho už na začiatku máš uvedenú informáciu, že ich umiestnenie nezodpovedá obsahu článku.. 2.) "urazený prednes" - nechci, aby som sa pobavil aj ja;) ..Označenie diletant mi sedí, nehrám sa na odborníka. S pozdravom.

  • Stanislava Brůhová
    Stanislava Brůhová
    14.11.2007 01:45

    Po čase jsem se vrátila, zda nepřibyly nějaké příspěvky. Přibyly. Pavel Koutný to napsal velmi správně... Peter, mohu-li k tomu ještě něco dodat: je dobré buď něco dělat pořádně, nebo se do toho radši nepouštět. Pakliže jsi chtěl na fotoserveru odprezentovat fotografie z exotické ciziny a nechtěl jsi se hlouběji zabývat fakty, dělat rešerše a kontrolovat místopisné názvy, tak nebylo nic jednoduššího, než vložit soubor fotografií a hotovo. Jakmile se pouštíš do cestopisné stati, tak bys tomu skutečně měl věnovat větší pozornost. Už jen to, že ve svém článku napíšeš správně "noria" a v komentáři pak "noira" svědčí o velké ležérnosti, se kterou k věci přistupuješ, což by se dle mého skromného názoru nemělo dít.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse