Sýria – nehostinná krajina pohostinných ľudí

  • Petr Wroblowský
    Petr Wroblowský
    24.09.2007 11:19

    Je velká škoda, že jinak zajímavé čtení má "jednotný" nazev fotek - Sýrie. V daném případě by bylo asi lepší tam nemít nic.

  • Vlk 1
    Vlk 1
    24.09.2007 14:47

    Byl jsem tam a dodnes na to vzpomínám.
    V článku o Sýrii mají všechny fotografie popis Sýrie...
    Říkat kdekoliv, že jste z Čech nebo Slovenska, je k ničemu. V cizině říkám, že jsem z Československa.

  • black72
    black72
    24.09.2007 16:10

    hmm... na Golánských Výšinách v Sýrii som bol ako UN vojak dva roky... tak Sýriu veľmi dobre poznám... a rád na to spomínam... nikde mi nebolo tak dobre...:)

  • Stanislava Brůhová
    Stanislava Brůhová
    24.09.2007 20:00

    Velmi sugestivně formulovaná poslední věta. Tři tečky, jako by naznačovaly jedinou možnou odpověď. Tento styl nemám ráda. Když už jsi to takto formuloval a na fotoserver vnesl politickou problematiku, byla bych ráda, kdybys tu větu dokončil a napsal, "čo si tedy myslíš o Izraelitoch"

  • Milan endy Jankovič
    Milan endy Jankovič
    24.09.2007 20:27

    Díky za článek i fotky, v Sýrii jsem strávil tři roky a projel jsem ji křížem krážem, máš tam vše podstatné i když zhuštěné, o této zemi by se dalo povídat týdny...
    Nemocnici pod Golany mám nafocenou také... a snad bych jen pro úplnost dodal k městu Hamma - vybombardovali a tanky a buldozery srovnali třetinu města sami syřané při potlačení povstání "muslimských bratrů"...
    ještě mi chybí zmínka jestli jste navštívili vrch nad Damaškem Kasioun, je tam úžasné večerní posezení a mimochodem ve stráni jeskyně kde údajně Kain zabil Ábela a také se tam vyskytoval archanděl Gabriel...
    ale to bych mluvil a mluvil a... prostě díky za vzpomínku...moc...

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    24.09.2007 20:34

    Moc pekny, clanek i fotky ....

  • Peter Chrenka
    Peter Chrenka
    Autor
    24.09.2007 21:09

    Vďaka za komentáre!
    Názvy fotiek by som aj ja odstránil/konkretizoval.. už to nie je v mojej moci..
    Vlk: jasné, aj ja hovorím o ČS, ak sa inak nedá;)
    Stanislava: opísal som pocity a okolnosti, ako sa udiali. Bolo to miesto, ktoré sa s politickou problematikou nemohlo nespojiť - jedine že by som celú poslednú časť úplne vynechal, a nakoniec k tomu aj viacero iných. Ale dúfam, že to nikoho nepohoršuje..
    Milan: Na Kasioun sme sa nakoniec bohužiaľ nedostali, aj keď mňa osobne to veľmi lákalo.. som rád, že článok potešil;)

  • Jiří Palacký
    Jiří Palacký
    25.09.2007 16:40

    Stanislava má pravdu, článek je dost tendenční a jak říká Milan chybí mu dost objektivity, bohužel.

  • Stanislava Brůhová
    Stanislava Brůhová
    25.09.2007 22:15

    Peter Chrenka: mne to pohoršuje

  • Marián Klvan
    Marián Klvan
    16.10.2007 21:18

    Ďakujem za oživenie krásnych spomienok z tejto úžasnej krajiny, bol som tam rok, prešiel som ju poctivo s foťákom v ruke a poznám mnoho ďalších veľmi zaujímavých miest. Škoda, tej poslednej vety, ktorá posunula do úzadia odfotené a navštívené krásy Sýrie. Je to ako z jednej vojnovej fotky spraviť záver o celej vojne.. Dnes už viem, že aj keby som pochopil stokrát lepšie históriu tejto krajiny a jej susedov(Turecko, Izrael..)ich mentalitu vieru a záujmy neodvážil by som vyniesť súd kto aký je.. Určite však môžem povedať že ten rok v tejto krajine mi dal veľmi veľa..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse