Novinka: Fotoaparát Sony Alpha 1

 • Bellifortis
  Bellifortis
  30.01.2021 06:48

  Už předchozí článek jsem o 7R iv jsem přečetl se zaujetím, o této jedničce asi budeme hodně slyšet. Moje rok stará zrcadlovka C 90D vychází proti těmhle parádním kouskům jako muzejní exponát a od nástupu mojí zrcadlovky jsem o jiném zrcadlu nečetl. To opravdu se zrcadlovky přestanou vyrábět? Asi ano, tímto strojkem padají zbylé nevýhody bezrcátek, už i hledáček je super a natáčet půl hodiny 8K v kuse je prostě neskutečný.

 • Andrej Macenauer
  Andrej Macenauer
  Autor
  30.01.2021 21:39

  Sony A1 je vlajková loď podobně jako Canon EOS R5. Špičkové hledáčky, autofokus s plným pokrytím a inteligentní ostřící režimy, které v řadě situací zaostří lépe než fotograf. Také jsou v nich nové špičkové sensory. Na video jsou bezzrcadlovky lepší než DSLR. Tomu také odpovídá cena. Hlavní výhodou zrcadlovek je poměr cena/výkon. Mají menší spotřebu a hledáček je optický - bez zpoždění. Zrcadlovky budou vyrábět, dokud se budou kupovat a firmám se to vyplatí.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  01.02.2021 13:27
  Reaguje na Bellifortis 30.01.2021 06:48:

  "Už předchozí článek jsem o 7R iv jsem přečetl se zaujetím, o této jedničce..." - zobrazit celý komentář

  Asi bych nijak nesrovnával skoro tři roky starej foťák za třicet a novinku za dvěstě tisíc (a to ani přesto, že má zrcadlovka pořád svoje plusy)

 • Montypeter
  Montypeter
  07.02.2021 19:58

  Bez zrcadlovky jsou budoucnost ať se líbí nebo ne. A Sony je špička v téhle kategorii.
  Je jen otázka času, kdy skončí klasické zrcadlovky.
  Velikost, váha a možnost přidání a vylepšení pomocí updatu funkci to jsou jen další + pro mirrorless. O kvalitě nových senzorů a objektivů ani nemluvím.
  Pokrok prostě nezastavíš ...

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  07.02.2021 21:13
  Reaguje na Montypeter 07.02.2021 19:58:

  "Bez zrcadlovky jsou budoucnost ať se líbí nebo ne. A Sony je špička v téhle..." - zobrazit celý komentář

  Osobně bych to pokrokem nenazýval a ani "přednosti", o kterých mluvíš, přednostmi ve skutečnosti nejsou. Nejen, že updatovat šly stejně tak zrcadlovky, ale hlavně žádný SW nic nezmění na HW a tak jde jen o drobné opravy chyb a vylepšení postprocesu. Velikost a váha už dávno není to, co se u bezzrcadlovek uvádělo, jako jejich původní důvod vzniku, nemluvě o potřebě dostatečně velkých těl pro určitá použití z důvodů ergonomie, stejně tak objektivů z fyzikálních důvodů. Ale máš pravdu v tom, že nic z toho asi neovlivníme a výrobci si prosadí nakonec to, co je pro ně výhodné a na čem se dá víc vydělat. A to bezzrcadlovky opravdu jsou. Důvod pro přechod k elektromobilitě taky ve skutečnosti není ekologie, i když si to mnozí myslí.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse