Téma dne "RADOST" čtvrtek 7.1. 2021

  • casablanca
    casablanca
    10.12.2020 06:52

    Těším se na vaše fotografie. Je to hezké téma i když ne zrovna lehké, zachytit prchavý okamžik emocí ... Tak ať se daří.

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    06.01.2021 18:17

    Už zítra - ve čtvrtek 7.1. můžete vkládat své fotografie na téma "RADOST"
    ...a tak připomínáme pravidla pro "TD RADOST"
    Pravidla stručná:
    1) Vkládání fotografií do soutěže, kde téma dne je "RADOST", je JEN ve čtvrtek 7.1. 2021. (NEMĚLO by se hledat v archivu, ale v krajním případě je to povoleno).
    2) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš od zítřka (až budou vloženy všechny fotografie), až do pondělí 11.1. 23:59.
    3) Vložit můžeš MAX 3 fotky.
    .
    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Tento den (čtvrtek 7.1.2020) od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie by neměly být z archivu, ale pořízené právě pro tento den (nejlépe připravené předem, nemusí být focené v tento den, ale PRO tento den .
    Od začátku soutěže až do příštího pondělí 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora nebo i své vlastní.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně. V případě nelichotivých komentářů, mohou být smazány adminem především ty komentáře, jejichž autor nevložil fotografii do tohoto TD.
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Nové pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci.
    (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku)
    Nové TD se vyhlásí tak, že se vytvoří nové vlákno ve Foru/FotoGalerie, nebo nejlépe pošle adminům (redakcezavinacfotoaparat.cz).
    Admini následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

  • Tomava
    Tomava
    10.01.2021 15:17

    Rád bych všechny účastníky TD "Radost" upozornil, že hodnotit mohou maximálně do pondělí 11.1.2021 23:59. Dosud hodnotilo 5 účastníků. Věřím, že nejpozději do zítřejší půlnoci uvedou své hodnocení všichni zbývající. Tomáš

  • Tomava
    Tomava
    11.01.2021 22:07

    Možnost hodnocení TD "Radost" končí za 1 hod. a 53 min. Prosím proto všechny účastníky, kteří dosud své hodnocení neuvedli, aby si pospíšili. Děkuji. Tomáš

  • Tomava
    Tomava
    12.01.2021 02:16

    Radost skončila, nastalo počítání. Ve finále zůstalo v TD 34 fotografií od 22 autorů. V průběhu TD i v průběhu hodnocení některé fotografie zmizely včetně jednoho autora.
    Konečné výsledky dle mého sčítání jsou následující:

    pořadí Autor Fotografie Body
    1 KáStefi Konečnee 13
    2 Kočičák Oboustranná radost 11
    3 Honza Jirkovský Radost 8
    4 canis1 Bublinková radost 7
    5 Z9 jéééééé 6
    6 Oliverphoto Nejlepší dárek 4
    6 Petr52 Převládá radost 4
    7 Honza Jirkovský Radost 2. 3
    8 Květa Závadová Radost náhlá 2
    8 Karla Milcová Štědrodenní Laguna 2
    8 Festa Radost v srdci 2
    8 Oliverphoto Pampelišková holčička 2
    8 Z9 tichá, společná … 2
    8 SylvaK Dívka se psy 2
    9 Marie Jé - to je ona! 1
    9 Karla Milcová Štědrodenní radost na Laguně 1
    9 DaHo Dvojí radost 1
    9 Robert Adamec 2 Petr 1 tato fotografie zmizela

    Vítězům gratuluji, všechny 3 fotografie na prvních 3 místech jsou podle mne výborné. A Stefi rád předávám štafetu a radost ze stanovení nového tématu a následně z počítání výsledků. Bylo to zase prima, všem děkuji za účast. Jenom mě trochu mrzí, že hodnotilo pouze 12 autorů, což je v podstatě polovina. Snad to bude příště lepší.

    Tomáš

    Snažil jsem se vyhotovit klasickou tabulku, bohužel po uložení přišla má snaha vniveč. Snad mi to prominete. Tom

  • Marie
    Marie
    12.01.2021 07:31

    Díky moc za vyhodnocení... je pěkně přehledné. Gratuluji vítězce - KáStefi. Fotky byly opět hezké a zajímavé... no co se mi nelíbilo, bylo to, že někteří - a bylo jich dost - soutěžili s fotkami staršími i hodně starými, což by být ( jak je v pravidlech ) nemělo. Těším se na další téma - jaké asi bude? :-)

  • Festa
    Festa
    12.01.2021 08:53

    Taky blahopřeji a chválím zpracování výsledků.
    To, že byly vloženy fotky z archívu mi až tak nevadí. Při hodnocení k tomu přihlížím. Takže mají tyto fotky nevýhodu.
    Více mně vadí, když někdo fotku a nebo fotky smaže. Přidělává tak práci sčítači bodů.
    A mrzí mě, že si autoři nedají tu práci si prohlédnout fotky ostatnich autorů a s jejich hodnocením.
    A ještě bych se přimluvil za to, aby se pod fotkama nerozebiralo to, že jsou archivní.
    Bylo by fajn, kdyby autoři uváděli exif informace. Sic to není v pravidlech.
    A nakonec- Je vidět, dle hodnocení, že se nenašla fotka, která by nás "Ohromila ".
    Tím samosebou nechci znehodnocovat fotky vítězů. :-)
    Takže se budu těšit, že bude líp, co se pravidel a hodnocení týká.
    Vašík

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    12.01.2021 10:23

    Blahopřeji KáStefi k vítězné fotce i ostatním na bedně a děkuji Tomášovi za rychlé vyhodnocení. I mne mrzí, že někteří autoři jen vložili fotky a fotky ostatních nekomentovali a celkově nehodnotili. Je také trochu smutné, že mnozí sáhli ve všech třech případech jen k archivním fotkám. Některé se mi líbily, jen by bylo třeba přiznat datum expozice.
    Těším se na to, jaké vyhlásí KáStefi nové TD a doufám, že bude u vkladatelů převládat soutěživost a chuť hrát a budou rádi prověřovat svoji tvořivost aktuálními fotkami. K.

  • Petr52
    Petr52
    12.01.2021 10:23

    Zdravím, myslím si že pravidla soutěže by se měla změnit.Současná pravidla jsou naprosto matoucí.Buď budou povoleny výlučně fotografie vytvořené k danému tématu po jeho vyhlášení, což bude vidět z exifu , jak Festa navrhuje, nebo budou připuštěny libovolné fotky a potom exif není třeba.Ale současný stav je matoucí a myslím , že i velmi nespravedlivý k těm co archiv nepoužívají.Nic přece není černé a bílé současně.

  • KáStefi
    KáStefi
    12.01.2021 12:42

    Ďakujem za hlasy aj prianie. Vôbec som to nečakala, boli tu skvelé fotografie ale problémy s nimi spojené už nechcem opakovať. Súhlasím s Petrom. Mali by byť pravidlá jednoznačné, aby sme sa nekrútili okolo problému do nekonečna...
    Nové téma sa pokúsim zavesiť čo najskôr.
    Želám pekný zvyšok dňa. Š.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse