Oslava konce Covidu 19. Prostřený stůl na Karlově mostě

  • Petr.
    Petr.
    04.07.2020 15:23

    Zajímavá akce. Jsme na fotoserveru a tak bych řekl, že fotky mě do její atmosféry moc nedostaly. Vybral bych si psa a asi i pohřbívání, jinak mám z fotek pocit, že mě děj při pohledu na fotky míjí. Širokáče mám moc rád ale to, jak Canon 10-24 nutí jít blízko tu moc nevidím, u některých mi už vadí i zkreslení. Třeba A proč to píšu? Zajímají mě názory ostatních, tak takové zahájení diskuze.

  • KIV
    KIV
    04.07.2020 18:23

    Já bych asi čerstvě po uvolnění kašlala na objektiv který nutí jít blízko, a vzala bych delšího zooma :-)
    Jo, a nejvíc se mi líbí ta s tím psem.... a pak ta šestá "Prostřený stůl..." protože tam je nádherné i to pozadí s Prahou...

  • E.B.E
    E.B.E
    04.07.2020 19:48
    Reaguje na Petr. 04.07.2020 15:23:

    "Zajímavá akce. Jsme na fotoserveru a tak bych řekl, že fotky mě do její..." - zobrazit celý komentář

    Článek jsem nečetl. Jen nadpis a mrkl na fotky. Celý mi to přijde spíš jako test objektivu, než reportáž určité akce.I pro chybějící postproces (alespoň nějaké srovnání svislic). A vlastně spoustu fotek tvoří "portréty". A na ty tohle sklo rozhodně není.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    04.07.2020 23:12

    Diky za komentare. 11-24mm je hodne tezky a na kratkem konci hodne deformuje perspektivu. Normalne u krajiny a zejmena archtektury je nutne hlidat vodovahu jak ve vodorovne tak i svisle casti krize. Na reportaz se vic hodi 16-35mm. Na portrety jako paroplavec urcite neni...

  • E.B.E
    E.B.E
    05.07.2020 20:45
    Reaguje na Andrej Macenauer 04.07.2020 23:12:

    "Diky za komentare. 11-24mm je hodne tezky a na kratkem konci hodne..." - zobrazit celý komentář

    Paroplavec je na tom ještě dobře. Už děvčata, ještě před nakloněnou věžičkou na začátku, mě odradila od čtení. Ale nic ve zlým. Chtěl jsem jen odpovědět kolegovi na dotaz, aby si nemyslel, že se tu s ním nikdo nebaví (ona se diskuse už moc nenosí). Jinak by mě ani nenapadlo reagovat pod článkem, kterej jsem ani nečetl. Každopádně je to jen můj názor a nikdo s ním souhlasit nemusí

  • Petr.
    Petr.
    05.07.2020 23:22
    Reaguje na E.B.E 05.07.2020 20:45:

    "Paroplavec je na tom ještě dobře. Už děvčata, ještě před nakloněnou..." - zobrazit celý komentář

    dík Romane za snahu

  • rosicak
    rosicak
    06.07.2020 12:40

    Jako recese dobrý. Doufám, že všichni nakažení nebudou chtít finanční kompenzaci, protože je nikdo nevaroval před následky. Fotky beru jako pokus, co dokáže širokáč. Pan Macenauer ale není začátečník, proto mě překvapila nedostatečná postprodukce při velkém protisvětle.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    07.07.2020 23:32

    Postprodukce tam skoro žádná není. Je to aktualita, Chytla mě ta atmosféra a spontálnost. S takhle širokým ohniskem je zábavné fotit - všechno padá, To se nějak k té akci hodilo. Fotil jsem s 5DSr a každopádně jedním záběrem takhle ostré protisvětlo tenhle sensor nedává. V tomhle závidim FF Sony a Nikonu. HDR když se lidí hýbají moc použít nejde.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse