Fotografování krajiny: Šumava, řeka Vydra - léto

  • Festa
    Festa
    01.08.2020 19:03

    Pěkné záběry. Hlavně ten s Mléčnou dráhou.
    Vítám hlavně informace o nastavení fotoaparátu a objektivu,
    což je pro ty co by to chtěli zkusit důležité vodítko.
    Krátký, ale přínosný článek.
    Vašek

  • Petr.
    Petr.
    02.08.2020 23:36

    Informace o nastavení jsou fajn, i celý článek. Když jsem si přečetl co napsal Festa, tak jsem si říkal, jak můžou být různé názory. U fotky s mléčnou dráhou mi vadí jak vypadá voda, konkrétně nehezký šum. Mimochodem, nějak divně funguje u této fotky náhled. U poslední fotky se zas nemůžu zbavit dojmu, že se kácí doleva.

  • E.B.E
    E.B.E
    03.08.2020 13:49
    Reaguje na Petr. 02.08.2020 23:36:

    "Informace o nastavení jsou fajn, i celý článek. Když jsem si přečetl co..." - zobrazit celý komentář

    Ony ani ty informace o "nastavení" zas tak fajn nejsou. Těžko bude mít někdo naprosto stejný světelný podmínky a stejnej "hardware", aby nastavil stejné hodnoty. Ale rád jsem se podíval, jak to vypadá na Šumavě. Dlouho jsem tam nebyl . Fotky se dají :-)

  • Petr.
    Petr.
    03.08.2020 16:28
    Reaguje na E.B.E 03.08.2020 13:49:

    "Ony ani ty informace o "nastavení" zas tak fajn nejsou. Těžko bude mít..." - zobrazit celý komentář

    Romane, myslím, že záleží na tom, jestli chceš opisovat a nebo se inspirovat. Při opisování to nemusí zafungovat, ale jako inspirace to může ušetřit čas. Tedy tobě ne, ale začátačník to využít může ;-)

  • E.B.E
    E.B.E
    03.08.2020 16:45
    Reaguje na Petr. 03.08.2020 16:28:

    "Romane, myslím, že záleží na tom, jestli chceš opisovat a nebo se..." - zobrazit celý komentář

    Já myslím, že naopak. Jen jim to zblbne hlavu. Navíc, když mluvíš o začátečnících, nevím, jestli si třeba takovej Festa všiml, že jde o dvacet složených a zprůměrovaných (copak to asi je a jak se to dělá) snímků. Samozřejmě nikomu nezakazuju "opisovat", jen upozorňuju, že takhle to nefunguje

  • milanmedek
    milanmedek
    03.08.2020 19:30

    Moc pekna prvni fotka.

  • Jiří Hlisnikovský
    Jiří Hlisnikovský
    04.08.2020 14:23

    Fotografie s Mléčnou dráhou je příliš zašuměná. Černobílá - tam vnímám na první pohled kácející se stromy směrem doleva. Nebýt toho, asi je nej.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse