Doporučujeme: Full Frame bezzrcadlovky

  • PetrG-68
    PetrG-68
    09.06.2020 16:11

    Sony A7III má rozhodně 2 sloty na SD kartu, z toho jeden je na UHS II, druhý UHS I

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    10.06.2020 12:11

    Díky za upozornění. Je to tak. Opravíme. S těmi dvěma sloty jsem si vzpomněl na jednu věc. Při testování jsem měl problém s kompatibilitou SD karty 64Mb od Sandisku. Nevím však, zda to byla uhs i nebo uhs ii. Fungovala mi pouze v jednom ze dvou slotů. Uhs i a uhs ii by měly být navzájem kompatibilní, pouze karta uhs ii by ve slotu uhs i nebyla schopná zvládnout maximální rychlost, na kterou je stavěná. Faktem však je, že v té době byl ve foťáku ještě původní ten nejstarší firmware. Nová verze umí mimo jiné i časosběry, které to původně neumělo, a tak nejspíš vyřešili i tenhle problém.

  • kikiris
    kikiris
    10.06.2020 18:12

    *omyl*

  • JoKu
    JoKu
    12.06.2020 17:21

    Pěkný přehled, ale ten fotoaparát FF není to hlavní. Samozřejmě dobrý aparát vše vylepšuje a zjednodušuje. Alfou a Omegou jsou ale objektivy. Mizerný objektiv na FF nebo špičkový třeba na 3/4...netroufal bych si určit vítěze.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.06.2020 20:21
    Reaguje na JoKu 12.06.2020 17:21:

    "Pěkný přehled, ale ten fotoaparát FF není to hlavní. Samozřejmě dobrý..." - zobrazit celý komentář

    "alfou a omegou" nejsou ani objektivy, ani fotoaparát...

  • JoKu
    JoKu
    12.06.2020 22:01

    No, jo, fotografa jsem vynechal...když jde o techniku...

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    12.06.2020 22:48

    Nemá být v tabulce Nikon Z 7 a né Nikon D7 ?

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    14.06.2020 13:38

    Souhlas s oběma: Z7 v tabulce je správně a fotograf je na prvním místě, Řekl bych že s dokonalostí techniky to platí ještě víc. Když si člověk koupí nový foťák, tak se rozhodně ve vlastním fotografování nezlepší. Koupit si foťák je jednodušší část problému. Jen pozor na ty armády, které vyvíjejí algoritmy pro focení s mobily. Lidi chtějí žít v iluzi, jak to umí..

  • rosicak
    rosicak
    10.09.2020 10:05

    To je všechno pouhý marketing. Firmy potřebují zisk. Stačí se podívat na ceny nových objektivů u Canonu. Kolik amatérů asi obmění výbavu? U profíků je to jedno. Vlepším případě to "vyfasují", v hoším budou používat staré dobré zrcadlovky. Ty jsou pro fotoreportéry a živou fotku nejuniverzálnější. Důležitá je pleťovka . Ta je u Canonu bezkonkurenční! A nakonec - rozhodující pro dobrou fotografii je vždycky hlava a oko. Na foťáku až tak moc nezáleží.

  • E.B.E
    E.B.E
    22.09.2020 20:34
    Reaguje na Andrej Macenauer 14.06.2020 13:38:

    "Souhlas s oběma: Z7 v tabulce je správně a fotograf je na prvním místě,..." - zobrazit celý komentář

    Když už jsou na pořadu dne tolik bezzrcadlovky, zajímala by mě nějaká ta recenze jejich fungování a ovládání za extrémních podmínek. V žádném testu ani recenzi nevidím žádné +/- v tomto směru. Myslím něco na způsob: https://www.youtube.com/watch?v=1eD1aTem1Dk Samozřejmě by se pak hodilo omladit články typu: https://www.fotoaparat.cz/clanek/5/fotografovani-pri-nizkych-vysokych-teplotach-2104/ ...s přihlédnutím k moderní technice bezzrcadlovek a dotykovému ovládání, výdrži baterií strojů, náročných na energii. Sám mám zkušenosti jen se starší technologií a určitě by to spousta z nás ocenila. Možná máte i pár osobních zkušeností z vašich "výprav" a tak by se o ně dalo podělit. Mohl by to být i nejčtenější článek posledních let :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse