Téma dne "BOTY, BOTKY, BOTIČKY" čtvrtek 7.5. 2020

 • Jakub Kapanik
  Jakub Kapanik
  Autor
  09.04.2020 09:08

  Vkládejte MAX. 3 AKTUÁLNÍ (nikoliv archivní) snímky do této galerie na téma "BOTY, BOTKY, BOTIČKY" pokud možno nejlépe s EXIF daty, a to pouze ve čtvrtek 7. 5. 2020 od půlnoci do půlnoci.
  "Pokud budete chtít vložit ARCHIVNÍ FOTO, tak pouze pokud bude natolik výjimečné a neobvyklé, že si zaslouží, abyste ho použili. To, že je foto archivní a důvod, proč není aktuální, uveďte i u popisu fotografie.
  HODNOŤTE SNÍMKY OSTATNÍCH SOUTĚŽÍCÍCH. KOMENTUJTE, POUKAZUJTE NA CHYBY A VYZDVIHUJTE KLADY. Klidně napište cokoliv Vás ke snímkům ostatních napadá zajímavého.
  VAŠE HODNOCENÍ VYPADÁ TAKTO: V termínu od pátku 8. 5. do pondělní půlnoci 11.5. vyberte tři snímky, které se Vám nejvíc líbí a u jedné z fotografií, které jste do tématu vložili, zadejte „upravit informace.“ Sem pak vepište pořadí snímků od prvního po třetí místo následujícím způsobem:
  1. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
  2. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
  3. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
  Každá fotografie soutěží sama za sebe, tudíž se body za různé snímky jednoho autora nesčítají. Snímek, který uvedete na prvním místě, dostává automaticky 3 body, druhý 2 body a třetí 1 bod. Můžete zvolit i svůj vlastní snímek, pokud máte pocit, že je nejlepší. Je to pouze na Vašem uvážení.
  NOVÉ TD SE KONÁ VŽDY 1. ČTVRTEK V MĚSÍCI: AUTOR FOTOGRAFIE, která získá celkově NEJVÍC BODŮ, pak VYBÍRÁ NOVÉ TD A SČÍTÁ BODY. Výherce nové téma napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz a k němu připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu. .." návrh na pravidla od vítězky minulého TD (Karla Milcová).

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  09.04.2020 23:32
  Reaguje na Jakub Kapanik 09.04.2020 09:08:

  "Vkládejte MAX. 3 AKTUÁLNÍ (nikoliv archivní) snímky do této galerie na téma..." - zobrazit celý komentář

  Nemyslím, že je nutné používat do soutěže, která je právě o tom, dokázat vyfotit fotografii na dané téma v daný den archivní, šuplíkové fotky. Stejně tak nemyslím, že někdo z místních rozezná vyjímečnou, jedinečnou fotografii a její nutnost uveřejnit ji zrovna v takovéhle (ne)soutěži. Vzhledem k tomu, jak se zde hodnotí sedmičkou každej podprůměrnej cvak, bude takových "vyjímečných" záležitostí nepočítaně. Přesně podle pravidla: Co není zakázáno, je povoleno. Proto moc nechápu onu soutěžní ne/podmínku. Pokud nedokážu vytvořit aktuální fotku, pak nesoutěžím a zkusím to třeba jindy (což samozřejmně dříve platilo). Stejně jako pokud mě zrovna bolí noha, nepojedu marathon autem.

 • Raul Zelený
  Raul Zelený
  10.04.2020 11:57
  Reaguje na tencosiudělilban 09.04.2020 23:32:

  "Nemyslím, že je nutné používat do soutěže, která je právě o tom, dokázat..." - zobrazit celý komentář

  Nemyslím si, že má smysl ptát se na takové složitosti někoho, kdo o této soutěži moc neví (nikdy se neúčastnil) a nemá k ní vztah. Navíc někoho, kdo v současně probíhající „anonymní“ soutěži docela zásadně porušil „zákaz recyklace“ a řídí se tedy spíš mottem „Co je zakázáno, je povoleno“.
  TD je dítětem této komunity (přesněji řečeno její tvořivější části) a pravidla jeho výchovy by měla určovat komunita (jinak TD nebude dobře fungovat). Pokud bude v TD byť jediný účastník, který si bude myslet, že se o soutěž postarají admini, hrozí TD zánik (viz např. prosinec 2017, kdy TD přežilo svou klinickou smrt – a to porušením pravidel výše uvedených v Jakubově komentáři).
  Já s tebou principiálně souhlasím, ale pamatuji si, že TD zhruba 10 let fungovalo bez problémů a komunita dobrovolně ctila „přednostní vkládání nearchivních fotek“ (nebo jak to tenkrát bylo uzákoněno) a archivní fotky se v TD objevovaly pouze v drtivé menšině, takže to nikomu nevadilo. Noví soutěžící přibývali po jednotlivcích a stačilo jim dívat se kolem sebe, aby poznali, že „archiváři“ nejsou moc vítáni. Nicméně TD je nejen o soutěžení, ale i setkávání komunity, takže ta možnost vložení archivní fotky představovala „platnou vstupenku“ pro ty, co nestihli nafotit (nebo je nepolíbila múza), ale chtěli být užiteční komentováním a nominováním. Od roku 2016 se situace změnila v tom, že začaly přicházet desítky nových migrantů (díky „reklamě“ na sociálních sítích?), kteří se o podmínky TD vůbec nezajímali (dodali archivní fotky, nekomentovali ani nenominovali) a většinou se jednalo (jedná) o „závodníky na jedno použití“ (po soutěži už se neobjevili). Myslím, že právě kvůli nim je nutné to pravidlo o „čerstvých“ fotkách neustále zdůrazňovat, protože takoví závodníci se pak stávají parazitní zátěží TD (kdo někdy sčítal výsledky, ví, co mám na mysli).

 • KIV
  KIV
  10.04.2020 15:20
  Reaguje na Raul Zelený 10.04.2020 11:57:

  "Nemyslím si, že má smysl ptát se na takové složitosti někoho, kdo o této..." - zobrazit celý komentář

  Perfektně sepsáno, přidávám hlas.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  10.04.2020 19:19
  Reaguje na Raul Zelený 10.04.2020 11:57:

  "Nemyslím si, že má smysl ptát se na takové složitosti někoho, kdo o této..." - zobrazit celý komentář

  Máš pravdu, že jsem komentář nejspíš "neadresoval" správným směrem. I tak to nemění nic na smyslu, kterým bylo "neuzákoňovat" možnost (už to slovo nevyjadřuje jasnou podmínku ), vybrat si mezi kreativním splněním úkolu, nebo jednoduchým prohrabáním šuplíků. Soudím, že i tak si spousta lidi zkrátí cestičku. Zvlášť, jak říkáš, se většina o podmínky, ani jejich dodržování nezajímá. A to jak autoři díla, tak i hodnotící. Když pak použiju tvou poslední větu: Je třeba pravidlo o čerstvých fotkách zdůrazňovat, pak mi to nějak nekoresponduje s možností vybrat si toto pravidlo porušit

 • Festa
  Festa
  11.04.2020 19:41
  Reaguje na tencosiudělilban 09.04.2020 23:32:

  "Nemyslím, že je nutné používat do soutěže, která je právě o tom, dokázat..." - zobrazit celý komentář

  Ahoj R a další. Jen bych krátce reagoval na hodnocení fotek.
  Nikde není stupnice, podle které by měli fotografie hodnotit.
  Zkušený fotograf dá body podle svého mínění a ten méně zkušený,
  dá body zase podle svého mínění. Nikdy se nesejdou. Je pravda, že rozdávat jen sedmičky, se po čase jeví jako- spíše úsměvné.
  TK fotky může "Prohrát" i s méně kvalitní fotkou, která má zase svůj příběh atd.
  A co se týká Adminů, ti by do toho neměli zasahovat, snad až na posledním místě.
  To že sem někdo vloží jednu fotku za měsíc s odkazem na svoje stránky, kde nabízí svoje Workshopy a služby taky neřeší. A ostatní fotku hodnotí, i když je to proti pravidlům serveru.
  Je to tu akorát snůška komentářů, která stejně nic nevyřeší.
  Ahoj V

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  12.04.2020 20:18
  Reaguje na Festa 11.04.2020 19:41:

  "Ahoj R a další. Jen bych krátce reagoval na hodnocení fotek. Nikde není..." - zobrazit celý komentář

  Je hezký, Václave, že ses zapojl do diskuse,ale zdá se, že o něčem jiným a že jsi asi ty, možná i jiní, nepochopil pointu. Neřeším tady, kdo a jak hodnotí, ale hlavně, aby byla psaná pravidla jasná a nedávala prostor k jejich špatnému vykládání. Pokud tedy chcete mít v soutěži archivní fotky , prosím. Pokud ne, ať je to jasně napsáno. To je všechno, co jsem se snažil říct. Něco jako: Vkládejte max tři aktuální, nikoli archivní fotky ... pokud budete chtít, vložte archivní foto ... mi přijde přinejmenším směšný

 • Festa
  Festa
  12.04.2020 21:04
  Reaguje na tencosiudělilban 12.04.2020 20:18:

  "Je hezký, Václave, že ses zapojl do diskuse,ale zdá se, že o něčem jiným a..." - zobrazit celý komentář

  Ještě jednou ahoj. Pravidla pro TD jsou jasně daná. Tak mi přijde divný, proč je vždycky kolem toho takovej povyk. Jednou jsem taky využil pravidlo a to byl oheň na střeše. :-)))
  A omlouvám za nepochopení. V

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  12.04.2020 23:00
  Reaguje na Festa 12.04.2020 21:04:

  "Ještě jednou ahoj. Pravidla pro TD jsou jasně daná. Tak mi přijde divný,..." - zobrazit celý komentář

  Třeba je jen chyba na mé straně. Možná su divnej, ale právě jsi popsal, jak právě pravidla jasná nejsou a že si je každý vyloží po svém. Včetně tebe. A proto nejspíš i ten "povyk". Tak se za svůj názor omlouvám a dál bych to už neřešil.

 • Z9
  Z9
  13.04.2020 00:20

  Bóóóže boty snad má každej a za měsíc aspoň jednu z nich dokáže vyfotit … tak lidi ARICHIV pro tédé fakt nepotřebujeme, nechme ho "v šuplíku" ať má Karlička radost :-)
  Pardon, chtěla jsem nejdřív Karle pochválit téma a pogratulovat k výhře v minulém TD!!!

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse