Test objektivu Sigma 35mm f/1,4 DG HSM Art

 • Jiří Hlisnikovský
  Jiří Hlisnikovský
  28.11.2019 17:37

  Možná jsem špatně pochopil, ale velikost clonového otvoru přece závisí i na konstrukci. Tak si nejsem jist, zda porovnání s 24mm objektivem je správné. Jinak podle kolegů astrofotografů, kteří mají toto sklo v sestavě, je 35mm opticky kvalitnější než 24mm od Sigmy a potvrzuje to i DxO ve svých měřeních. A na oblohu zpravidla používají clonu 2.8.

 • Andrej Macenauer
  Andrej Macenauer
  Autor
  04.01.2020 15:22

  Průměr clonového otvoru se počítá jako podíl ohniskové vzdálennosti a clonového čísla. Souhlasím, že objektivy s různou ohniskovou vzdáleností je obtížné srovnávat z hlediska optiky. Sigmu 24mm jsem zatim nepoužíval. Z testu je jasné, že při f/2,8 se proti f/1,4 podstatně zlepší kvalita obrazu. Pokud budu fotit s montáží, f/2,8 dává smysl. Rozumím astrofotografům. Problém v noční krajině při novu Měsíce však je, že je velmi málo světla. Já většinou fotím bez montáže. Můj Canon 5DSR má problém s velkým vnitřním šumem při podexpozici. Proto raději obětuji trochu v kvalitě kresby o fotím raději na f/1,4.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace