Hvězdy Setkání fotografů 16. 11. 2019

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    16.10.2019 16:28
    Reaguje na:

    Komentář byl smazán.

    Urážlivý komentář smazán.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    16.10.2019 16:36
    Reaguje na Jan Pánek 16.10.2019 16:28:

    "Urážlivý komentář smazán...." - zobrazit celý komentář

    ...a šlo by, prosím, stejně promptně vyřešit také "cestovní fotografy"?
    VIZ
    https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/7567#article-comment-23914

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    16.10.2019 22:56
    Reaguje na Dana Kovaľová 16.10.2019 16:36:

    "...a šlo by, prosím, stejně promptně vyřešit také "cestovní fotografy"? VIZ..." - zobrazit celý komentář

    Ten titulek je opravdu špatně poskládaný, tam to nešlo jinak než kompletně přepsat. Nebo máte hezký český návrh jak pomocí přídavného jména a podstatného jména popsat fotografa, který hodlá často cestovat? "Zcestovalý" by tam podle mě nešlo, protože to implikuje, že už hodně cestoval a že už nejspíše umí fotit, tedy nepotřebuje rady :-D

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    17.10.2019 06:40
    Reaguje na Jan Pánek 16.10.2019 22:56:

    "Ten titulek je opravdu špatně poskládaný, tam to nešlo jinak než kompletně..." - zobrazit celý komentář

    Ne vždy se dá všechno popsat s pomocí podstatného a přídavného jména, obávám se. Osobně bych na počest Járy Cimrmana použila "fotograf-světoběžník", anebo "pro milovníky cestování", protože i člověk, co běžně nefotí nebo se tomu systematicky nevěnuje, na cestách cvaká jako splašené relé...

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    17.10.2019 17:24
    Reaguje na Dana Kovaľová 17.10.2019 06:40:

    "Ne vždy se dá všechno popsat s pomocí podstatného a přídavného jména,..." - zobrazit celý komentář

    To máte pravdu, ale to, že nic nenapadá mě, ještě neznamená, že to neexistuje :-)
    Jinak máte hezké návrhy, ne že bych nechtěl vzdát hold Járovi, ale druhý návrh mi přijde jako trefnější, protože první návrh implicitně naznačuje jistou zkušenost, kdežto milovník cestování může každý, kdo se s cestováním jako takovým identifikuje a potenciálně se může velmi jednoduše identifikovat i s focením na cestách... Ale myslím, že už se v tom příliš vrtáme a že takto lehké významové nuance článku víc přečtení nedají ;-D
    Nakonec jsem ten titulek raději zjednodušil celý - a když tak nad tím přemýšlím, není vlastně "unikátní památka" pleonasmus? (už to v nadpisu není, protože mi to trhalo oči ještě před tímto zamyšlením)

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    17.10.2019 17:44
    Reaguje na Jan Pánek 17.10.2019 17:24:

    "To máte pravdu, ale to, že nic nenapadá mě, ještě neznamená, že to..." - zobrazit celý komentář

    Je, ale v době "hlavních priorit" a "dárků zdarma" jsem nechtěla hnidopišit :)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse