Jak nejlépe vyfotit unikátní památky

 • Lukáš Burget
  Lukáš Burget
  09.10.2019 08:40

  1) Reklama na Canon by tak mohla být označena, nicméně chápu, že fotoaparát.cz z něčeho žít musí.
  2) "Pro seriózní noční fotografii" je monopod na houby. Pomůže udržet lépe nějaké ty desetiny vteřiny a se zbytkem pomůže stabilizátor ve fotoaparátu, ale nad stativ prostě není. Částečným řešením je i menší stativ, který dáte do kapsy a fotografujete buď rovnou z úrovně ulice, nebo ho postavíte na odpadkový koš, lavičku, kamkoli, odkud je hezká kompozice. Jedině s klasickým stativem zajišťujícím úplnou stabilitu můžete v noci vážně fotografovat, protože desítky sekund vám samozřejmě žádný stabilizátor ani "vyztužený" monopodem nedovolí.

 • Jan Pánek
  Jan Pánek
  09.10.2019 09:22
  Reaguje na Lukáš Burget 09.10.2019 08:40:

  "1) Reklama na Canon by tak mohla být označena, nicméně chápu, že fotoaparát..." - zobrazit celý komentář

  2) souhlas. Monopod je podle mě pro noční focení nesmysl a nedoporučoval bych jej ani do města. Vlastně bych jej vyloženě nedoporučoval kromě oblastí, na které se přímo určen - tedy hlavně sport a focení portrétů se Sigmou 105mm f/1.4 ART ;-D
  I když je monopod menší, není o tolik menší než malé cestovní stativy a hlavně neumožňuje fotografovi mít volné ruce (někdy po několikahodinovém focení je fakt příjemné foťák postavit na stativ a odpočinout si), nemluvě o tom, že se na stativu třeba dobře mění objektivy nebo snadněji komponuje. A samozřejmě udrží jakékoliv časy, což je v noci žádané, pokud navíc objektiv umí hezkou difrakční hvězdičku.

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  09.10.2019 11:16

  Moc prosím o změnu titulku "Rady pro náruživé cestovní fotografy." "Cestovní" může být pas, hrnek, vízum, kufřík, pojištění.., ale nikoli fotograf.

 • marian_r
  marian_r
  09.10.2019 12:06

  Na pamiatky je skutočne životne nutné najrýchlejšie ostrenie.

 • f.valova
  f.valova
  10.10.2019 10:15

  Rychlé zaostření je nutné, aby to fotoaparát stihl dřív, než památka spadne

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  14.10.2019 07:31

  Opakuji prosbu - mohla by redakce zaměnit formulaci "cestovní fotograf" za něco, co je správně česky? Děkuji.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace