Zrcadlovka pro amatéra

  • Hanzekk
    Hanzekk
    Autor
    30.08.2019 08:32

    Přeji hezký den a měl bych pro vás otravnou otázku.. Přítelkyně si přeje dlouhou dobu foťák a ja ji chci splnit přání a koupit nějaký...Jenže tomu nerozumím a chci rady. Částka do 15,000 ,-kč a nejlépe i s objektivem. Nejraději foti detaily květin, popřípadně přírodu a chtěla by i třeba rodinne fotky.Nějaké tipy? Děkuji a hezký den.

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2019 08:44
    Reaguje na Hanzekk 30.08.2019 08:32:

    "Přeji hezký den a měl bych pro vás otravnou otázku.. Přítelkyně si přeje..." - zobrazit celý komentář

    Je to pořád dokola. Co bude vyhovovat jednomu, nebude jinému. Cena není rozhodující faktor , hlavně je třeba si uvědomit, co a na co chci, taky to, že koupě foťáku není hotová investice, ale bude třeba dalších nákladů. Abych se znova nerozepisoval, doporučuji si přečíst už napsané. A že toho ve fóru je. Stačí číst. Např: https://www.fotoaparat.cz/forum/diskuse/7156

  • Hanzekk
    Hanzekk
    Autor
    30.08.2019 13:05

    Mám Nikon d7100, Nikon 18-105 kit lens, Nikon 50mm f1.8, blesk Nikon sb700, stativ manfrotto MT 055cxpro3 v karbonu, stativová hlava manfrotto MH057M0-Q5, extension tubes na makro které mají spoje elektroniky mezi čočkami a tělem (to mě přijde hodně důležité)

    A pak takové ty blbosti jako nějaká taška, paměťové karty a tak.

    Todle mi nekdo nabidl za 20 co rikate?

  • KIV
    KIV
    30.08.2019 13:33
    Reaguje na Hanzekk 30.08.2019 13:05:

    "Mám Nikon d7100, Nikon 18-105 kit lens, Nikon 50mm f1.8, blesk Nikon sb700,..." - zobrazit celý komentář

    No, řekla bych, že je na čase to taky vyzkoušet. Až tu něco vložíš, pak ti to lidi možná i schválí. :-)
    A kdybych chtěla být vtipná, mohla bych napsat že jsi měl dát protinabídku patnáct, teď to dát kamarádce, a koupit si za dvacet něco lepšího...
    Tož vítej, a těšíme se na fotky.

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2019 14:03
    Reaguje na KIV 30.08.2019 13:33:

    "No, řekla bych, že je na čase to taky vyzkoušet. Až tu něco vložíš, pak ti..." - zobrazit celý komentář

    Možná jsi nepochopila, že to, o čem mluví nemá. To mu někdo nabízí za dvacet. Jen se ptá, jestli stojí za to to koupit. A já říkám, že to není špatná cena. Záleží na stavu. I tak to nemusí najít uplatnění a nezaručuje dobré fotky. Osobně bych začal něčím novějším i levnějším, případně starším kvalitním, i když bazarovým tělem, no za jinou cenovku ( slušný obnošený tělo pořídíš za cca 4 000, pus ta 50/1,8 cca 2000 ) Dvacet tisíc mi přijde hodně pro někoho, o kom nevíš, jestli to zvládne a bude bavit. A pokud ano, pak stejně tohle obstarožní nádobí časem vymění z anějakou tu novinku

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    01.09.2019 00:04

    Pokud přítelkyně začíná a chceš něco nového a zrcadlovku, nejlépe vychází v této ceně v různých testech Canon 200D..
    Jinak třeba ti k výběru pomůže tenhle odkaz..
    --odstraněno adminem--

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    02.09.2019 18:43

    Bazarový Nikon D7100 + 18-105mm by měl vyjít do 12.000 Kč. Pokud chce fotit "echt" makro, tak bych pro nízký budget doporučil aktivní mezikroužky:
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/2277/navod-na-makro-levne/
    Každopádně raději jděte do něčeho bazarového a nešetřete na příslušenství jako stativ, paměťové karty, baterie a popřípadě blesk na makro.

  • E.B.E
    E.B.E
    02.09.2019 21:59
    Reaguje na Jan Pánek 02.09.2019 18:43:

    "Bazarový Nikon D7100 + 18-105mm by měl vyjít do 12.000 Kč. Pokud chce fotit..." - zobrazit celý komentář

    Nemám sice nic proti, ale nepsal zrovna tohle složení už on sám?

  • KIV
    KIV
    03.09.2019 09:21

    No, možná by se mělo zvážit i to, jak se bude to krásné mladé děvče, zatím nic nevědící o fotografii a fotovýbavě, tvářit na hromádku starých ošoupaných a unavených fotokrámů jako dárek od milujícího přítele. Možná by radši rozbalovala novou krabičku v dárkovém balení ovázanou mašličkou... Já pamatuji, v tom věku, jsem rozhodovala mezi fotoaparátkem a zásnubním prstýnkem, jenže to mi holt někdo dal na výběr...

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    03.09.2019 10:35
    Reaguje na KIV 03.09.2019 09:21:

    "No, možná by se mělo zvážit i to, jak se bude to krásné mladé děvče, zatím..." - zobrazit celý komentář

    No jo, to je taky pravda, ale mělo by to být specifikované v dotazu. Pokud to specifikované není, automaticky začnu navrhovat bazarovou D7100, protože za ty prachy to je velmi dobrý kup (sám jsem jednu bazarovou chvíli měl).
    Pokud by se mělo jednat o něco nového, šel bych do D3500 + 18-105 mm. Už i to vychází cenově na hraně a s příslušenstvím to bude možná mírně nad 15 tisíc. Každopádně bych určitě zůstal u Nikonu, protože i přítel má Nikona a takto bude možné sdílet objektivy, blesky, mezikroužky a další příslušenství (pozor, nikoliv baterky, ty jsou jiné), což ušetří spoustu nákladů. Plus přítel bude moct sdílet tipy na ovládání apod., což je opravdu užitečné.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse