Koupě nového fotoaparátu, rady a zkušenosti.

 • 21.05.2018 19:30
 • Rudaq
 • 30
 • Rudaq
  Rudaq
  Autor
  21.05.2018 19:30

  Rád bych se zde zeptal a dověděl něco o tom, jaký si pořídit nový fotoaparát?
  má představa focení je převážně do Foto-bank. Kde se hodnotí Mpx a šum. Tím preferuji “bez šumu”, rozlišení ISO, k čemuž určitě budou zapotřebí i jiné aspekty. Také utěsnění (prach/vlhkost). Určitě chci využívat sériové snímání a to hlavně v pohybu
  Má představa byla Pentax KP, eventuálně Pentax K-1.
  Nyní sem taky nahlédl na systémový kompakt Sony a nevím?
  Nevím, zrcadlovku, kompakt s výměnným objektivem?
  Mohu poprosit a radu toho kdo má v tomto trochu přehled, pohybuje se v dané oblasti?
  Díky moc Ruda

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  21.05.2018 20:09

  Na těžkou otázku, těžká odpověď. Každý preferuje něco jinýho...resp. fotí něco jinýho a tím pádem není jednoznačná odpověď, stejně jako není jeden fotoaparát. Fotografování do fotobank...čeho? ....co se týká obrazové kvality je K1 dobrá volba. Pořád ale foťák ne vhodný pro každého. A srovnávat se Sony taky dost od věci. V krátkosti. Každý foťák střední třídy v dnešní době bude splňovat tvoje podmínky, ale ne s každým se bude fotit stejně. Důležitější budou nakonec objektivy a člověk, co rozhodne co, kdy a jak cvaknout. I když se tu určitě zase najde milión lidí, co doporučí ten zaručeně nejlepší (jejich) foťák, rozvinul a upřesnil bych nejdřív otázku. Kdo(zkušenosti, předešlá technika) a co(za jakého světla, jak rychle se pohybující a vzdálené předměty) chce fotit. V jaké kvalitě. Kolik si může dovolit dát za výbavu(samotné tělo je jen minimální konečný výdaj), případně, co už z té výbavy má.

 • Rudaq
  Rudaq
  Autor
  21.05.2018 20:54

  Určitě jedna věc je tělo a druhá jsou skla, bohužel u každé značky to je jiném myslím tím výběr "skel", naštěstí počítám, že skel nebude potřeba tolik. To proto, že Pentax má pravděpodobně nižší výběr skel. Proto než něco pořídím raději se dvakrát "zeptám"
  U Pentaxu si myslím, že je ideální poměr cena /kvalita, výkon, vybavení.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  21.05.2018 22:07
  Reaguje na Rudaq 21.05.2018 20:54:

  "Určitě jedna věc je tělo a druhá jsou skla, bohužel u každé značky to je..." - zobrazit celý komentář

  Vidím, že si to představuješ hodně jednoduše :-) Asi s vidinou finančního výdělku z fotobank. Bohužel je to složitější (fotobanky nepodají kde co). Nejspíš nebudu konkrétní, protože jsi pořád nepoložil konkrétní otázku, ale vezmeme to sumárně. Tělo K1 ll cca 55 tis. (ani v art verzi od třetích stran nic nebude levnější) širší objektiv cca20 tis. Delší sko v zoom provedení cca 30 tis. Světelný sklo cca 20 tis.Systémový blesk na venkovní focení cca 10tis. Stativ cca 3 tis. Pokud jde o řádný nasvícení uvnitř, záblesky už jdou do desítek tisíc. K tomu stativy, odrazky, softboxy, případně pozadí a montáž na něj ...to jsem nezmínil filtry ani fotobatoh, tašku, náhradní zdroje... nějak se mi to ani nechce sčítat :-)

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  21.05.2018 22:12

  ...myslet si, že všechno odfotíš jedním, nejlevnějším objektivem s přísvícením baterkou by bylo hodně naivní. Mimochodem o "velkej výběr skel " vůbec nejde. Je potřeba si ujasnit, jakej a k čemu. V tomhle si vybereš u každé značky. Otázka je pořád, jestli na to máš

 • Rudaq
  Rudaq
  Autor
  21.05.2018 23:34

  Tak jako v rozmezí " Pentax", co bych měl v úvahu si pořídit, sou ještě nějaké "varianty, u jiných výrobců"? Vím, asi to je těžká otázka, která se nedá asi jednoznačně odpovědět. Nebo aspoň jaký vybrat, Kompakty s výměnným objektivem, nebo zrcadlovku? Já myslím, zrcadlovka, ale k čemu se používají určité typ?

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  22.05.2018 07:36
  Reaguje na Rudaq 21.05.2018 23:34:

  "Tak jako v rozmezí " Pentax", co bych měl v úvahu si pořídit, sou ještě..." - zobrazit celý komentář

  To už jsem mluvil o cenách včetně jiných výrobců a ještě o té nižší hranici. A k čemu se používají? ....tak tohle vypadá na jinou diskuzi. Proto jsem se ptal na zkušenosti, ale zdá se, že jsi vykročil špatnou cestou. Doporučuji seznámit se s problematikou fotografování. Přečís začátečnickou literaturu. Internet je toho plnej a potom si teprv položit otázku co si pořídit.

 • KIV
  KIV
  22.05.2018 15:06

  Ahoj Rudo.
  Jak ti mají zdejší odborníci pomoct radou jaký foťák a jaké objektivy pořídit, když jim ani nenapovíš co fotíš. V galerii nemáš ani jednu svou fotku, ani neotvíráš fotky jiných, ani nekomentuješ fotky, z ničeho se tu nedá poznat ani co budeš fotit...
  Budeš fotit makro? Krajinu? Lidi? Sport? Nebo budeš potřebovat dlouhý zoom a stativ na focení zvěře? Nebo naopak něco lehčího na tůry po Himalajích?
  Pokud chceš rady, musíš lidem říct, co s tím budeš fotit, a vůbec, co fotíš, jak daleko jsou tvé fotografické úspěchy a úroveň dosavadního fotografování.
  Máš někde svou galerii kam se dá nahlédnout na tvé fotografie?

 • Stanislav Souček
  Stanislav Souček
  22.05.2018 16:43

  Pokud se mohu vložit do debaty, vidím to takhle: Problém je v tom, že každý chce radu v podstatě stejnou. "Jaký foťák mi bude dělat pěkné fotky". Na to existuje jediná odpověď: "Žádný!" E.B.E má pravdu v tom, že "Každý foťák střední třídy v dnešní době bude splňovat tvoje podmínky...", Tedy bych se na Tvém místě příliš nepídil po super foťáčku(ten neexistuje) a investoval bych(především čas) hlavně do fotografického sebevzdělávání. Ono to moc nefunguje, "koupím foťák a od pondělka budu vydělávat ve fotobance". Fotografie, je hlavně o človíčkovi za fotoaparátem. O tom co vidí, o tom, o tom co zná a o tom co s mašinkou umí. Existuje prastará pravda: "S každým foťákem lze udělat dobrou fotku, ale ne s každým foťákem lze udělat jakoukoli fotku".
  St.

 • Montypeter
  Montypeter
  24.05.2018 22:31

  Ahoj. Jelikož fotím také hlavně pro fotobanky mohu přiložit polínko do ohně ...
  Pro fotobanky je hlavní šum, rozlišení a hodně pomůže právě full frame formát. Mám Nikon D 7200 a skla, která mi pokryjí 17 až 300 mm. Bohužel ale APS-C . Za rozumné peníze kvalitní tělo, ale když mrknu např. na SONY A 7 III je to do budoucna jasná volba. Nikon také už něco tvoří, ale nebude to asi dřive než 2019. Skla na to dáš pomocí redukce jakékoliv a bez šumu se dá fotit v pohodě i na ISO 6400 !!! Rozhodně doporučuji vzít v úvahu. Bez zrcadlovky jsou budoucnost ať už se to líbí nebo ne. Nespočet funkcí v kompaktním těle s ff.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace