Koupě nového fotoaparátu, rady a zkušenosti.

  • 21.05.2018 19:30
  • Rudaq
  • 30
  • E.B.E
    E.B.E
    24.05.2018 22:51

    ...zaplaťpánbůh jsou pořád ještě lidi, kterým je nějaký rozlišení nebo šum ukradenej, zato dokážou udělat jedinečný a nezapomenutelný fotky foťákem, co má do kompaktnosti daleko :-)

  • Stanislav Souček
    Stanislav Souček
    25.05.2018 05:04
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 24.05.2018 22:31:

    "Ahoj. Jelikož fotím také hlavně pro fotobanky mohu přiložit polínko do ohně..." - zobrazit celý komentář

    Nespočet funkcí? To bude asi hodně důležité, že? Škoda, že neexistuje přímá úměra mezi stále se zvyšující dokonalostí přístrojů s nespočtem funkcí a množstvím kvalitních fotografií.

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    25.05.2018 08:11
    Reaguje na Stanislav Souček 25.05.2018 05:04:

    "Nespočet funkcí? To bude asi hodně důležité, že? Škoda, že neexistuje přímá..." - zobrazit celý komentář

    Hodně důležité to určitě není, ale někdy se to může dost hodit. Co jsem si vyzkoušel tak ani v těch nejlepších zrcadlech není ani polovina takových funkcí a klidně by mohla místa je tam až až :-))

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    25.05.2018 08:16
    Reaguje na E.B.E 24.05.2018 22:51:

    "...zaplaťpánbůh jsou pořád ještě lidi, kterým je nějaký rozlišení nebo šum..." - zobrazit celý komentář

    Já naštěstí nereagoval na Tvůj dotaz, ale na Suggyho, který chtěl poradit ohledně foťáku pro fotobanky. Za 7 let zkušeností v téhle branži vím, že šum a rozlišení je na prvním místě. Pokud Ti tu fotku odmítnou příjmout tak můžeš mít sebehezčí nezapomenutelnou fotku, ale jen pro sebe na disku ne na prodej do světa :-)

  • Stanislav Souček
    Stanislav Souček
    25.05.2018 12:08
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 25.05.2018 08:16:

    "Já naštěstí nereagoval na Tvůj dotaz, ale na Suggyho, který chtěl poradit..." - zobrazit celý komentář

    Nechtěl. :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    25.05.2018 13:21
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 25.05.2018 08:16:

    "Já naštěstí nereagoval na Tvůj dotaz, ale na Suggyho, který chtěl poradit..." - zobrazit celý komentář

    Já taky nijak nereagoval na tvoje doporučení, ohledně fotoaparátu. Dokonce se ani nijak nepřipojuju k debatě o "nespočetných" funkcích. Jen se bavím touhle konzumní společností :-)

  • kikiris
    kikiris
    25.05.2018 19:07

    Ano, nespočet funkcí je fenomén dnešní uspěchané doby. A je zcela jedno, zda
    se nespočet funkcí týká fotoaparátů, mobilů, automobilů, praček a bůhví čeho
    ještě. A speciální kategorií jsou "naši" politici, někteří mají také nespočet funkcí,
    ale to jen proto, že jsou dobře placené...
    Jenže uživatelům těchto nespočetných funkcí, tak nějak uniká podstata toho, proč
    vůbec něco dělají. Proč bych například já, musel používat fotoaparát s nespočetnými
    funkcemi a složitě si něco nastavovat a v menu vyhledávat, když je to tak jednoduché
    a prosté. Vidím objekt mého fotografického zájmu, vytáhnu fotoaparát, přiložím ho
    k oku, nakomponuji, nastavím clonu a čas, případně citlivost, zaostřím, stlačím spoušť
    a je hotovo. Tak je to jednoduché, k čemu mi má být nespočet funkcí ? A to samé v automobilu. Sednu do auta, nastartuji, sešlápnu spojku, zařadím rychlost, přidám plyn, pouštím spojku, sleduji provoz a jedu. Tak je to jednoduché, k čemu mi je v autě
    nespočet funkcí ? Jenže dnešní doba nepřeje jednoduchosti, marketing masíruje ty
    milionové zástupy nešťastníků (rozuměj - zákazníků) a přesvědčuje je, že ten nespočet
    funkcí v čemkoli, bezpodmínečně a nezbytně potřebují ke své holé existenci a pokud
    si ty výrobky s nespočetnými funkcemi nekoupí, tak se sami uvrhnou do záhuby a
    věčného zatracení... :-).
    Vážení a ctění fotoaparátčíci, neberte tento můj elaborát vážně, sesmolil jsem to jen
    proto, aby to tu nebylo tak smrtelně vážné, ale jen pro pobavení :-).
    Vidím, že Rudaq se dozvěděl co potřeboval a už nemá k tomu co dodat...

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    27.05.2018 19:41
    Reaguje na Stanislav Souček 25.05.2018 12:08:

    "Nechtěl. :-)..." - zobrazit celý komentář

    Oprava omlouvám se Rudaq :-)

  • ferda64
    ferda64
    27.05.2018 21:42
    Reaguje na kikiris 25.05.2018 19:07:

    "Ano, nespočet funkcí je fenomén dnešní uspěchané doby. A je zcela jedno,..." - zobrazit celý komentář

    kikiris- geniálně napsané.
    Já si doteď myslel, že jsem jedinej, kdo myslí "proti proudu" a koho vytáčí do nepříčetnosti ty stovky funkcí, kterýma se musí člověk před stisknutím spouště probrat, aby něco nebylo nastaveno špatně.
    Každý začínající by si měl uvědomit, že naučit se základy fotografie je daleko jednodušší, než nastudovat manuál odpovídající velikostí a rozsahem "zlatých stránek", který mu v důsledku stejně nikdy nenahradí znalosti, zkušenosti, a fotografické vidění.

  • KIV
    KIV
    28.05.2018 10:00
    Reaguje na kikiris 25.05.2018 19:07:

    "Ano, nespočet funkcí je fenomén dnešní uspěchané doby. A je zcela jedno,..." - zobrazit celý komentář

    Re - poslední věta - tak, tak, Ruda si sem k nám odskočil, a už zas běžel.. :-)))

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse