Adobe Photoshop Lightroom

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    15.05.2007 17:57

    Photoshop je na třídění/konverzi víc jak pěti rawů naráz nepoužitelnej...

  • Fotograf 59
    Fotograf 59
    15.05.2007 18:47

    Mam dvoujadro a 2GB RAM a pomale je to "jen" pri zvetseni na 100%. Dokresleni detailu trva tak 3-4 sekundy. Uzasne odsumeni o kterem basnili v jednom casopise jsem teda nezaznamenal. Cestinu co jsem si stahnul nezobrazuje Metadata :o(
    A jak se dela hromadna uprava RAWu? Poradte.

  • Lukas Puchrik
    Lukas Puchrik
    15.05.2007 19:34

    zatim jsem LR jen zbezne projel, jedine co se mi libilo byla moznost michani kanalu pri prevodu na CB, jinak spis zapory, pomaly je oproti C1 az moc a ve photolifu vychvalovane doostreni je oproti C1 k nicemu. porad ale doufam ze to jen neumim pouzivat :D

  • abcdefg
    abcdefg
    15.05.2007 22:05

    všem uživatelům Nikonu doporučuji porovnat výstup z Lightroomu a Nikon Capture NX nebo Capture4 ve 100%.... detaily, který Lightroom díky jinak koncipovaný interpolační matici na výstupu nedostane, už přiostřováním nezachráníte, stejnětak jako je dost na hovno se buhvíjakdlouho štelovat s barvama, který z něj, stejně jako z CameraRawu, nevycházej přesně takový, jaký by měly bejt (neexistující podpora přesnýho barevnýho profilu snímacího zařízení, tudíž odchylky od normálu.... u určitých fotografiíí, pokud potřebujete přesný podání barev, to dost vadí)....

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    15.05.2007 23:55

    myslim, ze ostanem pri NX, ktoreho bodovy system je prevratny ;)

    (nehovoriac o peniazoch, ktore som zan vysolil)

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    15.05.2007 23:57

    tiez by som sa neurazil recenziu na nejaky z tych produktov na srandy s objektivmi.

    napr optics pro: http://www.dxo.com/intl/photo

  • Jiří Priban
    Jiří Priban
    16.05.2007 08:15

    LR používám zejména díky podpoře RAW z mého pentaxe, ne každý soft to umí. Dále se mi zamlouvá to, že stále zůstává zachován původní soubor a celou databázi lze zálohovat. Přijdu z focení, spustim konverzi PEF na DNG, provedu nezbytné upravy a náročnější upravy provedu v PS na kopii.

  • Jiří Priban
    Jiří Priban
    16.05.2007 08:18

    SP2 do XP není potřeba.
    Doufám, že do LR zabudují časem podporu pluginů PS.

  • Miroslav Buček cubas
    Miroslav Buček cubas
    16.05.2007 09:11

    nikde jsem nenasel jak odstranit sum, poradi nekdo?

  • Martin Zeman
    Martin Zeman
    16.05.2007 10:10

    Da se v Lightroomu zapnout zobrazni klasickeho stromu adresaru?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse