• Tomáš Hrubý
    Tomáš Hrubý
    18.04.2007 10:35

    Blondyn - otevřeně tvrzení o letu se stativem jako kabinovým zavazadlem na mě působí buď jako totální nesmysl anebo spíš jako poněkud historická vzpomínka. S fotovýbavou (až 14kg) při cestování sice obecně potíže nemám, ale se stativem tě prostě v současnosti do kabiny nepustí ani náhodou, to je poměrně jednoznačné.

    Pak ještě postřeh k váze - je poměrně ověřeno, že normálním leteckým společnostem je váha kabinového zavazadla dost ukradená, spíš zkoumají rozměry, neplatí to ale vždy u lowcost dopravců. Dost z nich (a výrazně nejhorší je v tomto údajně Ryanair) totiž má svůj obchodní model dost postavený na snaze o získávání příplatků za všechno možné i nemožné, což zrovna u fotografů může být reálný problém :-(

  • hyzdic
    hyzdic
    18.04.2007 10:58

    Jardo, ziaden filter, ktory by sposobil dramaticke farebne zmeny, pouzity nebol. Pri fotografovani na film pod zatiahnutou oblohou ci pri nizkom svetle vznika v tienoch badatelny modry nadych, na ktoreho odstranenie pouzivam oteplovaci filter. Singh-Ray Warming CPL disponuje emulziou A13, v podstate ekvivalent beznejseho oznacenia 81A. Ide o uplne najjemnejsie oteplenie, ktore podla mna poskytuje prirodzenejsie farebne vyvazenie. Este dodam, ze pripadny posun niektorych prilozenych fotografii bude skor sposobeny specifickym charakterom pouziteho inverzneho materialu a jeho kombinaciou so svetlom ci dlhym casom zavierky (napriklad 11. Loch Torridon).

  • hyzdic
    hyzdic
    18.04.2007 11:11

    Wolflike, uplne suhlasim. Toto urcite nebol moj posledny vylet tam, okrem zapadneho pobrezia, z ktoreho sme videli mizerny kusok len, ma lakaju aj ostrovy (Vonkajsie Hebridy, Orkney, Shetlands a mnoho malych ako Eigg, Iona, etc.). Ten tyzden bol skutocne pramalo, povedal by som ze len tak na pricuchnutie, aj to stale este zdaleka. :-)

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    18.04.2007 11:20

    lietam do a z Londyna niekolkokrat v roku a siel som uz kadecim... z Prahy, z Viedne, z Popradu, z Bratislavy a znova dookola. Z Londyna som okrem City letiska letel zo vsetkych 4 ostatnych. A aj ja vyuzivam okrem BA aj tie uzasne low cost spolocnosti, nedavno ma skasirovali 22 libier za nadvahu 4 kila normalnej batoziny.

    S tym stativom ma teda oznacujes za klamara. To ti fakt dakujem, pobavilo ma to. Historicky tu bude niekto iny. Napriklad teraz ma na Stansteade ani nevyzuvali.

    Nemyslim, ze moje skusenosti su nejak stare:
    Naposledy som doletel pred 3 tyzdnami do BA a ako obvykle, aj so stativom fyzicky viditelnym na mojom ruksaku. A s tym ziaden problem nebol. Raz som ho dokoncia nesol v puzdre, co vyzeralo ako ostrelovacia puska a oni si to vzdy zroentgenuju a su spokojni.

    Svoje trapne osocovania si laskavo nechaj pre niekoho ineho. Najblizsie letim tuto sobotu, mam sa na letisku s tym stativom aj vyfotit, alebo dokaz netreba? trapne, trapne, trapne.

  • Bart Simson
    Bart Simson
    18.04.2007 12:33

    blondyn z londyn, sa ukludni...

  • Potkanka
    Potkanka
    18.04.2007 16:12

    Moc krasne fotky, Skotsko je proste nadherne... U mne vede Neist Point, mam na nej hezke vzpominky. Presne z mista, odkud je to focene, jsme pozorovali velryby... Skoda ze jste nejeli jeste vic na sever, tam je to take moc hezke, jeste opustenejsi, hezke utesy, pisecne plaze, papuchalci...:) Treba priste. Take se tam snad jeste nekdy podivam.

  • Olga Hlávková
    Olga Hlávková
    18.04.2007 20:46

    Nádherné fotografie,pěkný text,velmi inspirativní.Děkuji.

  • Jaroslav Beňo
    Jaroslav Beňo
    20.04.2007 00:26

    Ahoj...ja som tam bol pred tyzdnom...nadherny kus sveta a hlavne cesta A82 je pre mna nadosmrti nezabudnutelna...mal som podstatne slabsiu vybavu ako ty...ale ak mas zaujem, mrkni zatial moje posledne tri fotky....no a ja som na svojej corsicke urobil za 4 dni 2536km...
    Tie tvoje fotky su uzasne!!!
    Inac moj nikon mi na letisku vzdy, dobre prevetrali...ale aj tak ich rozrusovalo len gumove ofukovatko v tvare granatu...a nakolko som bol pripraveny, tekutinu na cistenie optiky som si dal do hlavnej batoziny...z rosprasovacom co i len na poldeci by ma do lietadla nepustili...

  • Emil Čelustka
    Emil Čelustka
    21.04.2007 08:54

    zdar, hezká zpráva z cest, zase sis vytipoval parádní místa. a jak se tak koukám, tak tě ten gold-n-blue filtr na některých štacích zase vytáhl z nejhoršího...

  • hyzdic
    hyzdic
    21.04.2007 10:20

    Emil, dik. Ale gold-n-blue som ani nemal so sebou (nesedi mi do Lee holdra). Vsetky pouzite filtre su uvedene pod fotkami.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse