• Tomáš Škoda
    Tomáš Škoda
    23.04.2007 09:24

    Mám S5600 a jak naznačuje tay recenze tak u S5700 nahradili to co mě u S5600chybí...fajn.

  • iggy
    iggy
    23.04.2007 09:39

    dalsia z radu fuj-ina...apropo,z tých kladov co su uvedené v závere,neni ani jeden poriadne fotografický! Takze je to zase šunka :)

  • Pavel Vabrousek
    Pavel Vabrousek
    23.04.2007 12:25

    Slusna prace, je videt, ze recenzent zvladl podat i kritickou zpravu. Uz jen toto pozitivne vybocuje s rady internetovych (a mnohdy i casopiseckych) recenzi jez lze malokdy rozpoznat od PR prislusneho vyrobce.
    Gratuluji.

  • Martin Ježek
    Martin Ježek
    24.04.2007 09:04

    Iggyho muzu uz pouze doplnit, ze mezi zapory jsou naopak hlavně fotografické zápory :-D takze se pripojuji k jeho hodnoceni.

  • Jakub Oupic
    Jakub Oupic
    24.04.2007 10:10

    to Iggyno a Smrťák: Nedávno jsem se rozhodoval, co si pořídit za foťák. Poměrně často cestuji (hory) a chtěl jsem trošku kvalitnější fotky. Přečetl jsem spoustu recenzí a následné diskuze a výsledek byl celkem jasný. Názor účastníků je, že když foťák, tak jedině digitální zrcadlo Canon Mark I,II,III, možná ještě 5D nebo Nikon D2Xs, či D2Hs. Nic jiného nemá smysl. A čím novější foťák, tím horší. D50 je lepší než D40, D70 než D80, atd. Protože focení není můj smysl života a protože za foťák nechci dát statisíce, pořídil jsem si Fuji S6500. Než přišel, tak ho všichni sepsuli, že je to šmějd, atd. Mám ho měsíc, fotky z něj se mi líbí a bohatě postačují. Formát 10x15 je supr a když chci udělat něco většího (mám teď doma kachnu ve formátu A3), hodím to do Photoshopu a je vymalováno. Někdo sice může říct, že to nemá s fotografováním nic společného, ale pro mě je důležitý výsledek a navíc profíci to občas dělají také. Zkuste pochopit, že ne všichi potřebují DSLR a nejsou ochotni za něj dát 20 a více tisíc (já mám za 17 foťák, dvoje baterky, nabíječku, stativ, brašnu a ještě batoh v kterém to všechno odnesu a dám do něj i spacák s karimatkou). Zamyslete se nad tím. To Petr Koritina: pěkná recenze.

  • vaskez
    vaskez
    24.04.2007 10:11

    Vím, že to sem nepatří, ale zajímalo by mě kdy chystáte test foťáku Olympus SP-550 UZ?

  • Jan Pokryškin
    Jan Pokryškin
    24.04.2007 10:36

    Pro jistotu dotaz mimo Fóra přidávám i sem, záleží mně na odpovědi, děkuju
    Cituji z recenze Fuji S 5700: "Hledáček má také excelentních 230tisíc obrazových bodů a (menší) velikost 0,24". Nicméně absence dioptrické korekce ho činní pro část populace zcela zbytečným". Je tu, prosím, někdo znalý optiky (oční), který by uměl vysvětlit rozpor s odpovědí mého optika:
    Moje otázka optikovi:
    Platí, prosím, tato věta i pro mě? K Pentaxu jsem si koupil přídavnou "čočku" na okulár, ale nikdy jsem ji nepoužil. U Kodaku, který užívám pro obrázky na web, korekce je, ale nevzpomenu si, zda jsem ji musel nastavovat (mám ho už 3 roky).
    Brýle si při fotografování nesundavám, je to velmi nepraktické.
    Odpověď optika:
    "Dobrý den, pokud brýle nesundaváte, byla by Vám korekce stejně k ničemu".
    Mám na pravém oku cca +6 dioptrií, multifokal, o levém ani nehovořím.
    Mimochodem, Kodak Z712 korekce také nemá a tak by mně zůstala velmi omezená volba, prože, zdá se, absence korekce se stává pomalu trendem. Pokud mně poradíte DSLR, odpovídám předem, že pro web by byla zbytečně drahá :-(

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    24.04.2007 13:41

    2kája: ano, bude (a už jsem ji držel chvíli v ruce; test bude dělat kolega)

    2all: S6500fd je zcela jiná kategorie, podstatně lepší, dokonce excelentní, jen stojí o polovinu víc.

    2JP: oko obvykle zaostří na "nekonečno", (ne na konvenční zrakovou vzdálenost, což je definitoricky 25 cm). Nekonečno je u každého oka jinde a tak je to třeba korigovat. Obvykle mají fotoaparáty korekci cca +/-4D. Brýle dělají korekci za Vás. Měl tedy pravdu. ALE - s brýlemi se do hledáčku reálně koukat nedá a proto tam ta korekce je.

  • Jan Pokryškin
    Jan Pokryškin
    24.04.2007 16:03

    PK: Děkuju, vyčerpávající odpověď. Jen maličkost, koupil jsem si titanflexy, to jsou ty brýle, co na nich jde skoro udělat uzel a u těch je možno "narvat" tlakem hledáčku brýle až na oko (téměř) a tak já jsem zvyklý fotit. Teď tedy vím, že tímto způsobem se hledáčku bez korekce nemusím bát. Ono sundavat a nandavat je furt dokola je otrava a proto jsem si takto zvykl.

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    24.04.2007 18:55

    2JP: Doporučuji reálně vyzkoušet

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse