FotoInspirace, 3.díl – Fotografování koncertů

  • Jozef Doboš
    Jozef Doboš
    25.04.2007 09:24

    nemam cas citat cele teraz, ale canon 350D mi ako kvalitna digi zrkadlovka rozhodne nepripada :)

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    25.04.2007 09:51

    Jozef: Jiste, jsou i kvalitnejsi ale myslim, ze i 350D je na tohle bohate dostacujici fotoaparat.

  • nepodstatne
    nepodstatne
    25.04.2007 10:40

    bLondyn : ach jo...

    myslim, ze na koncerty uplne staci aj 300D (pripadne jej konkurenti u inych vyrobcov). fotil som uz par koncertov a zaklad je naozaj mat dobre miesto. to urobi 90%. potom odporucam pouzivat pevne skla, mne sa osvedcili 35/2 na celu postavu, 50/1.8 na pol postavy a 85/1.8 na portrety. clonu som sa snazil drzat na 2.8, pripadne max 4 a cas idealne niekde okolo 1/125 - 1/200s, aby pri pripadnom pohybe interpreta nebola fotka rozmazana. vyssieho ISO sa nebojim a aj napr moja D80tka ma dostacujuce kvality na hodnote ISO 1600.

    kto rozumie fotkam, nehlada kazde zrnko sumu...

  • www.darksinia.com
    www.darksinia.com
    25.04.2007 11:07

    suuuper clanok! konene!
    Blondyn...fotila som 350decko na jednom konciku a musim si ti krivdit, pretoze tk bola super.
    fotila som kedysi minoltou a ten sum sice bol okay, ale nepasoval vzdy....fotila som na nw canonom a to sa nedalo porovnat.
    uvidime ci bude dobra 400d=)
    kazdopadne ma ultramega potesil tento clanok!

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    25.04.2007 11:26

    Karol: Souhlas, svetelna pevna skla jsou idealni ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    25.04.2007 11:26

    darksinia: Dekuji ! ;o)

  • i r c a
    i r c a
    25.04.2007 15:20

    Díky za tenhle článek, jen s tím iso 400 se mi nikdy nepodařilo fotit, spíš 800 a 1600 (u 350D) nastavuju si čas 1/60 a clonu něco kolem 2-3, když jsem použila nějaký poloautomatický režim (prioritu clony) bez korekce expozice, tak to byla hrůza (něco na styl žárovky místo hlav v černym tunelu :-)), expozimetr by se asi hodil, protože na svítící hlavy ve tmě mi histogram nestačí .. nebo důvěřovat intuici. A hlavně díky za typ s tím povolením fotit, že se nemá cenu ptát pořadatelů, ale interpretů... ještě otázka, pořadatelé pak (když budu mít slovní svolení od interpretů) nemůžou prudit? Kdo mě vlastně může vyvést ven a já pak nemám "právo" se bránit?

  • www.darksinia.com
    www.darksinia.com
    25.04.2007 15:36

    no na automatiku nikdy nefotim lebo je to ehm bullshit
    irca - vyhodit ta moze sbska ..kludne..
    mne sa to neraz stalo a to som mala fotopas, vip a vsetko. proste ak kapela povie ze sa foti len prve 3 pesnicky, co je teraz dost casto (aspon co som ja bola) tak potom ta proste vyhodia...
    sice mi potom dalej dovolili bo som sa vyhovorila ze to mam povolene a ze som z tej agentury kt ten koncert robi, co aj bola pravda - ale nedovolili mi cely cas "cvakat":D

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    25.04.2007 16:12

    Irca: Dik, to jsem rad, ze je clanek prinosem. Jinak je idealni bodove mereni (to vsak tvuj Canon bohuzel nema) a nebo kontrola na LCD. Co se tyce toho vyhazovani, tak je idealni se na to muzikantu preptat delsi dobu pred zacatkem a to tak, aby te poradatele pokud mozno videli - nejlepsi fintou asi je, pozadat poradatele, at ti zavolaji nekoho z kapely, pak jsou vetsinou u toho .... ;o)
    Ahoj a dobre svetlo.

  • David Karas
    David Karas
    25.04.2007 17:00

    Koncerty fotim 350D běžně, je to celkem v pohodě ale pokud chceš vzít širší uhel a exponovat podle tváře hudebníka, narazíš na absenci bodového měření. Proto doporučuju se řídit spíš podle už zhotovených fotek a vlastního pocitu než podle expozimtru v těle. Navíc pokud se světla pohybují a rychle se mění podmínky expozimetr prostě nestíhá a tak selhává i automatika.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse