Podrobný test bezzrcadlovky Nikon Z7

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    11.12.2018 09:35
    Reaguje na Tomas Ciganek Texis 11.12.2018 08:32:

    "Dobry den, chtel jsem se jeste zeptat zda nekdo delal intenzivnejsi test el..." - zobrazit celý komentář

    To je zajímavý postřeh. Já jsem se při testování konkrétně s tímto problémem nesetkal a nejsem si úplně jistý, zdali to je otázka, která se dá zodpovědět obecně. Někomu totiž může dělat ono "blikání" problém, ale někdo jiný ho podle mě ani nemusí zaznamenat. Dále je možné, že to závisí na konkrétních podmínkách a nastavení foťáku. Jestli se pamatuji dobře, ani v recenzích Z7/6 na zahraničních webech jsem se nesetkal s tím, že by si někdo stěžoval na blikání hledáčku při současném dívání se druhým okem - a ještě nejspíše v tmavém prostředí osvětleném (specifickým) osvětlením. Ať zkusí váš známý fotograf projít menu a mrknout se na nastavení hledáčku (foťák už nemám u sebe a přesně si nevybavuji, jestli tam byla nějaká položka, která by s tímto souvisela). Případně se může obrátit podporu Nikonu, třeba na to mají nějaký "fígl".

  • Tomas Ciganek Texis
    Tomas Ciganek Texis
    11.12.2018 10:54
    Reaguje na Jan Pánek 11.12.2018 09:35:

    "To je zajímavý postřeh. Já jsem se při testování konkrétně s tímto..." - zobrazit celý komentář

    Dekuji za odpoved :-)

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    16.12.2018 20:24

    Vyzkoušel jsem si ho trochu v MP úplně jsem se vylekal když po rychlém pohybu na stranu obraz v hledáčku nikde ale za chvilku mě dohnal ? Na sport to asi nebude to pravé. Vzal jsme pak Sony AIII a úplně to samé, ale má to hodně jiných výhod viz tento skvělý test.

  • E.B.E
    E.B.E
    14.01.2019 21:12

    Jak tak pořád čtu testy i připomínky uživatelů, novější modely umí stále "víc" a za více peněz jsou vhodnější na kde co, jen umí stále míň "fotit" :-) A jak tak pozoruju komerční trh nejen v tomto oboru, zdá se, že odpověď na úvodní otázku, zda je cesta bezzrcadlovek správná, nebo ne, je ta, že se nás nikdo ptát nebude a jednoho dne se prostě zrcadlovky přestanou vyrábět. Pro výrobce to bude výhodnější a uživatelé nebudou mít stejně na výběr :-(

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    20.01.2019 13:28
    Reaguje na Radim Masiarik 16.12.2018 20:24:

    "Vyzkoušel jsem si ho trochu v MP úplně jsem se vylekal když po rychlém..." - zobrazit celý komentář

    Děkuji. EVF lag tam je, ale při normálním použití téměř nejde vidět. Pro sport tohle zatím není a zřejmě ještě chvíli nebude, sport bude ještě chvíli doménou DSLR.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    20.01.2019 13:32
    Reaguje na E.B.E 14.01.2019 21:12:

    "Jak tak pořád čtu testy i připomínky uživatelů, novější modely umí stále ..." - zobrazit celý komentář

    Doufejme, že ještě nějakou dobu tu s námi zrcadlovky zůstanou. Jestli ale jednou DSLR skončí podobně jako analog...

  • kikiris
    kikiris
    21.01.2019 06:53

    Jan Pánek: Jak víte, že analog skončil...?

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    22.01.2019 18:34

    http://fixthephoto.com/famous-film-photographers.html

  • E.B.E
    E.B.E
    22.01.2019 19:25
    Reaguje na kikiris 21.01.2019 06:53:

    "Jan Pánek: Jak víte, že analog skončil...?..." - zobrazit celý komentář

    Pan Pánek jistě chtěl říct, že analog je spíš "okrajová" záležitost. A že to, co nekoupíš v každým obchoďáku, jako by nebylo. Ale je škoda slyšet tohle od fotografa na fotografickým serveru. Osobně bych volil spíš slova "analog ustoupil do pozadí". Mimochodem Dani: Dobrej odkaz. Hezký fotky :-)

  • Roman Kos
    Roman Kos
    22.01.2019 19:40

    Odkazován jest film. Řeč byla o analogu.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse