Podrobný test bezzrcadlovky Nikon Z7

  • Lukáš Klesal lucky
    Lukáš Klesal lucky
    26.11.2018 09:39

    Muzete prosim zkusit fotit i nejakym manualnim objektivem? Na netu vidam, jak se to lidem libi, ze je to o dost lepsi, nez na jinych nikon strojich.. Nejde mi o uplne stare objektivy, ale o novejsi objektivy, ktere maji chip, ale ostreni ciste manualni.. zeiss, voigtlander
    Diky moc

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    26.11.2018 10:07
    Reaguje na Lukáš Klesal lucky 26.11.2018 09:39:

    "Muzete prosim zkusit fotit i nejakym manualnim objektivem? Na netu vidam,..." - zobrazit celý komentář

    Dobrý den, plně manuální moderní objektiv, jak píšete, doma nemám, ale dá se to velmi dobře simulovat tím, že na jakémkoliv objektivu vypnu AF - potom se foťák chová, jako by to bylo manuální sklo. A ostření je díky peakingu opravdu snadné. Mám doma pouze starý "D" objektiv Nikkor. A nějaké snímky i screenshoty obrazovky z peakingu určitě zahrnu do finální recenze.
    Dneska večer do recenze doplním nějaké podrobnější textové postřehy, musím se na to ještě pořádně podívat. Zatím jsem tak nějak vyzkoušel vše, ale nic pořádně :-)

  • vladimir314
    vladimir314
    27.11.2018 08:15

    Díky za ty noční fotky semaforových světel se kterými si ani tohle "dělo" neporadí, je to prostě přepálené, ale to se vzhledem k zbytečně vysokému rozlišení dalo čekat, ale semafor v noci je mimořádně těžký úkol!! :.-)
    Rád bych se něco dozvěděl hlavně o obrazové kvalitě, to povídání o ergonomii, designu atd. je sice zábavné, ale jsou to věci přece jenom nepodstatné.

  • Maklal
    Maklal
    27.11.2018 09:22

    Možnost zaostřit bez expozice se u Nikonu běžně mění jen na displeji, není v menu. Dělá to ikona vlevo uprostřed, když tak proklikat info aby se ukázala.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    27.11.2018 09:24
    Reaguje na vladimir314 27.11.2018 08:15:

    "Díky za ty noční fotky semaforových světel se kterými si ani tohle "dělo"..." - zobrazit celý komentář

    Semafor je hodně těžký úkol a navíc mám pocit, že foťák se na poloautomat dožadoval ještě o trošku delšího času.
    Foťák mám od soboty a obrazová kvalita je spolu s normálním ostřením nejsložitější na vyhodnocení a množství vyfocených fotek, takže ji udělám až na konec. Přeci jen nechci dělat žádné unáhlené závěry.
    Dovolím si krátkou poznámku k ergonomii - je to podle mě velmi důležité, jelikož je bezzrcadlovka po stránce ovládání jiná než zrcadlovky, některá tlačítka chybí a některé funkce vyžadují (nebo naopak uvrhují do zapomnění) jiná tlačítka. A chybějící tlačítko na ovládání blesku je podle mě velká chyba. Já se kvůli tomu nechci hrabat v menu a věřím, že to bude vadit i spoustě svatebních fotografů (hlavně pak u Z6).

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    27.11.2018 09:28
    Reaguje na Maklal 27.11.2018 09:22:

    "Možnost zaostřit bez expozice se u Nikonu běžně mění jen na displeji, není..." - zobrazit celý komentář

    Můžu se zeptat, na co přesně reagujete? Není mi to úplně jasné. Děkuji.

  • Lukáš Klesal lucky
    Lukáš Klesal lucky
    27.11.2018 09:44

    Moc diky za tu pasaz o manualnim ostreni :)

  • Maklal
    Maklal
    27.11.2018 09:49
    Reaguje na Jan Pánek 27.11.2018 09:28:

    "Můžu se zeptat, na co přesně reagujete? Není mi to úplně jasné. Děkuji...." - zobrazit celý komentář

    u Sony A7 III je možnost posunout ostřicí bod dotykově, na Nikonu Z7 to je taky možné, ale zároveň to i automaticky vyfotí fotku. To bylo dost nepříjemné. V menu jsem nenašel, že by to šlo vypnout

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    27.11.2018 10:05
    Reaguje na Maklal 27.11.2018 09:49:

    "u Sony A7 III je možnost posunout ostřicí bod dotykově, na Nikonu Z7 to je..." - zobrazit celý komentář

    Jasně, máte pravdu. My, kdo ostříme přes hledáček a nepoužíváme tolik LV (a hlavně nemáme dotykové displeje), to nemáme až tak nastudované :-)
    Článek jsem podle Vašeho postřehu aktualizoval, děkuji.

  • Tomas Ciganek Texis
    Tomas Ciganek Texis
    11.12.2018 08:32

    Dobry den, chtel jsem se jeste zeptat zda nekdo delal intenzivnejsi test el. hledacku? Bavil jsem se s jednim svatebnim fotografem a rikal ze jeste to neni ono, ze je zvyky jednim okem koukat do hledacku a druhym "okolo" a Z7 zvlast v podminkach kde jsou zarivky apod. jeste dost "blika", zvlast pri pohybu. (coz nekomu nemusi delat uplne dobre) - oproti klasickemu hledacku, kde hledackem aj druhym okem vidi prakticky stejne ;)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse