Recenze AF-P Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    20.08.2018 09:24

    Ještě bych dodal že na starších tělech jako třeba D7200 i D610 nejde vypnout stabilizace což je vcelku důležité proto jsem si ho nekoupil a nechal starší model...

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    20.08.2018 10:22

    Já ho mám a na NIKON D7200 updatoval jsem firmware a stabilizace se vypne sama po umístění na stativ. Právě jsem ho vyměnil za Tamron 70 - 300 a ta váha a rychlost ostření je úžasná a jsem s ním maximálně spokojený, i kresba parádní až na těch 300mm, ale to je hrana všech těchto levnějších telat. Kupoval jsem ho nový asi před rokem za 8000 Kč za ty peníze nic lepšího neseženete.
    Vřele můžu doporučit i pro nahrávání videa a absolutně tiché použití.

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    20.08.2018 10:31

    Jéé je omlouvám se můj příspěvek patří k objektivu verze DX :-)

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    21.08.2018 09:27
    Reaguje na Petr Dvořák-obrazprovas.cz 20.08.2018 10:31:

    "Jéé je omlouvám se můj příspěvek patří k objektivu verze DX :-)..." - zobrazit celý komentář

    A já ještě ten první odstavec zvýraznil, aby nedošlo k mýlce... :-) Nevím proč, ale tyhle dva objektivy se pořád zaměňují mezi sebou. Tento je samozřejmě pro FX.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    21.08.2018 09:31
    Reaguje na Radim Masiarik 20.08.2018 09:24:

    "Ještě bych dodal že na starších tělech jako třeba D7200 i D610 nejde..." - zobrazit celý komentář

    Nemáte pravdu, na těle objektivu jsou přepínače ostření i VR, jak jsem psal v článku:
    "Dva přepínače slouží ke změně ostřicích režimů a VR, tedy optické stabilizace. První přepíná režimy A/M (automatické ostření s možnou ruční korekcí), M/A (ruční ostření s možným automatickým přeostřením) a M. Druhý slouží k nastavení VR a má polohy OFF, NORMAL a SPORT. Bohužel chybí omezovač ostření na určité vzdálenosti, který by se hodil."
    Jediný problém na starších zrcadlovkách je to, že se musí aktualizovat firmware, aby byly plně kompatibilní s novým ostřením AF-P. Každopádně na mé D610 i D7100 objektiv funguje bez nejmenších problémů :-)

  • Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    Petr Dvořák-obrazprovas.cz
    21.08.2018 19:10
    Reaguje na Jan Pánek 21.08.2018 09:27:

    "A já ještě ten první odstavec zvýraznil, aby nedošlo k mýlce... :-) Nevím..." - zobrazit celý komentář

    :-) jj jsou to dvojčata ! Na DX vypnutí stabilizace není, ale jak jsem psal v mém příspěvku :
    Jak ho dám na stativ můžu fotit a sám stabilizaci vypne. Po sundání normálně funguje :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse