​Recenze Zeiss Milvus 100mm f/2: portrétní makro

• E.B.E
    E.B.E
    26.06.2018 14:38

Mám rád manuální objektivy. I ty od Zeisse. Prostě povedenej , nezničitelnej kus kovu :-) Dík za článek, ale i tak bych nemluvil o "makru". Blbne to lidi a přitom to není pravda. 1:2 prostě není makro.A to je řeč o maximálním zvětšení při minimální ohniskové vzdálenosti. Běžně to bude o hodně méně.Objektiv je proto vhodný pro detail a samozřejmně portrét. Není dobrý zaměňovat pojmy s dojmy. Pro ostatní raděj odkaz na vysvětlení slova makro. Stejně se to řeší každou chvilku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Makrofotografie

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    Autor
    21.07.2018 00:01
    Reaguje na E.B.E 26.06.2018 14:38:

"Mám rád manuální objektivy. I ty od Zeisse. Prostě povedenej ,..." - zobrazit celý komentář

Konečně se dostávám i k odpovědi na tento komentář. Recenze byla vydána, když jsem byl v zahraničí, proto se ozývám až nyní.
    Souhlasím s Vámi, že se nejedná o čistokrevný makro objektiv, což jsem (doufám) jasně popsal hned v druhém odstavci recenze (i když přiznávám, nenapsal jsem tam natvrdo, že makro objektivy jsou oficiálně od zvětšení 1:1).
    Nicméně jsem tento objektiv netestoval jako makro z libovůle, ale zkrátka z toho důvodu, že jej Zeiss jako makro označuje, cituji: "The ZEISS Milvus 2/100M of the type ZEISS Makro-Planar is currently the fastest 100 mm macro lens on the market..."
    Bylo by divné objektiv testovat pouze jako portréťák a nazývat ho portréťák, když si jej lidé mohou kupovat a nazývat jako makro. V důsledku by mohlo být mnohem více matoucí, kdybych tento objektiv jako makro nenazýval. Řešení, kdy na začátek napíšu, že se jedná jen o poloviční makro a i nadále budu s objektivem pracovat, jako že umí částečně makro, a že ho tak budu i (podle výrobce) nazývat.
    Doufám, že to je dostatečné vysvětlení :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace