Anonymní hodnocení fotografií

  • Petr52
    Petr52
    Autor
    12.05.2018 11:46

    Myslím , že by nebylo špatné zkusit fotografie hodnotit anonymně, tak jak to dělá jeden český konkurenční server. Rozhodně by to přispělo k větší objektivitě hodnocení, kde mám často velké pochybnosti .Pomohlo by to rozbít ten vztah : já tobě a ty mě.

  • Festa
    Festa
    13.05.2018 08:51

    Něco podobného jsem navrhoval u soutěží, kde by se autor zobrazil až po skončení soutěže a kde by bylo vlastně možné hodnotit i fotografie toho, kdo má hodnoticiho na bl.
    A to že se tu hodnotí jak se hodnotí není žádná novinka. A když někoho hodnotím, tak mu nepíšu aby mě taky hodnotíl . Je to jeho a moje svobodná vůle.
    Apropo, někdo se zase nechává jenom hodnotit a sám se hodnocením moc nezabývá. Hodnotí jen perfektní fotky a negativní hodnocení nedá. Proč? Kdo ví. To je podle Tebe lepší? Vašek

  • Petr52
    Petr52
    Autor
    13.05.2018 11:27
    Reaguje na Festa 13.05.2018 08:51:

    "Něco podobného jsem navrhoval u soutěží, kde by se autor zobrazil až po..." - zobrazit celý komentář

    Díky za reakci , je škoda , že se nevyjádří i někdo z organizátorů severu.

  • Festa
    Festa
    13.05.2018 12:31
    Reaguje na Petr52 13.05.2018 11:27:

    "Díky za reakci , je škoda , že se nevyjádří i někdo z organizátorů severu...." - zobrazit celý komentář

    O víkendu bych to ani nečekal. :-)
    Pokud bude autor fotky a komentáře známý, těžko čekat nějaké objektivní hodnocení. Pěkný zbytek víkendu. V

  • Z9
    Z9
    13.05.2018 23:10

    Taky bych se přimlouvala za hodnocení fotek se skrytým autorem. Nějak podobně, jako je to třeba teď v probíhající soutěži "Makro: Příroda zblízka", kde nejsou vidět ani komentáře ostatních hodnotících .... to mě baví, to si pak člověk počte názory, které nejsou "opisováním" od druhých, ale vyjádřením vlastní myšlenky. Jasně, že jsou někdy rozdílné, ale tak to má být, i lidé jsme přeci rozdílní, nedělají nás přes šablony :-)

  • KIV
    KIV
    14.05.2018 12:02

    No, v tom "jiném serveru" se komentáře i autoři komentářů, i úspěch v procentech, zobrazují průběžně, dokonce i u těch soutěžních fotek, utajený je pouze autor fotky. Takže tam není pod fotkama mrtvo, lidi reagují, jejich komentáře jsou vidět, dokonce je vidět která fotka procentuelně v daném okamžiku má hodně (případně nejvíc) procent úspěšnosti u lidí.
    Pod fotkama soutěžníma tady, kde nejsou komentáře vidět, tam není vidět nic, a až soutěž skončí, tak už tam prakticky nikdo nejde, je tu pak spousta soutěžních fotek s nulou komentářů, nebo se tam objeví komentáře až po ukončení soutěže..
    Když to tak uděláte i u běžně vkládaných fotek, server nejspíš utrpí na úbytě aktivity…
    Pochybuju, že tady někdo bude bodovat fotku, která se mu nelíbí, když neví, kdo je autor, a že dá dvojku či jedničku, když riskuje, že to je fotka jeho "přítele".
    I když to myslíte dobře, nemyslím si, že to co chcete, tady napraví lidi, či přístup k hodnocení fotek.
    Spíš bych se klonila k tomu, aby se tu vydefinovala zas nějaká stupnice, a aby se tu (možná z nevědomosti jak hodnotit, možná z touhy zapadnout do kolektivu), přestalo dít tohle:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/lide/76721/komentare-uzivatele/
    Krása, že? Obzvlášť to hodnocení na straně 6 "Chudáci motýlci", tomu říkám hodnocení fotky...
    Máme tu hvězdování 1 až 7, ale nikde není ani (pro nováčky) pokud vím vydefinováno, co je hodnocení jedna hvězda a co sedm hvězd, tedy jestli čím víc hvězd tím víc adidas, nebo jako ve škole, natož že třeba sedmu bychom měli dát tak jednu dvě měsíčně, a i s šestkama šetřit, jen když fotka je prakticky perfektní, jen ne jedinečná bomba….
    A proč neboduju jinak než od 4 nahoru?
    Asi vám to vysvětlí hlavně ti, co jsou na BL neboli Ignore listu u 90 procent těch, co jim dali tři hvězdy nebo míň, a pro které už nemá cenu otvírat fotky, protože je ani nebudou smět hodnotit. Ano, poučen, člověk se přizpůsobit prostředí a zvykům musí…
    Už dávno jsem navrhovala omezit počet na IL na 5 až 10 lidí, to by tomu zamezilo...
    Takže opětovně navrhuji dvě věci - vydefinovat stupnici hodnocení a omezit IL.

  • Petr52
    Petr52
    Autor
    14.05.2018 13:23
    Reaguje na KIV 14.05.2018 12:02:

    "No, v tom "jiném serveru" se komentáře i autoři komentářů, i úspěch v..." - zobrazit celý komentář

    Svoji reakci začnu citací 2 vět z vašeho příspěvku.Cituji : Pochybuju, že tady někdo bude bodovat fotku, která se mu nelíbí, když neví, kdo je autor, a že dá dvojku či jedničku, když riskuje, že to je fotka jeho "přítele".Konec citátu.
    O to tu ale jde , aby jako na konkurenčním serveru (mluvím o nesoutěžní fotce, kterých je většina) jsem bodoval podle fotky a ne autora !!!.

  • KIV
    KIV
    14.05.2018 18:33
    Reaguje na Petr52 14.05.2018 13:23:

    "Svoji reakci začnu citací 2 vět z vašeho příspěvku.Cituji : Pochybuju, že..." - zobrazit celý komentář

    Chápu o co tu jde. A hodně štěstí přeju.

  • Festa
    Festa
    14.05.2018 19:24
    Reaguje na Petr52 14.05.2018 13:23:

    "Svoji reakci začnu citací 2 vět z vašeho příspěvku.Cituji : Pochybuju, že..." - zobrazit celý komentář

    Petře. Jak to vnímám já. Uvítal bych, u soutěží autora fotky neuvádět a volnou rozpravu, hodnocení, viditelnou všem.
    U normálních fotek, tak jak to je. Rád si totiž s autorem prohodím i pár slov. Lze taky sledovat, jaké kdo dělá, či nedělá pokroky.
    Dříve jsem prohlížel fotku po fotce a popřípadě jsem se vyjádřil. Věř mi, že to zabralo po dnech v práci i několik hodin. A bez ohledu na autora jsem dal i málo bodů a dostal se za to na BL .Hodnotím totiž podle znalostí co mám a hlavně podle toho, jestli se mi fotka líbí, nebo ne.
    Situace je tu kolikrát na nože, a proto mám lidi, které sleduji a vím, že je (snad) svými komentáři a hodnocením nenaštvu a potom z náhledu vyberu i fotky, co mě zaujmou a hodnotím i ty. Je tu totiž hodně nových lidí.
    Jsem rád, že tento server je spíš takový rodinný, i když to má potom vliv na další věci.
    A na závěr bych se vrátil k tomu, co jsem již několikrát psal-
    tento server by měl sloužit k tomu, aby se tu fotografové zlepšovali za pomoci
    právě zkušenějších , kteří tu a tam řeknou, co je špatně a co udělat líp.
    Ale to už bych se opakoval. Jedině potom číst různé články na FA a nemuseli se pořád na něco ptát.:-)(Viz já).
    A nebo u fotky udělat místo jen na hvězdy a komentáře zrušit úplně.
    Vašek

  • Petr52
    Petr52
    Autor
    14.05.2018 19:45
    Reaguje na Festa 14.05.2018 19:24:

    "Petře. Jak to vnímám já. Uvítal bych, u soutěží autora fotky neuvádět a..." - zobrazit celý komentář

    Doporučím ti podívat se na ten konkureční server.U běžné fotky-nesoutěžní- jsou hodnocení i komentáře.Pouze jméno autora se objeví až za 48 hodin.To mě připadá optimální.Na komentáře je možné ze strany autora odpovědět i během 48 hodin, jenom se objeví poznámka:jméno autora redakce zná, objeví se až po 48 hodinách.Čili autor odpovídá na komentář kdykoliv.

Vkládání komentářů je uzamčeno.

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse