Test zrcadlovky Canon EOS 200D

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.05.2018 14:47
    Reaguje na E.B.E 01.05.2018 14:29:

    "...třeba je tady šum i kresba vidět lépe. Zatímco v pravo vidět šum i na..." - zobrazit celý komentář

    "Přeleštěný" JPEG jsem v recenzi kritizoval ;-)

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 15:04
    Reaguje na Jakub Súkeník 01.05.2018 14:47:

    ""Přeleštěný" JPEG jsem v recenzi kritizoval ;-)..." - zobrazit celý komentář

    Já netvrdím, že jste nezmínil pár "mušek", jen, že celá recenze mi zní jako "super foťák, co předčí vyšší řady" ...se mimochodem dívám, že co se týká šumu, je dokonce snad horší, jako předchozí generace SL1 https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d3400-review/3 (pod testovací fotkou možno měnit hodnoty a foťáky)

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 15:07

    ...a ani proti foťáku nic nemám. Za tu cenu, proč ne. Jen mi přijde, že s dobou se nejen nezlepšuje obrazová kvalita. Spíš naopak. Zato se foťáky recenzují a nakupují podle "výbavy" ...a kdo jiný by to měl začátečníkům říct, než pisatelé recenzí, podle nichž si foťák vybírají

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.05.2018 18:29
    Reaguje na E.B.E 01.05.2018 15:04:

    "Já netvrdím, že jste nezmínil pár "mušek", jen, že celá recenze mi zní jako..." - zobrazit celý komentář

    Asi mám jiné oči, protože i na tom DPR srovnání mi vychází SL2 (200D) jako lepší.
    Nevím, kde jste vzal to o tom "předčí vyšší řady". Ano, má spolu s 77D nejnovější senzor a procesor ze všech APS-C Canonů a je to znát. Ale to platí jen pro APS-C, kdejak píšu, jsou rozdíly beztak malé napříč značkami, natož modely jednoho výrobce.
    Pokud tím reagujete na větu o lepším dynamickém rozsahu, než má 6D II, tak to je bohužel pravda. Ale DR je jen jeden faktor z mnoha.

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 20:56

    Když nevidíte, nevidíte...to se nedá nic dělat. Hádat se nebudu

  • otula
    otula
    11.05.2018 12:37
    Reaguje na E.B.E 01.05.2018 15:07:

    "...a ani proti foťáku nic nemám. Za tu cenu, proč ne. Jen mi přijde, že s..." - zobrazit celý komentář

    Mám pocit, že je to tak dnes se vším. Nedávno odešel manželce mobil, tak jsme vybírali nový - něco do 4 tisíc. Volba padla na recenzemi opěvovaný Honor. Umí kde co, má jen jediný zcela nepodstatný problém - neumí telefonovat. Po pár vteřinách hovoru jí nebylo na druhém konci rozumět.
    Hledal jsem po netu a zjistil, že si na stejný problém stěžuje mnoho uživatelů i jiných značek, například Samsungu. Telefon jsme vrátili a pořídili "novou Nokii" - problém má stejný, jen ne tak výrazně nepřekousnutelný...

    V žádné recenzi člověk nenajde ani zmínku o tom, jak "telefon" telefonuje. Všichni píšou jak se na něm surfuje, jak fotí, jak se na něm hrají hry a podobné nesmysly...

  • E.B.E
    E.B.E
    11.05.2018 21:39

    ...chodí dobře. Ale neseje :-))

  • Radim Masiarik
    Radim Masiarik
    19.05.2018 22:52

    Já měl 100d pak 77d tam už byl s novým snímačem rozdíl v celku znát hodně
    jsem si zvykl na ošetření přes displej to bylo super pak jsem přešel na Nikon D7200 o proti 77d taky posun ale po pravdě o moc lepší fotky nemám. Jen by při recenzích byl opatrný s tím rozsahem použitelnosti ISO je velký rozdíl fotit na velké ISO kde je světlo jen pro zkrácení času tam se dá fakt jít i na 3200 nebo tam kde je málo světla ve stínech je to už slabý myslím tak do ISO 800 max při A4 a to i na D7200 také je dost podstatné s jakým výsledný formát se bude teda pracovat. Jinak myslím že 200d je dobrý stroj hlavně skladný....

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse