Test zrcadlovky Canon EOS 200D

  • Bellifortis
    Bellifortis
    30.04.2018 11:52

    A bude letos od Canonu nějaký lepší zrcadlovka? Myslím desítkovou nebo jedničkovou řadu ikdyž nástupce 800 nemusí být taky špatný. Akorát o Canonu 4000d nevím, co si mám myslet. No uvidíme, recenze je výborná a těším se na nástupce 450d, která stále výborně fotí, ale chce to už něco novějšího.

  • kamil_m
    kamil_m
    30.04.2018 14:26

    Před lety jsem si pořídil nový EOS 60D (po 450D) a vidím že tento základní model 200 už tu 60ku v lecčems předběhl. Nový senzor a hlavně rychlé liveview by se mi také moc líbilo ...

  • E.B.E
    E.B.E
    30.04.2018 20:06

    ..."ve výsledku chceme vědět, jak to fotí" ....na to, že se "nešetřilo na čipu". Když se dívám na ukázkové fotografie, které jsou tak zašuměné na ISO 100 a 200, nic moc. A že "překonává dražší modely, jako 6D ll" ....no nevím.Testovací ukázky šumu bych asi přeskočil. Jsou nasvícené a bez stínu, proto je šum dobře maskován. Tady se stačí podívat na ukázková foto, kde na ISO 800 šum nevidět a srovnatelné sou tak s další, focenou na ISO 12800. Jako "levnou zrcadlovku" to chápu. Ale recenze mi přijde přinejmenším "nadhodnocená" . Jestli je , jak čtu z recenze, tohle ta nejlepší technologie Canonu, tak radím spíš zůstat u letitých předchůdců, nebo přejít ke konkurenci :-(

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    30.04.2018 21:28
    Reaguje na Bellifortis 30.04.2018 11:52:

    "A bude letos od Canonu nějaký lepší zrcadlovka? Myslím desítkovou nebo..." - zobrazit celý komentář

    Dlouho se mluví o novince v řadě EOS 7D (konkurence pro Nikon D500 - dávají si načas :-D) Poslední informace ale hovoří o možném odkladu až na rok 2019. Takže těžko říct. Potom se možná chystá něco zajímavého mezi bezzrcasdlovkami - možná i nějaký full frame, ale to se musíme nechat překvapit. Připadá mi, že se Canon teď hodně tlačí do bezzrcadlovek.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.05.2018 09:41
    Reaguje na E.B.E 30.04.2018 20:06:

    "..."ve výsledku chceme vědět, jak to fotí" ....na to, že se "nešetřilo na..." - zobrazit celý komentář

    ISO 100-200 je v JPEG čisté, v RAWu mírný šum vyleze, ale to nejen u Canonu. Moje APS-C Sony (20MPx) by na tom nebylo o moc líp.
    I proto jsem rozdělil galerii na JPEG a RAW.
    Co se týče "překonání 6D II" tak to platilo jen a pouze pro dynamický rozsah. Doporučuji kouknout do recenze 6D II. Tam je to vysvětleno.

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 14:10

    Ano. Jpeg je čistej. Zato bez kresby :-) ...a ukázkové snímky plné šumu. Ne, že by nešel odstranit, ale na ISO 100? .... A ano. Dobrý doporučení je si koupit Canon proto, že má" širokou nabídku objektivů". Že ale s jakýmkoli z nich bude výsledek průměrný, nebo spíš podprůměrný už chybí. Žádný srovnání obrazové kvality třeba s nějakým levným Nikonem, nebo jinou značkou...takhle z recenze čiší jediný. Je to super foťák, kterej za levný peníz překonává daleko vyšší třídu. Má spoustu "vychytávek", jako wifi, livewiew, dotykový display...prostě reklamština. Ke všemu prakticky stejná, jako na originálních stránkách canonu. Všude vidět jenpapírový srovnání, v čem je lepší, ale už nikde nezmíní ubohý fotografický výsledek

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.05.2018 14:14
    Reaguje na E.B.E 01.05.2018 14:10:

    "Ano. Jpeg je čistej. Zato bez kresby :-) ...a ukázkové snímky plné šumu. Ne..." - zobrazit celý komentář

    Vám přijde fotografický výsledek "ubohý"? To docela koukám, rukama mi prošlo téměř všechno, co je dnes na trhu a tohle prostě spadá do průměru APS-C. Z Canon APS-C dokonce zatím nejlepší.
    A koukám, že kritické postřehy z praxe, které opakovaně zmiňuji, jste vynechal...

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 14:29

    ...třeba je tady šum i kresba vidět lépe. Zatímco v pravo vidět šum i na ISO 100, vlevo už hezky přeleštěnej Jpeg : https://www.cameralabs.com/canon-eos-200d-rebel-sl2-review/2/

  • E.B.E
    E.B.E
    01.05.2018 14:32
    Reaguje na Jakub Súkeník 01.05.2018 14:14:

    "Vám přijde fotografický výsledek "ubohý"? To docela koukám, rukama mi..." - zobrazit celý komentář

    Ano...mě to na nejnovější technologii přijde "ubohý" ...a to vidím jen ukázkové snáímky (nejen vaše) Je pravda, že má spoustu blbinek, od wifi po dotykovej display. Ale ne každej tohle upřednostňuje. Někdo prostě chce jen slušnej obrazovej výstup

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.05.2018 14:44
    Reaguje na E.B.E 01.05.2018 14:32:

    "Ano...mě to na nejnovější technologii přijde "ubohý" ...a to vidím jen..." - zobrazit celý komentář

    Já jsem třeba ten, pro koho je výstup na prvním místě a blbinky daleko vzadu. Proto mám doma dva fullframy. Mezi APS-C (a 4/3 fotoaparáty) ale jsou rozdíly příliš malé na to, abych jeden vychválil do nebes a druhý zatratil. Tenhle Canon je prostě solidní APS-C fotoaparát, nic víc, nic míň.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse