Recenze bezzrcadlovky Fujifilm X-E3

  • kikiris
    kikiris
    03.04.2018 09:53

    Zdravím,
    zajímavá recenze na zajímavý fotoaparát. Jen bych chtěl upozornit na jednu věc.
    V odstavci design, ergonomie a ovládání je věta, cituji "V tomto případě lituji, že
    clonové kroužky nezůstaly i u zrcadlovek". To samozřejmě není tak úplně pravda.
    U setových zoomů a některých pevných objektivů tomu tak je. Ale stále je možnost
    mít i na zrcadlovce objektivy s clonovým okružím, já takové mám... :-)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    03.04.2018 10:26
    Reaguje na kikiris 03.04.2018 09:53:

    "Zdravím, zajímavá recenze na zajímavý fotoaparát. Jen bych chtěl upozornit..." - zobrazit celý komentář

    Většina zrcadlovek ovšem neumí s clonovým kroužkem starších objektivů (platí Pentax a Nikon) plně spolupracovat. Pro plné ovládání clony a práci ve všech režimech je u většiny přístrojů potřeba mít kroužek v automatické poloze. Ovládání kroužkem je tak vyhrazeno spíš manuálním objektivům.

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    03.04.2018 20:09

    Díky za recenzi. Kdybych si kupoval bezzrcadlovku jiného systému než vlastním, Fujifilm by byl horký kandidát.

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Autor
    03.04.2018 21:43
    Reaguje na kikiris 03.04.2018 09:53:

    "Zdravím, zajímavá recenze na zajímavý fotoaparát. Jen bych chtěl upozornit..." - zobrazit celý komentář

    Jakub už v podstatě odpověděl. I já mám doma objektiv s clonovým kroužkem, ale na moderní zrcadlovce Nikon nemají smysl, protože na něm musím nastavit nejvyšší clonu, aby tělo s objektivem spolupracovalo. Nastavovat clonu na objektivu tedy nejde.
    Dokonce i některé nové objektivy mají clonové kroužky - manuální Samyangy nebo Zeissy pro Nikon. Ale i v tomto případě platí, že se musí nastavit clona na nejvyšší hodnotu a nastavuje se na těle. Clonový kroužek je možné využít jen se starými těly, případně s adaptéry bez přenosu.
    Tedy smyslem mého povzdechu je fakt, že na moderních zrcadlovkách už většinou není možné ovládat clonu clonovým kroužkem.

  • E.B.E
    E.B.E
    03.04.2018 21:45

    ...líbí se mi strategie firmy Fujifilm i jejich výrobky

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse