Test fotoaparátu Konica Minolta Dynax 5D - díl I.

  • Petr Šimčík Pt
    Petr Šimčík Pt
    05.09.2005 11:34

    Mno, ten test aspon oproti te D70/D5 se shodnymi obrazky ze shodnych mist by byl super... Ta KM se mi moc libi, hlavne ta stabilizace chipu je paradni volba, ale co jsem se ted dival na fotky z D7D a D70ky ci D50 na dpreview, tak mi prijde barevne podani ponekud "zvlastni"... Nevim, jak to popsat. Treba obloha u D7D je vzdy nejak "podivne" podana. Ale to jsou mozna jen subjektivni pocity... Jak si myslis, ze vyzniva barevne podani a vubec zpracovani obrazku toho procesoru u Minolt? Jak rikam, ty Nikony i ten Canon mi prijdou... Proste zivejsi, svezejsi... Ja nevim uz :oD Btw, a jak je to s ostrenim ve zhorsenych svetelnych podminkach? Ci v kontrastne ne prilis vyraznych scenach? Chyta se anebo ma problemy? Mno a ta vinetace na 18mm je uz fakt vcelku "viditelna":o/ Chjo... Kdo si ma z tech fotaku vybirat :oD

  • Petr Šimčík Pt
    Petr Šimčík Pt
    05.09.2005 11:35

    Btw: Na skyfly.cz je cena 24.978 za kit D5D vcetne DPH ;)

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    05.09.2005 11:57

    vinětace je velmi podobná staršímu objektivu 28-100/3,5-5,6 (D), ze kterého se asi vycházelo pro "digi" verzi. je to prostě amatérský objektiv, základní zoom pro DSLR a jeho cena cca 3000kč v ceně setu, tomu i odpovídá. Další fotografie z tohoto objektivu přijdu v druhém díle, který bude cca za týden. Celkově bych řekl že jeho kresba je měkčí + ta vinětace. Plusem jsou dobré antireflexní vrstvy, že ani slunce v záběru nedělá na snímku "prasátka".

    Co se týká barevnosti, tak mám pocit že oproti Dynax7D je sytost barev u Dynax5D v základním nastavení vyšší. Možná filozofie, aby budoucí uživatel tohoto fotoaparátu, který bude člověk spíše nechtějící si hrát v PC, nemusel žádné úpravy dělat. U Dynax 7D byla sytost v základním nastavení opravdu nižší. Ale to vše si může každý ovlivńit vlastním nastavením sytosti, ostrosti a kontrastu.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    05.09.2005 11:59

    ovlivnit barevnost a vyážení bílé je dost velké, takže opravdu si každý může "upravit" foťák podle sebe.

  • Petr Šimčík Pt
    Petr Šimčík Pt
    05.09.2005 12:14

    Čárlí: Dikec za odpovedi... Na ty test snimeck ys tesim. A ad jeste to ostreni v horsim svetle??? Co jsem fotil s D70, tak ta snad ostri i v uplne tme :oD

    A jeste mi neda a zeptam se na fkci ostreni AF-C (kontinualni fokus?)... Aneb sledovani pohybliveho objektu... Tuhle "blbinu" uz mam i v mem pidikompaktu Minolta F200 a je to leda tak marketingovy tah. Absolutne nepouzitelna vec! Ostri si to kam chce a nepouzil jsem to ani jednou... Tak jak to tedy vypada s touhle "sofistikovanou" fkci zde u D5D? Diky moc Pt

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    05.09.2005 12:39

    Čárlí, poslal jsem ti právě mail!

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    05.09.2005 13:07

    Už jsem doplnil i údaj o ceně, který mám z oficiálních zdrojů.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    05.09.2005 13:15

    potr: už jsem ti to poslal..

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    05.09.2005 13:15

    ostření za horšího světla i AF-C, vyzkouším a dám vědět

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    05.09.2005 13:17

    Taky to už je :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse