Test fotoaparátu Nikon D70s

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    31.05.2005 16:35

    Kapsa: aha, ale na Canonech (kromě 1D) ostří jen sklo se světelností aspoň f5.6, takže tam je to jedno, co je v konvertoru zakázané.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    31.05.2005 16:40

    Pekny foto a verim, ze tady by jsi se asi tezko vesel ale je to resitelne treba polarizakem v neucinne poloze ci sedym neutralem. A jak uz jsem rekl Radikovy, taky bych byl radsi, kdyby to D70 umela ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    31.05.2005 16:46

    Martin: Ne, ne - prave treba na zminenem 150/2,8 + x2,0 mas vylednou clonu f 5,6 a stejne ti to nepojede ani na Canonu, protoze je to proste elektronicky bloknute. Ale jsem presvdcen, ze kdyby jsi vzal ten samy objektiv ale konvertor Canon (ci jakykoli jiny), tak to pojede. Ale to jsem jeste nezkousel ....

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    31.05.2005 16:50

    Naopak Nikon ma dost nepresne napsany katalog, protoze podle textu je zrejme, ze treba prave 300/4 sice lze pouzit s konvertorem x2,0 ale bez AF - v praxi ale jede i AF (i kdyz trosku pomaleji) prestoze vysledna clona je vyssi nez minimum (stejne jako u Canonu) f 5,6.

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    31.05.2005 16:55

    Mcihal: o pár příspěvků výše jsem psal, že Sigma 150/2.8 macro je výjimka :) Jinak s TC Canon to taky nepojede, ten na něj totiž nepůjde nasadit.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    31.05.2005 17:10

    Martin: Já vím - ale je to výjímka právě proto, že je to prostě jen elektronicky bloknuté, stejně jako u 100-300/4 + x2,0, které by nejen Canon zvládal i s AF ale přesto to nejde. Nevím zda jde nebo nejde nasadit na Canoní konvertor ale třeba s Kenkem by to mělo fungovat - sice jsem to nezkoušel ale jsem si téměř jist, protože třeba právě Kenko x2,0 garantuje AF i u objektivů s f/4 bez ohledu na tělo ....

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    31.05.2005 17:23

    Michal: Kenko konvertory se vůbec chovají podivně :) Na mém těle Kenko 2x se SIgmou 70-200 neostřil. Canon TC nejde nasadit na jiné než Lkové sklo a to ještě ne na všechny kvůli gumovému těsnění.

  • Michal Kupsa
    Michal Kupsa
    Autor
    31.05.2005 17:27

    Martin: Aha ! Tak to jsem fakt nevedel - myslel jsem, ze jdou pouzit v podstate na cokoli .... Jednou jsem ale zkousel Canon 400/2,8 L + ctyri Canon x2,0 konvertory na EOS 1D. Byla to docela legranda .... ;o)))

  • Martin Kozák
    Martin Kozák
    31.05.2005 17:29

    Michal: To věřím :) Foto by nebylo? Mně stačilo si vyzkoušet holý 400/2.8L IS a byl jsem z toho hotový ještě týden :)

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    31.05.2005 18:14

    Kapsa:
    Tu fotku s "Canon 400/2,8 L + ctyri Canon x2,0 konvertory na EOS 1D" mam (moc Ti to tam slusi...), bylo to kdysi u Rosti Stacha, ctyri TC 2x to sice nabyly, ale bylo jich tam HODNE, vystup z toho (portret kormorana) na Rosta. Fotku jak ta obluda (objetiv) vypadala mohu dat vecer na web :-)

    Muj Canon 400/5,6 jede s TC Kenko docela slusne, s TC Sigma a Canon si AF neskrtne... :-(
    Moc to u Canonu a Nikonu nechapu!
    Ondra P.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse