Uživatelský test Hasselblad X1D + srovnání s EOS 5DS R

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 15:04

Dobrej stroj...líbí se mi. Ještě by mě zajímalo srovnání se starším 645Z . Nevím, jestli tu někde byl recenzovanej. Není to sice bezzrcadlovka, to ostatně ani 5D. A cena je taky o kousek přijatelnější

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 15:06

...teď mi vlastně došlo, proč se středoformát vůbec srovnává s FF Canon a ne kokurenčním středoformátem?

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Admin
    03.04.2017 15:21
    Reaguje na Romanxyz 03.04.2017 15:06:

"...teď mi vlastně došlo, proč se středoformát vůbec srovnává s FF Canon a..." - zobrazit celý komentář

Protože je to jediný další formát s 50 Mpx na trhu a hodně lidí bude zajímat, zda se vyplatí za větší čip připlácet. Další důvod je, že Pentax používá stejný senzor jako Hasselblad, takže lepší/horší je jen dle objektivu. A pak taky ten drobný detail, že se nám v redakci tyto přístroje spolu nesešly:)

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 17:55
    Reaguje na Jakub Súkeník 03.04.2017 15:21:

"Protože je to jediný další formát s 50 Mpx na trhu a hodně lidí bude..." - zobrazit celý komentář

...a už si ho aspoň někdy zkoušel?

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Admin
    03.04.2017 18:12
    Reaguje na Romanxyz 03.04.2017 17:55:

"...a už si ho aspoň někdy zkoušel?..." - zobrazit celý komentář

Pentax? Krátce, nerecenzoval jsem ho, bohužel.

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 18:19
    Reaguje na Jakub Súkeník 03.04.2017 18:12:

"Pentax? Krátce, nerecenzoval jsem ho, bohužel...." - zobrazit celý komentář

...asi škoda. No v článku bych ho aspoň zmínil jako alternativu. Zvlášť když má nejen lepší cenu, ale i podporu,vybavenost, což autor u Hasselbladu vytknul. A co se týká čipu, znám spousty foťáků se stejným čipem, ale rozdílným výstupem. A to ne kvůli objektivu.

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 18:25

...to celý není myšleno jako reklama, jen proto, že když už se uvádí, jestli stojí středoformát za výměnu 50M FF s tím, že je středoformát pomalej a má hroznej hledáček, stojí čtvrt mega, je i jiná cesta

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 18:26

...jo a abych nezapomněl. Článek se mi jinak zamlouval a není špatný vidět ten obrovskej rozdíl mezi FF a středoformátem

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    03.04.2017 18:35
    Reaguje na Romanxyz 03.04.2017 18:19:

"...asi škoda. No v článku bych ho aspoň zmínil jako alternativu. Zvlášť..." - zobrazit celý komentář

Pentax 645 jistě alternativa je, ale řekl bych, že Hasselblad měl jiný cíl. Rozměry (a centrální závěrka) ho řekl bych dost odlišuje.
    Jinak Pentax 645Z dost zajímá i mě, jestli půjdu časem k digitálnímu středoformátu, tak k Pentaxu. V ikonce mám dokonce jeho analogového dědečka:-)

• Romanxyz
    Romanxyz
    03.04.2017 18:51
    Reaguje na Jakub Súkeník 03.04.2017 18:35:

"Pentax 645 jistě alternativa je, ale řekl bych, že Hasselblad měl jiný cíl...." - zobrazit celý komentář

Jo...i dědečci fungujou skvěle... a chápu, že s tenším tělem a dotykovým displayem, bez hledáčku a co se to dneska všechno nosí je foťák zaměřenej na "jinou" skupinu lidí. No pořád si myslím, že sou při focení důležitější věci. Mimochodem...Pentax sám byl překvapenej poptávkou po uvedení 645Z na trh a prej prodali dvakrát víc přístrojů, než očekávali :-) Každopádně cena Hasselbladu a objektivů, je fakt drsná a kromě dobrýho fotografickýho výstupu toho zas moc nenabízí. Myslím tím funkce potřebný pro zvládnutí fotky.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace